Golf 7 DSG Kavrama Değişimi

Degerli dostlarım dün aracımı servise bıraktım mekatronik'te sorun oldugu için  araçla teste çıkmışlar kontrolleri yapmışlarSd arkadaş aradı aksam üzeri aracın kavramasının degişimi gerektiğini belirtti %70 parcada indirim işçiliğide ödememi istediler

2000 tl civarı bir fiyat söylediler 2014 nisan çıkışlı araç garantisi biteli 2 ay oldu.

Tabiki bu fiyatları duyunca tartışma başladı 35000 km de olan bir aracın kavramasına ben ne yapabilirim

Araç dsg bana sormuyor ki vites değiştirirken hem arıza meketronik diye onlarada soyledim araç vuruntu yapıyor

Akşam dosya böyle kapandı bu sabah tekrar aradım  yapıcakmıyız aracı diye cevap aldım bu işin içerisinde olmama rağmen yapılacak sey değil bu 

Genel merkeze şikayette edemiyorum hepsını tanıyor olmama rağmen böyle yanıtlar almak beni gerçekten çok üzdü
Hocam gecmis olsun. Gerekirse Ankara ya gelin yada farkli servisleri deneyin. 2000 tl cok pahali bir rakam. Alper32 hocamiz da degistirmisti.

@ansolak hocam ben Sivas'ta değiştirmiştim Ankara'da cam filmlerini yaptırmıştım yanlışlık olmasın :)

@ansolak hocam ben Sivas'ta değiştirmiştim Ankara'da cam filmlerini yaptırmıştım yanlışlık olmasın [emoji4]
Eyv hocam duzelttim. Ankaraya servise hangi problemden gelmistin?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak

@alper32 hocam cok sagolun ısrarla bu saside sorun olmuyor dedı bana hepsınde oluyor sankı ben bozdum kavramayı sömürecek yer arıyor adamlar tekrar garantı onayına gönderdiler bakalım ne olucak yaptırmam oyle olursa cöpe para attırıcaklar resmen hepsını gectım arızada mekatronik ısrarla soyledım anlamıyorlar laftan kasıntı bır formen var orada herşeyi o biliyor sanki 

@EMRAH ATTS Emrah hocam çok geçmiş olsun siz bu işin içinde olmanıza rağmen sıkıntı oluyor umarım istediğiniz şekilde aracınızın sorunu halledilir.

Ben dsg si değişmiş ve değişmemiş 2 tane ikinci el araç olsa 1000 tl daha fazla verir değişmiş olanı alırım. Bu arada kesin kavrama mı yoksa benim konudaki yalıtım malzemesi problemi olabilir mi? 

Değerli hocalarım kavrama sorunumla ilgili tekrar garanti onayı istendı eğerki yine değişen bir sonuç olmazsa aracı alıp kendim yapıcam oraya vereceğim paraya göre daha uygun maliyete kapatabilirim diye düşünüyorum

Patronla görüştüm kendisi yurt dışında 6 ay oldu eğer düşmelerse fiyatta al arabanı ben halledicem dedi bildiği birşey var demek ki bakalım hayırlısı olsun inşallah

Değerli hocalarım kavrama sorunumla ilgili tekrar garanti onayı istendı eğerki yine değişen bir sonuç olmazsa aracı alıp kendim yapıcam oraya vereceğim paraya göre daha uygun maliyete kapatabilirim diye düşünüyorumPatronla görüştüm kendisi yurt dışında 6 ay oldu eğer düşmelerse fiyatta al arabanı ben halledicem dedi bildiği birşey var demek ki bakalım hayırlısı olsun inşallah
Hocam ins. Lehinize sonuçlanır.

Ama dogusun bu uvey evlat muamelesi garantiyi uzattirmak icin mi acaba dsg li arac alan herkese onu cozemedim. [emoji35]

buradan çıkan sonuç dsg li araç alımında garantiyi en az 2+2 yaptırmak. yoksa adamı iliklerine kadar sömürüyorlar. Allah kolaylık versin. Servislerede biraz vicdan versin.

@EMRAH ATTS Çok geçmiş olsun hocam, valla bunları okuyunca DSG siparişimden korkmuyor değilim :)  

@FurcHT @ft19 @ansolak @kimi-emd hocam sonuçlandı parcaya %100 işçilikte%70 verdıler depo kilidinide değiştiricekler aynı şekilde 800 tl cıvarı çıkıcakmış ısrar 2+2 yıl garantiye karşıydım ama artık degilim o zaman mecbur sorunsuz değişim yaparlar iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim

Israr edince çözüme ulaşmış iş, sevindim.
Bu durumda 2+2 uzatma mantıksız oluyor bana göre. Neden 1200 küsür verelim. İyi niyet işi çözüyor işte yeter ki garantideki eleman işi yokuşa sürmesin. 

@alper32ama ter döktürüyor hocam garanti biteli ve aynı zamanda bakım yapılalı 2 ay oldu bunun etkisi olabılır 

@alper32ama ter döktürüyor hocam garanti biteli ve aynı zamanda bakım yapılalı 2 ay oldu bunun etkisi olabılır 
Valla hocam bencede kafan agrimadan. 2+2 yaptirmak en mantiklisi. 2 yil yeni bitmis senin gibi itina ile arac kullanan ve sanzimani bilen bir kiside bile cikiyorsa 3 sene sonra tekrardan cikmayacaginin garantisi yok hele ki iyi niyetten 1 kere değiştirirseniz 2. ye yardimci olacaklarini düşünmüyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak uzatma için aracın 2 yılı gecmesınden sebep yüklü para istiyorlar hocam bir sonrakı sefer ben yapıcam artık simdiden hazırlık yapmak lazım  :'(

Geri
Üst Alt