Konfor için lastik büyütmek?

bulicuk

Üye
İsim
Ensar
Araç
2012 Golf 7 TDI 105 HP DSG
Merhabalar. Bizim arabalarda süspansiyon sistemi biraz sert galiba. 2012 model 1.6 TDI Golf 7 aracım parke veya bozuk yollarda filan çok sarsıyor. Arabanın bır yerinden ses geldi mi zaten araba kullanmak eziyete dönüşüyor.. 205/55/16 ebatlarında olan lastikleri 205/60/16 ile değiştirsem bir faydası olur mu? Veya bu konuda tavsiyeniz ne olur?

Son düzenleme:

yanak da 55-60 çok değiştirmeyecektir, ayrıca 205/55/16 zaten çok konforlular. Sizin sorununuz yaylardan da olabilir. İlk sahibi değilseniz eğer yaylarınız daha önce spor yay ile değişmiş veya daha kötüsü preslenmiş olabilir. Yaylara ve amortisörlere bakın önce yine de rahatsız olursanız ( ki olmamanız gerekir ) 15 inç jant takabilirsiniz

15 jant + 195 65 15 yumuşak hamurlu lastik + 30 psi hava basıncı (fabrika önerisi 29 psi hatta tsi için tdi için belki bir tık fazladır )

Ama dikkat edin virajlara hızlı girmeyin

Merhabalar. Bizim arabalarda süspansiyon sistemi biraz sert galiba. 2012 model 1.6 TDI Golf 7 aracım parke veya bozuk yollarda filan çok sarsıyor. Arabanın bır yerinden ses geldi mi zaten araba kullanmak eziyete dönüşüyor.. 205/55/16 ebatlarında olan lastikleri 205/60/16 ile değiştirsem bir faydası olur mu? Veya bu konuda tavsiyeniz ne olur?
Golf zaten sert bir araba hocam.Dogru lastik basinciyla bir nebze giderilir ama temiz duzgun yolu seviyor bu araba.

Lastiğiniz en konforlu lastikten zaten. 55,60 arası çok fark olmayacaktır. 195/ 65 / 15 tercih edebilirsiniz ama bence görüntü ve viraj kabiliyeti kötü oluyor. Siz bilirsiniz, ben olsam normal haliyle kalırdım.

Yorumlarınız için teşekkürler. Jant değiştirmeyi düşünmüyorum. Çok masraflı olur çünkü :)

Ben de sertlikten yana dertliyim çukura düşünce sanki tokmak yemiş gibi oluyorum araba tam asfalt arabası çok keyifli ama Çukurlu bozuk yoldan uzak durmak gerek

@bulicuk Lastik ebatı değiştirdiğinizde kağıt üzerinde konfor artacak gibi görünse de bunu koltukta hissetmeniz pek mümkün olmayacak. Zaten lastik tek başına süspansiyon sisteminin sertliğini telafi edemez. Önce test cihazı olan bir yerde süspansiyon kontrolü yaptırmanız gerekiyor.

Geri
Üst Alt