U Led Gündüz farları ve Bi-Xenon farlar (PXB)

Arac konfigratorunde foto da belirttigim sekil 2 farkli opsiyon var. 1,675 TL olan da far asistani gelmiyor. Sadece Uled icin mi bu fark odeniyor bilgisi olan var mi? 1,726 TL olan da bir suru asistani da eklememiz gerekiyor ve bayagi tuzlu oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 3264

@forzaGilles Kusur mu olur hiç Ali Hocam, sadece Hasan'a alışılsın diye belirtmek istedim :)  

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim siparişim PXB opsiyonlu. VW'nin PXB opsiyonu tanımında PLUS eklentisi olmadığı için tereddütte kaldım. İlk mesajımda eklediğim Bi-Xenon PLUS tanımındaki özelliklerin olmasını isterim çünkü araçta. Çok fazla gece yolculuğu yapmıyacağımız için bu araçla, PXD opsiyonuna gerek duymadık açıkçası ve PXB ile verdik siparişi.

Yoksa VW, medya cihazında yaptığı sebepsiz farklı donanım uygulamasını bu opsiyonda da mı yapıyor? Bazılarını Pluslı, bazılarını Plussız gönderdiği için mi PXB'nin tanımında PLUS'ı kullanmıyor?!?!

Saygılar...
Yok Hasan hocam tereddütte kalmayın farlarınız Plus gelecek fırıl fırıl sağa-sola dönecek :)  Opsiyon listesini düzenleyenlerin hatası bu.., zaten topu topu 3 tane far seçeneği var; Basic, Plus, Plus+DLA

Bu olayda Medya olayında ki gibi herhangi bir açık yok.. Araç teklif formunuzda PXB ise olay bitmiştir içiniz rahat olsun.. Tek sıkıntı olabilir gerçi düşünmek bile istemiyorum o da s.temsilcisinin yanlış girmesi o da %1 ihtimal.. 

Sizi gayet iyi anlıyorum., Golf sevginizi olumsuz sonuçlanan siparişinize rağmen halaa devam ettiğinide 2. sefer yine Golf sipariş vermenizden net bir şekilde anlaşılıyor.. Sıkıntılı geçen sürecinizi takip etmiştim, eski tarihli lastik, 19A gelen medya cihazı... Temennim bu sefer sıkıntısız Golf unüze kavuşmanızdır.. 

Saygılar..

Arac konfigratorunde foto da belirttigim sekil 2 farkli opsiyon var. 1,675 TL olan da far asistani gelmiyor. Sadece Uled icin mi bu fark odeniyor bilgisi olan var mi? 1,726 TL olan da bir suru asistani da eklememiz gerekiyor ve bayagi tuzlu oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 3264
ilk sıradakinde dinamik viraj farları ve u-led opsiyonuna bu ücreti ödüyorsunuz. ikinci sıradakini alırsanız uzun far asistanını da zorunlu almanız gerekiyor doğrudur.

pxb dediğimiz uled'li xenonlarda mercekleriniz hareketlidir ve virajlarda direksiyon pozisyonuna göre onlar da sağa sola dönerek viraj öncesi harika bir aydınlatma sağlıyor

ilk sıradakinde dinamik viraj farları ve u-led opsiyonuna bu ücreti ödüyorsunuz. ikinci sıradakini alırsanız uzun far asistanını da zorunlu almanız gerekiyor doğrudur.

pxb dediğimiz uled'li xenonlarda mercekleriniz hareketlidir ve virajlarda direksiyon pozisyonuna göre onlar da sağa sola dönerek viraj öncesi harika bir aydınlatma sağlıyor
Katılıyorum.

Bi-xenon basic farlara göre çok büyük avantaj. Dönüşlerde, kesilme çizgisinin hareketini izleme çok zevkli oluyor :)

Benim aracta U led opsiyonu var ve mercekler saga sola ve aşağı yukarı hareket ediyor.

Bunu en net aracı calıstırdıgımda ki test asamasında fark ediyorum.Ama kullanım esnasında dönüş yönüne hareket ediyor mu açıkçası fark edemiyorum dikkat etsem bile.Belkide çok küçük hareketler yaptıgından fark edilmiyor olabilir.

Bu opsiyonu canlı destekle konuşmuştum ve sadece U yansın diye mi bu kadar ücret farkı ödeyeceğiz demiştim.Onlarda virajlarda dönüş yönüne göre hareket eder.Basic bi xenonlar sadece aşağı yukarı hareket eder demişlerdir.

Hatta daha sonrasında donanımhaberde konu açmıştım ve @silvershadow hocam mesajı görüp bana bu sitedeki yazısının linkini vermiş ve bu siteyle tanışmıştım.

@Burak_53

hocam özellikle karanlık virajlı yollarda şöyle 50-60 km gibi hızlarda dikkat edin baya oynuyo ışık çizgisi. 

yuksek hızlarda farketmek zor

Yok Hasan hocam tereddütte kalmayın farlarınız Plus gelecek fırıl fırıl sağa-sola dönecek :)  Opsiyon listesini düzenleyenlerin hatası bu.., zaten topu topu 3 tane far seçeneği var; Basic, Plus, Plus+DLA

Bu olayda Medya olayında ki gibi herhangi bir açık yok.. Araç teklif formunuzda PXB ise olay bitmiştir içiniz rahat olsun.. Tek sıkıntı olabilir gerçi düşünmek bile istemiyorum o da s.temsilcisinin yanlış girmesi o da %1 ihtimal.. 

Sizi gayet iyi anlıyorum., Golf sevginizi olumsuz sonuçlanan siparişinize rağmen halaa devam ettiğinide 2. sefer yine Golf sipariş vermenizden net bir şekilde anlaşılıyor.. Sıkıntılı geçen sürecinizi takip etmiştim, eski tarihli lastik, 19A gelen medya cihazı... Temennim bu sefer sıkıntısız Golf unüze kavuşmanızdır.. 

Saygılar..
Değerli Ali Hocam temennileriniz ve hislerimi paylaşmanız çok güzel, çok teşekkür ederim.

Aslında yaşadıklarımı pek olumsuzluk olarak görmüyorum Hocam, erken farkettiğim için olumlu sonuçlandı bile diyebilirim, hiç "keşke" demedim verdiğim karar için. Haklı bir mücadelenin, herhangi bir bedel ödemeden kazanılabilmesi ya da sürdürülebilmesinin mümkün olamayacağı düşüncesindeyim çünkü.

Aracını almış arkadaşlarımızın, önce mail ile girişimde bulunması, VW/Doğuş'un olaya, müşterisine bakışını gördükten sonra da hukuki yollara başvurma sürecinin başlatılması, bulunduğu aşama bakımından çok doğru, hepsini tek tek kutluyorum, o aşamada yapılabilecek ne mümkünse onu yapmaya çalışıyorlar. Yılmadan, bıkmadan tekrar tekrar denemelerini ve haklarını almalarını gönülden diliyorum.

Fakat benim gibi henüz araçlarını teslim almamış ya da sipariş aşamasında olan golftutkusu ailesi fertlerinin bu mücadelede farklı ve çok daha etkili kozu olduğuna inanıyorum. Aracı kontrol edip "ayıplı ürün" statüsünde red etmek. Tabii bu local kalırsa beklenen etkiyi vermeyecektir, topyekün bir hareket olmalıdır, Doğuş istatistiklerine yansımalıdır, satılmayan araç iadeleri ile VW'e, Doğuş'a bir bedeli olmalıdır. Olay " yorganın bit'i " değildir, olay müşteriyi değersiz gören bakış açısıdır, %100 haklılığın görmezden gelinmesidir, sistemin çarpıklığıdır.

VW tüketicisinin göreceği değer seviyesi, red etmiş olduğumuz "Ayıplı ürün" 'ün satılamamasından dolayı atıl stokta kaç gün beklediği ile direkt ilişkilidir.

Hedef, "Bu araçları şu.. şu.. şu.. nedenle satamadık, Almanya'ya geri iade ediyoruz" dedirtmektir ve o gün geldiğinde mücadeleyi tüketici kazanmış olacaktır. " 'Bizde böyle' diyebilen, Müşteriyi lafla ikna etme odaklı" Satış Sonrası Birimi, yerini, "Müşteri hassasiyetine kulak veren ve çözüm odaklı" Satış Sonrası Birimine terk etmek zorunda kalacaktır.

Saygılar...

Hasan hocam kusura bakma sizin 6.5" Composition Media olayındaki "haklı" mücadeleniz neticesinden aklımda hakkı diye kalmış :) Düzeltme yapayım aslında hepimizin mücadelesi.

@silvershadow Kıymetli Murat hocamın dediği gibi; Ekstra olarak DLA'yı da almak isterseniz PXB almayıp yerine PXD almanız (bu pxb nin tüm özelliklerini içeriyor) + PFD almanız gerekiyor (zorunlu)

-PXA tam açılımı; Bi-Xenon Basic Farlar + Halojen Gündüz Sürüş Farları + Statik Viraj Farları

-PXB opsiyonun tam adı; AFS destekli Bi-Xenon Plus Farlar + U LED Gündüz Sürüş Farları + Statik Viraj Farları

-PXD+PFD tam adı; AFS destekli Bi-Xenon Plus Farlar + Dynamic Light Assist + U LED Gündüz Sürüş Farları + Statik Viraj Farları

Ayrıca PXA, PXB, PXD+PFD opsiyonlarından herhangi birini aldığınızda; far yıkama, otomatik far yükseklik ayarı, ön cam silecek suyu/far yıkama sıvısı uyarı ikaz ışığı göstergesi standart olarak araçta geliyor..!
Müthiş  detaylı bir açıklama olmuş .

Ellerinize sağlık 

Teşekkür ediyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Saygılar..
Değerli Ali Hocam, açtığım siparişe karşı gelen teyit ekteki bir satırdan ibarettir. Sanırım satış temsilcisi bir unutma yapmamış opsiyonlarda. (imzamdaki 'hedef araç' ile aynı)

Yalnız son sütundaki "statü yaşı" sütunundaki sıfır (0) ne anlama geliyor emin olamadım. Sipariş sürecinin henüz başladığını belirtiyor olabilir belki.

Saygılar...

Ekli dosyayı görüntüle 3271

Değerli Ali Hocam, açtığım siparişe karşı gelen teyit ekteki bir satırdan ibarettir. Sanırım satış temsilcisi bir unutma yapmamış opsiyonlarda. (imzamdaki 'hedef araç' ile aynı)

Yalnız son sütundaki "statü yaşı" sütunundaki sıfır (0) ne anlama geliyor emin olamadım. Sipariş sürecinin henüz başladığını belirtiyor olabilir belki.

Saygılar...

Ekli dosyayı görüntüle 3271
Tahmini teslimatınızı satış temsilciniz ne zaman olarak söylüyor acaba?

Tahmini teslim Haziran başı deniyor Can Hocam. 

Saygılar...
Aşağı yukarı bana da denilen tarihler o günlerde.Araç sipariş numaram çıktığından beri üretim aşamasında gözüküyor ama canlı desteğe sorduğumda ordered konumunda henüz.Mesajlar değişmiş büyük ihtimal.

@OnurD7 hocam bende basic var. Otobanda yüksek hızda yetersiz kalıyor.

Plus yüksek hıza göre daha uzunu aydınlatıyor. Test etme imkanım olmadı ama kağıt üzerindeki özellikleri alınmaya değer.

Bixenon Plus:

1dE3Db.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

OnurD7 dedi:
Bi-xenon Plus ekletsem mi diye düşünüyorum U-ledler ve viraj aydınlatmaları çok güzel görünüyor. 
Değerli Onur Hocam;

Kesinlikle ekletmeliydiniz.

Yoksa karşıdan gelen U led'li Golflere bakıp iç çekmeniz kuvvetle olası.

Geri
Üst Alt