Golf 7 DSG Kavrama Değişimi

Ender Hocam merhaba,
Autohold a DSG nin en buyuk dusmani neden dediniz anlayamadim [emoji4] Ben auto hold da kullaniyorum araci ve bildigim kadari ile auto hold da kavrama ayriliyor, yanlis miyim? Tesekkurler.
Saygıdeğer hocam konuya açıklık getirmekte fayda gördüm ve sorunuzu yanıtı şu sekilde; DSG nin çalışma prensibi gereği güç aktarımının aracın kalkış kuvvetti ihtiyacı gereği difrensiyale gerekli olan gücün aktarılması motorun bunu karşılayabilmek için bazen de Turbo katkısıyla yapmaya çalışmadı güç aktarım organlarına exsta yük biner Lakin Benim Vurgulamak istediğim ise Hızlı manevra gereksinimi olan zamanlarda park etme durumlarında ve aşırı eğimli yol durumlarında AutoH. kapatılarak aracın daha rahat hareket etmesine yardımcı olmaktır. Kısaca örneğibi ise şu şekilde verebilirim. Bir insan düşünün sağdan soldan ve arkasından çekilen ve bu insan ileri doğru yol kat etmesi gerekiyorsa bu engel olan 3 güce karşı koyması gerekiyor işte bizler bahsettiğim özel durumlarda 3 engelin 1 ini iptal ederek (Autoholtu) En azından daha az güce ihtiyaç duyarız. söz konusu durumlar için Statstop iptalinide aşırı trafikte dur kalklarin çok olduğunda ve trafik ışıklarında 10 saniye altında beklemelerde Statstop u elimizin küçük bir dokunuşu ile kapatmak bizlere ve araca katkı sağlayacaktır. Teşekkür ederim Saygılar Selamlar[emoji2] [emoji106]

Arkadaşlar 3 ay önce 2013 model TDI otomatik golf aldım.Aracim dün aniden olduğu yerde kaldı.Neyse servise çektirdim.Kavrama değişimi gerekiyor dediler.3500 TL masraf çıkardılar.İyi niyet değişimi olmuyor dediler çünkü arabanızda yazılım var dediler ...Ben aracı yeni aldım .Yazilim hakkında bilgim yoktu.. Böyle bir olay ile karşılaşan var mı ?Aracım 71 000 km'de . Teşekkürler.

Arkadaşlar 3 ay önce 2013 model TDI otomatik golf aldım.Aracim dün aniden olduğu yerde kaldı.Neyse servise çektirdim.Kavrama değişimi gerekiyor dediler.3500 TL masraf çıkardılar.İyi niyet değişimi olmuyor dediler çünkü arabanızda yazılım var dediler ...Ben aracı yeni aldım .Yazilim hakkında bilgim yoktu.. Böyle bir olay ile karşılaşan var mı ?Aracım 71 000 km'de . Teşekkürler.
Hocam yazılım derken; Motor gücü artırma yazılımı mı acaba ? Vag Com olamaz heralde.

@yusuf @fcsrn @forzaGilles @alper32 hocalarımıza da soralım.

Muhtemelen motor yazılımıdır. Gizli özelliklerle bir alakası yok çünkü. 

Vag com la mümkün değil yazılım atmak. 
Bence de Vag Com mümkün değil de acaba servis gizli özellikler açıksa ona öyle demiş olabilir mi diye dedim. Ama sanmıyorum.

Onun dışında Soft yazılım garantiye etki ediyormu ki ?

Konuyu görürse  @Halil Kağan Keskin hocamızı da haberdar edeyim. Onun araç soft yazılım TDI'ydı. Bilgisi vardır.

Motor gucunu arttırmak için yazılım yuklenmesi arkadaşlar...

Yazılım var ise işiniz zor hocam. Garantiye sokmamaları normal. Çünkü yazılım zaten baskı balatanın erken bitmesine sebep olan bir etmen tek başına..

Merhaba arkadaşlar 1. ve 3. vites videodaki sesi duymaya başladım her zaman yapmıyor ama bir an önce gitmeli miyim kavrama değişimi için yoksa daha ilerlemesini mi beklemeliyim aracım 1.2 TSI DSG 12300 km bu gün itibari ile tam yaşını doldurdu. 

Merhaba arkadaşlar 1. ve 3. vites videodaki sesi duymaya başladım her zaman yapmıyor ama bir an önce gitmeli miyim kavrama değişimi için yoksa daha ilerlemesini mi beklemeliyim aracım 1.2 TSI DSG 12300 km bu gün itibari ile tam yaşını doldurdu. 
Bir an önce servise gitmelisiniz.

@alper32 hocam 5 dk önce sıf sesi kaydetmek için araçla 15 dk dolaştım yapmadı her zaman yapmıyor servise gittiğimde de yapmazsa sözlü olarak anlatmam ile işlem yaparlar mı.

Bir şey daha ilave edeyim düşük hızlarda normal giderken ayağınızı gazdan çekince çok hafif bir uğultu sesi geliyor bu sesin kaynağı fren disklerimi yoksa kavramdan mı geliyordur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=126]alper32[/mention] hocam 5 dk önce sıf sesi kaydetmek için araçla 15 dk dolaştım yapmadı her zaman yapmıyor servise gittiğimde de yapmazsa sözlü olarak anlatmam ile işlem yaparlar mı.
Bir şey daha ilave edeyim düşük hızlarda normal giderken ayağınızı gazdan çekince çok hafif bir uğultu sesi geliyor bu sesin kaynağı fren disklerimi yoksa kavramdan mı geliyordur.
Videoyu göremedim....?

merhabalar aynı ses bende de yogun trafikte kullanımdan sonra bazen oluyor. Servise daha önce periyodik bakımda videodan göstermiştim kavrama oldugunu belirtmişlerdi. ancak video da aracın ayırt edici bir özelliği olmadıgı için bu video ile işlem yapamayız dediler. Bir daha yaptıgında plaka ve şasi nosunu da gösteren bir video çekmemi, öyle olursa işlem yapılabileceğini belirtmişlerdi. Ben de çektim gönderdim, haftaya çarşambaya randevu verdiler sabahtan bırakacağım muhtemelen kavrama değişimi olacak garantiden. Araç daha 14000 km de.

merhabalar aynı ses bende de yogun trafikte kullanımdan sonra bazen oluyor. Servise daha önce periyodik bakımda videodan göstermiştim kavrama oldugunu belirtmişlerdi. ancak video da aracın ayırt edici bir özelliği olmadıgı için bu video ile işlem yapamayız dediler. Bir daha yaptıgında plaka ve şasi nosunu da gösteren bir video çekmemi, öyle olursa işlem yapılabileceğini belirtmişlerdi. Ben de çektim gönderdim, haftaya çarşambaya randevu verdiler sabahtan bırakacağım muhtemelen kavrama değişimi olacak garantiden. Araç daha 14000 km de.
Bugün servisi aradım servis danışmanına sözlü olarak beyan ettim randevu kaydı açacaklarını söyledi sesi her zaman yapmadığını belirttim ikame araç talep etmemden dolayı randevu planlaması yapıldığı için randevu tarihi henüz verilmedi.

@chomar çektiğiniz videoyu buradan paylaşmanız mümkün mü?

Geri
Üst Alt