Golf 7 Bi-Xenon Far için Led Ampul

Koraycam

Üye
İsim
Çağrı Koray
Merhabalar, aracımın xenon ampullerinin aydınlatma performansı düşük geliyor mercekler bu halde içleri çok kirli mi bilemedim temizleten arkadaşlar ciddi fark yaşadı mı?
Bir de xenonlar yerine Photon'un xenon beyni uyumlu balastlı Led ampulleri var almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar varsa önerilerinizi alabilir miyim?

link: https://www.photononline.net/urun/photon-milestone-d3s-3-plus-led-xenon-1

WhatsApp Image 2022-11-26 at 12.58.28.jpegWhatsApp Image 2022-11-26 at 12.58.29.jpeg

Merhaba. Mercek is yapmış temizlenirse 2/3 kat iyi aydınlatır. Ne olursa olsun camı kasadan ayırarak yapılan işlemi yaptırmayın, Buğu yapar, Su alır, Mevcut hali ile açmadan mercekler temizlense yeterli,
Ben olsam : Osram d3s cool blue intense alırdım 61U9l02P93L._AC_SL1500_.jpg

Hocam zaten şuan üzerindeki ampuller Osram d3s night breaker next gen. ampuller var ama istedeğim performansı alamadım led ampule geçmeyi düşünüyorum.
Eğer led grubunda kullanan ve önerisi olan varsa fikrini almak isterim.

rager007 Hocam mercekler açılmadan nasıl temizlenmesi mümkün olabilir ? Dıştan sadece far camı temizlenebilir ama merceklere girmek mümkün değil diye biliyorum. Temizliğini nasıl yaptırırım?​

benım aracında farlarıda senın gibi kötüydü, farcı içini dışını merceğini temizledi aydınlatma baya farketti,
ampuller osram d3s night breaker laser taktim, yagmurlu havalarda performansi zayif

Son düzenleme:

rager007 Hocam mercekler açılmadan nasıl temizlenmesi mümkün olabilir ? Dıştan sadece far camı temizlenebilir ama merceklere girmek mümkün değil diye biliyorum. Temizliğini nasıl yaptırırım?​

Şuan alacağınız hiç bir Led ampül aydınlatmanızı iyileştirmeycektir., Hatta mercekleriniz temiz olsaydı bile Xenon farlı araçta Led ampül hiç bir fayda sağlamayacaktır., boşuna para ve zaman kaybı yapmaktan öteye gitmeyecektir., Farlar açılmadan, mercekler açılmadan temizlenmesi mümkündür., Sorunuz cevabını aşşağıda verdiğim konuda mevcuttur; https://www.golftutkusu.com/topic/1...-night-breaker-ampul-degisimi-bol-fotografli/

***Konu açmadan önce forumda biraz vakit geçirirseniz., tüm sorularınızın cevabını kolayca bulabilirsiniz.

Hocam zaten şuan üzerindeki ampuller Osram d3s night breaker next gen. ampuller var ama istedeğim performansı alamadım led ampule geçmeyi düşünüyorum.
Eğer led grubunda kullanan ve önerisi olan varsa fikrini almak isterim.
Lazer led bi-led değilse xenon ampül kalitesini yakalayamaz, soğutucu sorunu yaşarsınız erken bozulur sık sık ampül hatası verir.
Maalesef bizim araçlarda valeo mercek kullanılmış sınıfın en kötüsü, mercekte japonlar çok iyi, En azından hella olsaydı :)
Valeo lens kararma beneklenme katarakt gibi is yapma gibi birden çok sıkıntısı var. Çok iyi temizlenirse ortalama 3/4 yıl gider.
Temizleme kısmına gelirsek kirlenen kısım lensin arka kısmı ampülün girdiği yerden bez sokarak temizledim,
Sökmeden profesyonel yapanlar varmış paylaşanlar olmuştu burada forumda bulamadım konuyu .
Sök tak temizle o bu derken ekipman ve yer müsait değilse kolay iş değil ..

Xenon ve led kıyaslama videosu :

Merhabalar, aracımın xenon ampullerinin aydınlatma performansı düşük geliyor mercekler bu halde içleri çok kirli mi bilemedim temizleten arkadaşlar ciddi fark yaşadı mı?
Bir de xenonlar yerine Photon'un xenon beyni uyumlu balastlı Led ampulleri var almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar varsa önerilerinizi alabilir miyim?

link: https://www.photononline.net/urun/photon-milestone-d3s-3-plus-led-xenon-1
Selamlar, şuan Milestone serisi LED kullanıyorum, belki yardımcı olabilirim :) Aynı mercek kirliliğinden muzdaribim, @forzaGilles hocamın da dediği gibi; mercekler temiz olmadıktan sonra çok bir fark olmuyor. Kısa mesafe, karanlık alanlarda aydınlatmam biraz daha iyileşti,%30 demek doğru olabilir kaldı ki bu da ampullerin üstünden çıkan Xenon ampullere göre daha yeni olmasından kaynaklı olabilir. Fakat ampüllerden genel olarak memnun muyum; Evet, ödenen fiyata bakarak beklenen performansı mercekler kirli iken verebilir mi; Tartışılır... Ben de boş bir zamanda farlar açılmadan merceklerimi temiz hale getirmeyi planlıyorum sonuç olarak, halledebilirsem gelişmeleri paylaşırım :)

Selamlar, şuan Milestone serisi LED kullanıyorum, belki yardımcı olabilirim :) Aynı mercek kirliliğinden muzdaribim, @forzaGilles hocamın da dediği gibi; mercekler temiz olmadıktan sonra çok bir fark olmuyor. Kısa mesafe, karanlık alanlarda aydınlatmam biraz daha iyileşti,%30 demek doğru olabilir kaldı ki bu da ampullerin üstünden çıkan Xenon ampullere göre daha yeni olmasından kaynaklı olabilir. Fakat ampüllerden genel olarak memnun muyum; Evet, ödenen fiyata bakarak beklenen performansı mercekler kirli iken verebilir mi; Tartışılır... Ben de boş bir zamanda farlar açılmadan merceklerimi temiz hale getirmeyi planlıyorum sonuç olarak, halledebilirsem gelişmeleri paylaşırım :)
Bende bu ürünü merak etmiştim deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Alacağım firma eğer kullanırsam sellektörde takılma vb. gibi sorunlarla karşılaşabileceğimi söylemişti böyle bir problem varmış bizim merceklerde bende almaktan çekindim ürünü siz böyle bir problem yaşadınız mı? Yaşadığım coğrafyada bu temizliği yapacak bir usta bulabilirsem yaptıracağım.

Bi-Focal ve Xenon ampul için tasarlanmış bi Far'da Led Ampul ile Xenon Ampul performansına yaklaşamazsınız. Işığın sadece şiddeti ve toplam miktarı değil ürediği alan ve mercek ile aynanın o alana göre tasarlanmış olmasından dolayı bu mümkün değil. Fabrikasyon Led Far'lı hiçbir araçta bu tür ampuller yok, direk Led'ler içerisine yerleştirilmiş ve Ayna Mercek tasarımları ona göre yapılmış durumda. Farınızı açmadan kimyasallar ve arka kapaktan gayet güzel temizleyebiliyorlar. Temizlik ve iyi bi Xenon Ampul yanında Blast'larında ömrü var, Balastlar'da zayıflamışsa değiştirirseniz iyi bir performans elde edersiniz. Yeni Nesil Ampul ve Balast'lar ile selektör performansıda artıyor Xenon'larda.

Geri
Üst Alt