5 inç yeni Mib 2 MirrorLink ünite taktırdım. Tecrübelerim...

Valla sanırım 3-4 kişi aynı anda sipariş verdik. Montaj işini de Ender yada muadili bir yere birlikte mi yaptırsak acaba İstanbul'dakiler olarak. Belki fiyat avantajı vs. olur. Benim bildiğim bir Ender var bir de Apo usta var ama apo ustayı sadece internet yorumlarında okudum. Tecrübem yok.

hangi satıcıdan sipariş verdiniz...

linkini atarmisin

@Cersahin 10 gün içinde gelirse, 22-23 Nisan gibi taktırmayı planlıyorum, Apo usta bana çok uzak kalıyor. En son kararan dikiz aynası için  önceden arayıp elinde olup olmadığını sordum, var diyince ertesi gün hemen gittim. Ama  gittiğim de ben onu başkasına sattım hafta içi gel dedi ve güvenimi kaybetti. Valla iş yoğunluğundan , uzak olmasından ve yaşadığım güven olayından dolayı bir daha düşünmüyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Cersahin

Aslinda teybi sokmek cokda zor bir is degil, sadece ust paneli cikardiktan sonra tirnaklari acmak icin demir aparatindan lazim. Kodlama icin birimizde kablo olsa yeter buradaki ustatlarin yardimiylada kodlayabiliriz diye dusunuyorum. Ben istanbul anadolu yakasindayim

@umitbt kablo bende var ancak ucuza halledeceğiz derken çerçeveyi çizmek, tırnaklarını kırmak istemem. Ek olarak kablom var ama kodlama bilgim sıfır :)  Kablo geldiği gibi duruyor. Ek olarak beceremezsek de sonra kim toparlayacak :)  

Selam arkadaşlar; MirrorLink testini yaptım. 
Ama bundan önce konsolu açmak için mutlaka PLASTİK SPATULA kullanın. Birisi böyle tornavidaya elektrik bantı sarıp girişirse engelleyin, bağırın ona, hor davranın  :)

MirrorLink testini yaptım. 
Az önce bir öğrecimde Samsung A8 olduğunu öğrendim. MirrorLink sitesinde bu telefonun desteği olmadığını gördüm ama telefonun menüsünü açınca MirrorLink ayarları vardı. Hemen otoparka gidip deneme yaptık. Telefondaki menüden aktif edip araca bağlar bağlamaz cihazı gördü. MirrorLink butonuna bastım ve MirrorLink direkt çalıştı. 
Biz deneme için sadece bir uygulama indirmiştik. (VW nin ThinkBlueTrainer uygulaması.) MirrorLink içine hangi uygulama yüklenirse default onu açıyor. 
MirrorLink ekranı dışındaki telefonun kendi uygulamalarını açmayı başaramadık. Ancak telefonun tüm ayarlarını araç ekranından yapabildik. Çalıştığını gözümle gördüm içiniz rahat olsun.  :mad:  Telefon zaten MirrorLink uyumlu olmadığı için çok verimli çalışmadı ama daha uyumlu bir telefonda (ki bu konuda eniyinin HTC One M8 olduğu söyleniyor) kullanılabilir. Google Maps gibi uygulamaları açamadım. (sanırım bahsettiğim sebepten) ancak Sygic Car vs yüklenirse gayet çalışır arkadaşlar. 140 dolara güzel bir ünite almışız. 
Hepimiz iyi günlerde kullanalım. 

Otopark çok karanlıktı ve birkaç fotoğraf çekebildim. Paylaşıyorum. 
Saygılar

Ekli dosyayı görüntüle 3129

Ekli dosyayı görüntüle 3130

Ekli dosyayı görüntüle 3131

Ekli dosyayı görüntüle 3132

Ekli dosyayı görüntüle 3133

Ekli dosyayı görüntüle 3134

Ekli dosyayı görüntüle 3135

Ekli dosyayı görüntüle 3136

Ekli dosyayı görüntüle 3137

Ekli dosyayı görüntüle 3138

@Cersahin Hocam daha önce vw değil ama farklı araçlarda konsol sökmüşlüğüm var. Ben ilk önce kendiminkini yaparım baktım başarılıysam sizinkini yaparım :)

@Orhan Okay Bilgilendirmen için çok teşekkürler ederim. Siparişi verdim bende

Bu arada telefon menüsünü kontrol etmek için yanda çıkan "dock" kanal arama switch ine (sağ taraftaki yuvarlak buton) basarak gizlenebiliyor merak etmeyin, bilginiz olsun. 

@Orhan OkayHocam çok teşekkürler, , şimdi media cihazının gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum :)

Bu arada xda-developers sayfasında htc one m7 için mirror link'in nasıl açılacağını anlatmışlar. Aşağıda paylaşıyorum;

For all HTC One M7 users. There is a HTC Mirrorlink APK available online. Instalation steps:
1. Google "HTC Mirrorlink APK"
2. Just manually download the apk file on to your desktop.
3. Copy the apk file to the route of your HTC One M7 internal memory.
4. Manually instal this apk (By default your phone will not allow to install it. Go to Settings>>Security>>Unknown Sources).

This APK just adds the Mirrorlink functionality to your HTC Car App.
This worked for my HTC One M7 and Sony XAV-712BT.

Plug the phone with your Mirrorlink compatible ICE and enjoy.

Selam arkadaşlar; MirrorLink testini yaptım. 
Ama bundan önce konsolu açmak için mutlaka PLASTİK SPATULA kullanın. Birisi böyle tornavidaya elektrik bantı sarıp girişirse engelleyin, bağırın ona, hor davranın  :)

MirrorLink testini yaptım. 
Az önce bir öğrecimde Samsung A8 olduğunu öğrendim. MirrorLink sitesinde bu telefonun desteği olmadığını gördüm ama telefonun menüsünü açınca MirrorLink ayarları vardı. Hemen otoparka gidip deneme yaptık. Telefondaki menüden aktif edip araca bağlar bağlamaz cihazı gördü. MirrorLink butonuna bastım ve MirrorLink direkt çalıştı. 
Biz deneme için sadece bir uygulama indirmiştik. (VW nin ThinkBlueTrainer uygulaması.) MirrorLink içine hangi uygulama yüklenirse default onu açıyor. 
MirrorLink ekranı dışındaki telefonun kendi uygulamalarını açmayı başaramadık. Ancak telefonun tüm ayarlarını araç ekranından yapabildik. Çalıştığını gözümle gördüm içiniz rahat olsun.  :mad:  Telefon zaten MirrorLink uyumlu olmadığı için çok verimli çalışmadı ama daha uyumlu bir telefonda (ki bu konuda eniyinin HTC One M8 olduğu söyleniyor) kullanılabilir. Google Maps gibi uygulamaları açamadım. (sanırım bahsettiğim sebepten) ancak Sygic Car vs yüklenirse gayet çalışır arkadaşlar. 140 dolara güzel bir ünite almışız. 
Hepimiz iyi günlerde kullanın. 

Otopark çok karanlıktı ve birkaç fotoğraf çekebildim. Paylaşıyorum. 
Saygılar

Ekli dosyayı görüntüle 3129

Ekli dosyayı görüntüle 3130

Ekli dosyayı görüntüle 3131

Ekli dosyayı görüntüle 3132

Ekli dosyayı görüntüle 3133

Ekli dosyayı görüntüle 3134

Ekli dosyayı görüntüle 3135

Ekli dosyayı görüntüle 3136

Ekli dosyayı görüntüle 3137

Ekli dosyayı görüntüle 3138
Orhan hocam keske bende zeneci sokup bunu taksaydim :) mirrorlink calismasina cok sevindim yani :) .volsvageninde bes para etmeyen cihazlara ne kadar cok para istedigi de boylelikle ortaya cikti. Hele ki servisin mirrorlink yada appconnet acmak icin insanlari nasil soyup sogana cevirdigi de belli oldu. Bu cihazi  volsvagene satmak lazim . Arayuzu bile ayni mirorlinkin . Cihazin orjinalligi ile ilgili artik hic suphem kalmadi yani. 

Bu arada telefon menüsünü kontrol etmek için yanda çıkan "dock" kanal arama switch ine (sağ taraftaki yuvarlak buton) basarak gizlenebiliyor merak etmeyin, bilginiz olsun. 
on numara kanu açtınız ve paylaşımlarda bulundunuz teşekkürler....

araç hareket halinde mirrorlink devre dışı kalıyor mu deneme şansınız oldumu?

@efsane77 Araç hareket edince MirrorLink kapanmıyor, zaten denediğimiz Samsung telefonda kullanacağınız uygulamalar MirrorLink desteğine sahip olmalı. Yoksa ekranda çalışmıyor. HTC gibi telefonlarda ise Google Maps gibi MirrorLink sertifikası almamış yazılımlar araç hareket edince direkt kapanıyor. Navigasyon için dediğim gibi ya Sygic Car kullanılmalı veya bunu aşmanın yazılımsal bir yolu bulunmalı

@Salih Sayın Aynen Salih hocam. VW MirrorLink açmak için bile dünya para istiyor. Bu 140 dolarlık cihazda telefonu tak çalışıyor. Ki bu orjinal, onların da sattıkları bir cihaz. Acıklı bir durum VW adına... 
arayüzü aynı demişsiniz zaten bu arayüzü yapan firma MirrorLink. VW nin konuya bir dahli söz konusu değil ama nedense para istiyorlar :)  

Geri
Üst Alt