Golf 7 2013 dsg orjinal fren balatasi tavsiye

Güneş var dediler mersine geldim ama burası soğuk bulutlu ve yağmurlu @mandufla :)  

@ft19 Benim düşüncem balata konusunda söyle; fabrikadan çıkış 1. Kalite, servisten alınan balata 2.kalite, dışardan yedek parçacı vs alınan balata 3. Kalitedir. Marka aynı olsada kalite farkı olduğunu düşünüyorum. 
ferodo balatanın çakmasımı var demek istiyorsunuz, tam anlayamadım. benim araca takılanlarda orjinal ferodo balata. ve yüzdeyüz yerli üretim. 

mesela cms de vw orjinal jant tedarikçisi bir firma. almanyaya ihracat yapıyor. sizin mantığınıza göre türkiyede satılan cms jantlar 2. kalitemi oluyor.

kalite farkı aynı markanın aynı ürününde olmaz diye düşünüyorum. fark ya birebir çakmasında olur. yada aynı firmanın farklı marka ile çıkardığı ürünlerde olabilir. mesela; istikbal-bellona-mondi. arçelik-beko. michelin-kormoron. bridgestone-lassa vs.

bir örnek daha vereyim.

bi arkadaş yetkili serviste comfortline aracına cc taktırmış, dolayısıyla highline multifonksiyonel direksiyon takılmış. indirimli olarak 3920tl ödemiş. fakat aynı işlemi orjinal malzeme ile ender elektronik yarı fiyatından daha aşağı fiyata yapıyor. aynı işlemi malzemeleri siz kendiniz tedarik etseniz, işçiliğide endere veya bu işin ehli ustalara yaptırsanız dahada ucuza maloluyor. sizin mantığınıza göre serviste takılan 1. kalitemi oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ft19  Servis textar fren balatası kullanıyor. Markaların çeşitli modelleri ve üretim kaliteleri vardır. 6 var,6s var.

Fren Balataları

Üst düzey frenleme, üst düzey güvenlik...

Sizi dayanıklılık, konfor ve daha fazlasına davet ediyoruz. Çünkü tüm bunlar Volkswagen'inizde mevcut.

Devamlı gelişim, üretim ve dayanıklılık garanti. Tüm kullanıcıların memnuniyeti için.

Volkswagen Orijinal Parçalar®, uzun ömür ve yüksek performans. Sizin için!

Ürün Faydaları

Fren balatalarının güvenlik açısından önemi nedir?

Elbette ki; fren sistemi bir otomobilde başlıca ve en önemli güvenlik özelliğidir. Aracınızın fren balataları güvenliğiniz kadar yüksek performans açısından da büyük önem taşır.

Volkswagen orijinal fren balatalarını kullanmak neden önemlidir?

Otomobiliniz, en yüksek hızda seyrederken fren balataları en yüksek performansı göstermelidirler. Bu, motor gücünün altı katı kadar bir güç anlamına gelir. Fren balataları kızgın kor haline gelse bile gerekli fren gücünü sağlamaya devam edebilmelidir.

Volkswagen orijinal fren balataları, bu durumda dahi tam gücünü gösterme devam eder.

Ayrıca Volkswagen orijinal fren balataları, sürtünme kat sayılarının büyük kısmını kaybetmeksizin -50°'ye kadar dayanırlar. Volkswagen orijinal fren balataları, fren silindirlerinden gelen çok yüksek sıcaklıkları da engellerler.

Bunun dışında, frenleme sırasında 1000 kg'lık bir ağırlığa eşit bir basınca maruz kalan Volkswagen orijinal fren balataları, bu basıncın altında deforme olmaz ya da kırılmaz. Tuz, fren hidroliği, yakıt ve benzeri maddelere karşı dirençlidir ve bunlara maruz kaldığında iyi bilinen güvenlik özelliklerini kaybetmez.

Volkswagen orijinal fren balataları evrensel genel ürünler değildir, sadece Volkswagen araçlarda kullanım için özel olarak üretilirler. Her bir Volkswagen modelinin frenleme ağırlığı için optimize edilmişlerdir. Bu ayrıca modellerimize takılan fren limitörleri ve fren sistemleri için de geçerlidir.

Volkswagen orijinal fren balataları sessiz ve yumuşaktır. Frenleme esnasında hiçbir duman ya da yanık kokusu üretmezler. İlave bir güvenlik riski olan artırılmış fren pedal kuvveti dizayn aşamasında ele alınır. Volkswagen orijinal fren balatalarıyla rahat, güvenli ve çevre dostu bir sürüş yapabilirsiniz.

Volkswagen orijinal fren balataları kullanmamak ne gibi riskler taşır?

Aracınız için orijinal fren balatalarını kullanmadığınız takdirde hem kendinizin hem de aracınızın güvenliğini büyük bir riske atmış olursunuz.

Orijinal olmayan fren balataları, dengesiz ve çabuk aşınır, aşırı ısınma ve yapışkanlaşma görülür, dengesiz frenlemeye neden olur, aracın fren mesafesi uzar, kayma riskini artırır ve bu durumlar ciddi kazalarla sonuçlanabilir. Aynı fikirdeyim.

6 saat önce, ft19 yazdı:
bir örnek daha vereyim.

bi arkadaş yetkili serviste comfortline aracına cc taktırmış, dolayısıyla highline multifonksiyonel direksiyon takılmış. indirimli olarak 3920tl ödemiş. fakat aynı işlemi orjinal malzeme ile ender elektronik yarı fiyatından daha aşağı fiyata yapıyor. aynı işlemi malzemeleri siz kendiniz tedarik etseniz, işçiliğide endere veya bu işin ehli ustalara yaptırsanız dahada ucuza maloluyor. sizin mantığınıza göre serviste takılan 1. kalitemi oluyor.
Hocam serviste bildiğiniz direksiyon satmışlar galiba. O fiyat nedir ya. Hız sabitleyici için yalnızca tuş takımı değiştirilip kodlama yapılıyor. 

Paylaştığım fotoğrafta Ender'in sitesinden ekran görüntüsü var. İkinci mesajın son kısmında paket içeriği yazıyor. Comfortline direksiyonunun highline ile farkı zaten hız sabitleyici kısmı. Onu da değiştiriyorlar. 

4460b78ec612b450adadd3c90e138309.jpg

4f1b9eb03662a0d09eda8d8441bcf21a.jpg

f9028d7f35328a86136eceffa2600029.jpg

Fren Balataları

Üst düzey frenleme, üst düzey güvenlik...

Sizi dayanıklılık, konfor ve daha fazlasına davet ediyoruz. Çünkü tüm bunlar Volkswagen'inizde mevcut.

Devamlı gelişim, üretim ve dayanıklılık garanti. Tüm kullanıcıların memnuniyeti için.

Volkswagen Orijinal Parçalar®, uzun ömür ve yüksek performans. Sizin için!

Ürün Faydaları

Fren balatalarının güvenlik açısından önemi nedir?

Elbette ki; fren sistemi bir otomobilde başlıca ve en önemli güvenlik özelliğidir. Aracınızın fren balataları güvenliğiniz kadar yüksek performans açısından da büyük önem taşır.

Volkswagen orijinal fren balatalarını kullanmak neden önemlidir?

Otomobiliniz, en yüksek hızda seyrederken fren balataları en yüksek performansı göstermelidirler. Bu, motor gücünün altı katı kadar bir güç anlamına gelir. Fren balataları kızgın kor haline gelse bile gerekli fren gücünü sağlamaya devam edebilmelidir.

Volkswagen orijinal fren balataları, bu durumda dahi tam gücünü gösterme devam eder.

Ayrıca Volkswagen orijinal fren balataları, sürtünme kat sayılarının büyük kısmını kaybetmeksizin -50°'ye kadar dayanırlar. Volkswagen orijinal fren balataları, fren silindirlerinden gelen çok yüksek sıcaklıkları da engellerler.

Bunun dışında, frenleme sırasında 1000 kg'lık bir ağırlığa eşit bir basınca maruz kalan Volkswagen orijinal fren balataları, bu basıncın altında deforme olmaz ya da kırılmaz. Tuz, fren hidroliği, yakıt ve benzeri maddelere karşı dirençlidir ve bunlara maruz kaldığında iyi bilinen güvenlik özelliklerini kaybetmez.

Volkswagen orijinal fren balataları evrensel genel ürünler değildir, sadece Volkswagen araçlarda kullanım için özel olarak üretilirler. Her bir Volkswagen modelinin frenleme ağırlığı için optimize edilmişlerdir. Bu ayrıca modellerimize takılan fren limitörleri ve fren sistemleri için de geçerlidir.

Volkswagen orijinal fren balataları sessiz ve yumuşaktır. Frenleme esnasında hiçbir duman ya da yanık kokusu üretmezler. İlave bir güvenlik riski olan artırılmış fren pedal kuvveti dizayn aşamasında ele alınır. Volkswagen orijinal fren balatalarıyla rahat, güvenli ve çevre dostu bir sürüş yapabilirsiniz.

Volkswagen orijinal fren balataları kullanmamak ne gibi riskler taşır?

Aracınız için orijinal fren balatalarını kullanmadığınız takdirde hem kendinizin hem de aracınızın güvenliğini büyük bir riske atmış olursunuz.

Orijinal olmayan fren balataları, dengesiz ve çabuk aşınır, aşırı ısınma ve yapışkanlaşma görülür, dengesiz frenlemeye neden olur, aracın fren mesafesi uzar, kayma riskini artırır ve bu durumlar ciddi kazalarla sonuçlanabilir. Aynı fikirdeyim.
kardeş ben servisin taktığı balatanın markasıda ferodo diyorum, kendi gördüğüm ve telefonda servis elemanının söylediklerini kulağımla duyduğumu söylüyorum.  sen ise vw sitesinden kopyala yapıştır yapıyorsun. başka bir markadan bahsediyorsun. kısaca servis ağzı ile konuşuyorsun.

senin aracının garantisi devam ediyorsa veya paran çoksa tabiki servise gidebilirsin. biraz daha objektif olmak lazım. dışarıda kaliteli ve güvenilir ne ustalar ve özel servisler var. siz kendinizi serviste yapılan herşey kaliteli ve güvenilir diye şartlandırmışsınız. dışarıda özel servis sahibi olup daha önce vw yetkili servislerinde çalışmış değerli,bilgili ve tecrübeli nice ustalar var. 

mesela; nisan ayında yeni aldığımız golfün ön-arka park sensörü sesli ve görsel olarak çalışmadığından iyi niyet garantisinden yararlanabilirim diye yetkili servise götürdüm. şu anda bakamayız, randevu verebiliriz dediler. arıza tesbitine bile tesbit süresine bağlı olarak ortalama 120 tl civarı ücret aldıklarını söylediler. bende aynı bölgede işyeri olan vw elektroniği konusunda bilgili,tecrübeli ve isim yapmış biri olan vag stores Ali ustanın yanına gittim. bizzat tanıştım. çok güleryüzlü, efendi,dürüst ve bilgili ve tecrübeli biri olduğunu gözlerimle gördüm. 5 dk da arızayı çözdü. 50tl ücret ödedim. acaba aynı işlem serviste yapılmış olsaydı nasıl bir maliyet çıkardı acaba. yoksa sensör beynini falanmı değiştirirlerdi.

size yetkilili servislerde mutluluklar dilerim.

@MSE

komple direksiyon değil hocam. highline tuş takımı ve çerçevesi, bide gaz pedalından bahsetti. gateway değişiyormu bilmiyorum, montaj, işçilik vs.

bide servis müdürü bayan arkadaşıymış. resmen öpmüşler.

@ft19  Ön disk yüzeylerini araç soğukken parmağınızla kontrol edip dalgalanma yok  ve pürüzsüz olduğunu anlarsınız. Yeni balatalar "ferodo"15/20 bin km kullandıktan sonra tekrar disk yüzeylerinin durumunu kontrol edip dalgalanmaları görürsünüz. Bakalım usta bu duruma ne diyecek :mad:

@MSEkomple direksiyon değil hocam. highline tuş takımı ve çerçevesi, bide gaz pedalından bahsetti. gateway değişiyormu bilmiyorum, montaj, işçilik vs.

bide servis müdürü bayan arkadaşıymış. resmen öpmüşler.
Birazcık öyle olmuş hocam [emoji17]

4 bin TL hız sabitleyiciye verene kadar aracı satıp highline alınır yahu. Ki ben geçen yıl Ocak ayında 2200 kmde ki sürüş konfor ve ışık paketli comfortline 1,2 tsi aracımı satıp üzerine 7,5K koyup sıfır 1,4 tsi highline almıştım.@ft19

@Nature and cars

kardeş seninle tartışmak ve mevzuyu uzatmak istemiyorum. yaşım 50, emekli jeneratör teknisyeniyim. bugüne kadar çeşitli büyüklükte bir sürü marka dizel-benzinli jeneratörün bakımıyla uğraştım. 93 den beride çeşitli marka ve model araç kullandım, mesleğim icabı sahip olduğum araçların çoğu periyodik bakımınıda kendim yaptım. bu nedenle bu konularda yeterli düzeyde bilgi ve tecrübeye sahibim.

servislerde nasıl bakım yapıldığını, elemanlarının teknik bilgi, beceri ve eğitim seviyelerini, nasıl para kazandıklarını çok iyi biliyorum. sen yetkili servislerde bakımın yaptırmaya, servisi memnun etmeye devam et.

bende özel servislere devam diyorum. tabi bilgili, tecrübeli ve güvenilir servislere. 

merhaba @REY@REY Orjinal balatası ferodo marka fiyatı ise 120 Tl +İşçilik 50 Tl 170 TL ödeyerek balataları yeniledim size önereceğim iyibir ustaya değiştirirmeniz    

IMG_1880.JPG

IMG_1881.JPG

Geri
Üst Alt