Bagaj Üstünden Su Alma

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Aracım 2015 model, bugün tavan döşemesinin arka tarafında su izi gördüm ve kontrol ettiğimde fotoğraflarda bıraktığım şekilde lastik bir parçada açıklık vardı, sol taraftaki elimle çektiğimde açılmazken sağ taraftakini biraz çektiğimde boşluk oluşuyor, tahminime göre oradan su almış. Bunu nasıl çözebilirim?

Ekli dosyalar

• unnamed (1).jpg
    unnamed (1).jpg
    287.5 KB · Görüntüleme: 109
  • unnamed (2).jpg
    unnamed (2).jpg
    205.8 KB · Görüntüleme: 110
  • unnamed (3).jpg
    unnamed (3).jpg
    215 KB · Görüntüleme: 110
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    186.5 KB · Görüntüleme: 110

Aracım 2015 model, bugün tavan döşemesinin arka tarafında su izi gördüm ve kontrol ettiğimde fotoğraflarda bıraktığım şekilde lastik bir parçada açıklık vardı, sol taraftaki elimle çektiğimde açılmazken sağ taraftakini biraz çektiğimde boşluk oluşuyor, tahminime göre oradan su almış. Bunu nasıl çözebilirim?
Hocam ben yaşamadım ama şeffaf silikon sürseniz iyi gelir bence oraya

Upvote 0
@ugur.dogan aynen hocam, ben de o tarz bir şey düşündüm ama diğer parça neden çekince gelmiyor da bu geliyor bilemediğim için danışmak istedim, birde orjinal olmayan şekilde yapmayı çok istemedim açıkcası

@yavuzbattal servise hiç danışmadım ama öyle diyorsanız servisten fiyat alayım bi

Upvote 0
hocam benimde başıma geldi arka farları değiştirmiştim bu kanallardan kabloları geçirdikten sonra usta tam oturtamamış parçayı sanırım en mantıklısı şeffaf silikon gibi duruyor ama serviste yaptırısanız bi bilgi geçerseniz sevinirim

Upvote 0
Aynen hocam ben de stop değiştirmiştim ve oradan kablo çekilmişti, yeni farkettim. Siz silikon çekerek mi çözdünüz sorunu?

Upvote 0
Aynı sorun benim başıma da gelmişti bosch car da slikon ile yaptıştırdılar 1 seneden fazla böyle kullanıyorum hiç sorun olmadı.

Upvote 0
Ben içine silikon dışına hızlı yapıştırıcı yaptım taş gibi gibi oldu henüz su almadı ama tekrar kablo geçirmek için sökmeye kalkarsam kesmem gerekecek.

Upvote 0
Aklınızda olsun arkadaşlar, oradan kablo geçirmeniz gerekirse basit bir kılavuz tel yardımı ile çok rahat içinden kablo geçirebilirseniz. Golf7 aracımda arka stopları takarken tecrübe etmiştim.

Upvote 0
yukarı kaldir altinin üstünün tozunu güzelce temizle 4 tarafına seffaf silikon sık kapat bi daha kaçırmaz bende bi ara yaparım belki kaçırma yok ama ilerde birgün kaçıracak kronik bunlar

Upvote 0
Neden silikon vb. yapıştırıcı ile yapıştırmak tercih edilir anlamak güç., parçanın yenisi zaten ucuz., yapıştırıcıyı sökmek gerektiğinden baş ağrıtacak, keserken boyaya zarar verme riski var vs.. duşakabin mi bu

Upvote 0
Neden silikon vb. yapıştırıcı ile yapıştırmak tercih edilir anlamak güç., parçanın yenisi zaten ucuz., yapıştırıcıyı sökmek gerektiğinden baş ağrıtacak, keserken boyaya zarar verme riski var vs.. duşakabin mi bu
Açıkçası ben bulunduğum yerde önceki araçlarımdan edindiğim tecrübeye göre burdaki ustalara götürdüğüm zaman bi yeri yapınca başka bi yeri genelde bozuyorlar, o bölgeyi değiştirmek için tüm kablolar sökülecek tekrar içinden geçirilecek parçadan çok işçilik önemli 1 saat sürürüyormuş işlem, güvenemediğimden dolayı memlekete gidene kadar riske girmedim. Parça kodu 5G6971829B olması lazım.

Upvote 0
Arkadaşlar, dün @necati ustanın yanına uğradım, gel silikon çekerim demişti. Tam çıkıyordu ki rahatsız etmiş bulunduk, sağolsun kırmadı. Bahsi geçen parça kırılmamış sadece yerinden çıkmış, Necati usta sağolsun olması gerektiği gibi taktı parçayı, sorunu en kolay şekilde çözmüş olduk

Upvote 0

Süper kırılmaması çok sevindirici. Kasap ustalar genelde ilk o parçayı kırarlar. Silikon değilde ben eski şirket aracımda gemi karavan mastiği çekmiştim içini de doldurdum suyu anında kesmişti.

1662445133570.png

Upvote 0

Geri
Üst Alt