En iyi mazot

Fikirmizah

Üye
İsim
Doğu
Merhabalar 1.6 tdı dsg aracım var sürekli Shell’de alıyorum BPnin iyi olduğunu söylüyorlar yorumlara açığız ne yapalım

100bin kmdir shell devam şu an için sorun yok yakıt kadar yağ da önemlidir bilginize.

Uzun süredir Opet kullanıyordum artık BP’ye geçtim. Psikolojik olabilir ama motorun çalışması daha yumuşak gibi

Benzinde ve dizelde BP den memnundum. Tavsiye ederim.

Dizel ve benzin olmak üzere yoğun olarak bp tercih edip arada opete gittiğimde oldu.

Bence bu subjektif bir konu, değişebilir. Şahsen aracımı aldığım günden bu yana Shell V-power dizel alıp kullanmaktayım ve genel anlamda yakıttan memnunum.

Markadan çok istasyonun önemi var bence bu konuda, özellikle dizelde yakıt alınan yere dikkat etmek gerekiyor. Mümkünse markanın kendi işlettiği istasyonlardan alınması tavsiye ediliyor gördüğüm kadarıyla.

Youtube videolarında sanayi vloglarında vs. enjektör tamiri yapan ustalar shell i tavsiye etmiyor bi kaç video görmüştüm farklı tarihlerde tam hangi videolar hatırlamıyorum bile. Golf 7 aracım için konuşucak olursam 65.000 km dir bende ve sürekli bp kullandım. aracın güncel kmsi 165.000 şu ana kadar enjektörlerimde bir sorun yaşamadım. dpf turbo değişimi sırasında söküldüğünde ilk günki gibi tertemizdi. 2 adet ford dizel aracımdada bp den devam ediyorum onlardada memnunum.. (kişisel görüştür her hangi bi bilimsel ispatı yoktur :D )

Geri
Üst Alt