1.2 tsı Tornado kırmızı

@OnurD7 hocam sende bende yanılmışız kontak kapalı parklar açıkken bu kadar yanıyor @yusuf hocam haklı çıktı....

image.jpeg

image.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Semih hocam park lambalarına sağ ve sol olmak üzere ayrı ayrı fonksiyon girilmiştir. Kontağı kapattıktan sonra sinyal kolunu sağ veya sol sinyal verilecek şekilde açık bıraktığınızda sadece o tarafın park lambalarının yandığını göreceksiniz. Ancak Led stoplarda durum biraz farklı. Bagaj kapağındaki stoplar tek kabloya bağlı ve dolayısıyla sağ sol ayrımı yapılamıyor. Hangi fonksiyonu ayarlarsanız ayarlayın ikisi birlikte yanıyor. Aslında halojen stoplarda da iç taraf park lambası olarak ayarlı değil ama en azından bu durum kodlama ile değiştirilebiliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE hocam direk parklar açık ve kontak kapalıydı kontak açılıncada içlerde yanıyor 

@MSEkontak açık ve parklar açıkken ve kontak kapalı parklar açık ve kapılar açıkken böyle

image.jpeg

@MSE kontak kapılar kapalı parklar açıkken böyle yanıyor 

image.jpeg

@Semih Doğrudur hocam, kontak açıkken park konumuna alınca "Standlicht allgemein" fonksiyonundan dolayı bagaj kapağındaki ledler de yanıyor. Hatta plaka ışıklarınız da bu sebeple yanıyor. Aynı şekilde konsol aydınlatmalarınız da yanıyor.

Kontak kapalı haldeki park konumunda sadece park lambası olarak belirlenen ışıklar yanıyor. 

@Semih hocam park lambalarına sağ ve sol olmak üzere ayrı ayrı fonksiyon girilmiştir. Kontağı kapattıktan sonra sinyal kolunu sağ veya sol sinyal verilecek şekilde açık bıraktığınızda sadece o tarafın park lambalarının yandığını göreceksiniz. Ancak Led stoplarda durum biraz farklı. Bagaj kapağındaki stoplar tek kabloya bağlı ve dolayısıyla sağ sol ayrımı yapılamıyor. Hangi fonksiyonu ayarlarsanız ayarlayın ikisi birlikte yanıyor. Aslında halojen stoplarda da iç taraf park lambası olarak ayarlı değil ama en azından bu durum kodlama ile değiştirilebiliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Semih Doğrudur hocam, kontak açıkken park konumuna alınca "Standlicht allgemein" fonksiyonundan dolayı bagaj kapağındaki ledler de yanıyor. Hatta plaka ışıklarınız da bu sebeple yanıyor. Aynı şekilde konsol aydınlatmalarınız da yanıyor.

Kontak kapalı haldeki park konumunda sadece park lambası olarak belirlenen ışıklar yanıyor. 

Değerli Muhammed Hocam;

İlk kez sizlerden işitiyorum.

Artık tekniker kadar detay bilgisine de sahipsiniz.

Gönülden tebrik ve bilgiler için de teşekkür ederim.

@Semih bey zonguldak koşullarinda 1.2 tsi sehir ici kuruş olarak ne yakiyor acaba,golf 7 almayi dusunuyorum devlet memuruyum zonguldak yeni gorev yerim onun icin sordum.

@Saruhan Hocam ben ereğlide oturuyorum ereğlide zonguldak merkezde yolların alternatifi fazla yok iş çıkış saatlerinde dur kalkı fazla oluyor bu sebepten biraz yakıtı yükseltiyor klimada açıkken 9 lara yakın yakıyor ama serbest yolda 1.2 dizel kadar olmasada ekonomik bi motor 

Şimdiden yeni görev yeriniz hayırlı olsun...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Semih bey zonguldak koşullarinda 1.2 tsi sehir ici kuruş olarak ne yakiyor acaba,golf 7 almayi dusunuyorum devlet memuruyum zonguldak yeni gorev yerim onun icin sordum.
Yılda 15.000 km altında yol yapıyorsanız 1.2 TSİ asla üzmez emin olun. Alıp da üzülen denk gelmedi ;)

Istanbulda 12 bin km yapiyordum yıllık simdi kilimli ilcesinde yasiyacam sanirim 12 bin bile yapamayiz gibi geliyo bana @Semih @yusuf

Kilimli küçük güzel biyer uygunda kiralar arabayı kullanmazsın bile hocam

Aklım dizelde aslında ama temiz fiyati uygun bir arac denk gelmiyor,midline plus da almak istemiyorum,şuanki aracim lpgli, benzinli alip sonradan pismanlik duyarim diye korkuyorum acikcasi@Semih

insanı pişman etmeyecek benzinli motorlar, TSI motorlardır hocam. 

Geri
Üst Alt