Golf 7 2013 dsg orjinal fren balatasi tavsiye

Konu ile alakalı olarak bugün benim de şöyle bir şey başımdan geçti.
Ankara Ayrancı tarafında lastik değiştiren bir yer var. Bugün oraya kış lastiği taktırmaya gittim.
Neyse lastiği taktırırken aklıma geldi servis daha önce ön balataların artık bittiğini değişmesi gerektiğini söyledi. Ben de oradaki adamlara durumdan bahsettim baktılar değişmesi lazım artık bitmiş dediler.
Dedim tamam o zaman değiştirelim. Önce var dediler sonra kalmamış isterseniz yarına getiriz dediler. Ben de tamam getirin dedim. Adam benden araç ruhsatını istedi. Fotokopisini çekecekmiş..Neden dedim "doğru balata modeli olması için şase numarasından bakıyorlar o sebeple lazım falan dedi.
Şimdi bu durum normal mi? Şase numarası olmadan aracın marka modeline bakıp balata sipariş edemiyorlar mı? Yoksa şase numarasından bunu yapmaları daha mı kolay oluyor?
Bu arada firma Lastik Park diye bir yer. Firma sahibi ile de kısa bir sohbetimiz oldu bana dürüst iyi bir adam gibi geldi ama bu ruhsat olayı beni işkillendirdi.
Diyelimki aldı fotokopiyi en kötü ne yapabilir araç ruhsat fotokopisi ile ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Golf06 fotokopiye gerek yok şase  noyu   Vereceksiniz  ona göre  balata geliyor

Geri
Üst Alt