ÖTV Matrahları Güncellendi

EsXi

Üye
İsim
Kıvanç
Araç
Golf 7.5 Highline
ÖTV matrahlarına düzenleme getirilmiş.

Resmi gazetede şu şekilde açıklanmış.
Yeni güncellemeyle golf R-Line 1.5 eTSI 1 Milyonu geçmiş.
Golf için yeni fiyatlar şu şekilde;
456879876511215624356124563418937819231.PNG

Kısacası ötv bizim olmazsa olmazımız, manuel boş araçlara biraz indirim yapalım denmiş.
Bu fiyat değişiklikleri kullanıcıya yansımaya kalmadan bayilerin euro farkı olarak yansıtacağını bilmeyen yoktur muhtemelen.

595 bin tl altındaki araçlarda küçük indirimler var. Vw grubunu etkileyen pek bir durum yok.

En ucuz Fiat Egea'nın fiyatı 402.900 TL'den %11,11 indirimle 355.500 TL'ye,
En ucuz Renault Clio'nun fiyatı 448.000 TL'den %16,67 indirimle 373.300 TL'ye,
En ucuz Hyundai i20'nin fiyatı 437.000 TL'den %16,67 indirimle 364.166 TL'ye indi.

1669243844371.png
Bu detaylı tablonun kaynağı

1.0 impression paket tahmini olarak 575.000₺ ye falan düşecek. Bundan bir ay önce bayiler zaten 591.000₺ ye bırakıyordu impression golfü

Şimdi matrah indirimi bize mi geldi satıcılara mı geldi ?

Yine cok kisinin umutlari yerle bir oldu. Yine luks araba satan galerilere yaradi.
Bu duzenlemeleri hazirlayanlarin bu galerilerle veya Showroom larla arka planda bir ortakligi oldugu geliyor insanin aklina ..

1 ay önce euro 18 di.
Euro ile düşünmemiştim açıkçası, dolarla alıyorlardır diye varsayıyordum. Vw İthalarçılara euro cinsinden sabit fiyattan veriyorlar mıdır bilgim yok.

Sadece vag grubuna değil, Japonlar da zamlandı. Orası da ayrı bir soru

Yine cok kisinin umutlari yerle bir oldu. Yine luks araba satan galerilere yaradi.
Bu duzenlemeleri hazirlayanlarin bu galerilerle veya Showroom larla arka planda bir ortakligi oldugu geliyor insanin aklina ..
Bunu ben de düşünüyorum açıkçası, matrah düzenlemesi haberi çıkıyor iki güne Euro zıplıyor sonra yavaş yavaş düşüyor…

Euro ile düşünmemiştim açıkçası, dolarla alıyorlardır diye varsayıyordum. Vw İthalarçılara euro cinsinden sabit fiyattan veriyorlar mıdır bilgim yok.

Sadece vag grubuna değil, Japonlar da zamlandı. Orası da ayrı bir soru
Euro artarsa Euro ile çalışırlar , dolar yükselirse dolarla çalışırlar 😂

Euro artarsa Euro ile çalışırlar , dolar yükselirse dolarla çalışırlar 😂
Türk Lirası değer kazansa da Türk Lirasına dönseler.
Görür müyüz o günleri...
Kendim göreceğime inanmasam da inşallah çocuklarımız görür diyorum.

Rezalet!! En azindan %80'lil dilim 300 bin lira olmaliydi, bu indirimlerin etkisi en fazla 3 ay sürer, sonra kaldigimiz yerden devam ederiz %80'le.

Geri
Üst Alt