Gösterge Panelinde Arıza Işıklarının Yanıp Sönmesi

Deniz_61

Yeni Üye
İsim
Ali Deniz Sümer
Herkese merhaba, başlık pek açıklayıcı olmadı umuyorum sorunumu anlatabilirim. Aracım 2016 model Comfortline 1.2 DSG şöyle bir durum fark ettim normalde aracı çalıştırmadan önce yarım kontak yapıp tüm ışıkların sönmesini bekleyip normal marşa basıp gidiyordum fakat 2 gündür tüm ışıklar söndükten sonra marşa basarken tüm ikaz işaretleri tekrar yanıyor ve o şekilde çalışıyor araç. Araç çalıştıktan sonra hiç bir uyarı işareti kalmıyor çalışması normal şekilde devam ediyor. Bu arada marşa basarken elektro mekanik direksiyon lambası sarı-kırmızı dönüşümlü oluyor o esnada. Umarım sorunu anlatabilmişimdir. Fotoğraf veya video çekmeyi unuttum bu akşam ekleyeceğim. Böyle bir sorunla karşılaşan ve çözen oldu mu?. Şimdiden teşekkürler

Büyük ihtimal aküden kaynaklanıyor, muhtemelen marşı da geç alıyordur doğru mu?
Doğrudur, önceden saniyesinde marş alan araba şuan 2-3 saniye marş basıyor. Araya hafta sonu girdi bir şey yaptıramadım inşallah bugün sorunu çözeceğim.

Upvote 0
Akünün gözlerinden bir tanesinin bağlantısı kopmuş 2-3 yere sordum aynı şeyi söylediler. Üzerindeki varta blue dynamic 70 AH akünün aynısına 2.000 TL fiyat istediler. İzmir Başaran eskisini geri almak kaydıyla Povver 72AH marka aküyü 1.250 TL değiştirdi. Star-Stop akü bu arada.

Upvote 0
Akünün gözlerinden bir tanesinin bağlantısı kopmuş 2-3 yere sordum aynı şeyi söylediler. Üzerindeki varta blue dynamic 70 AH akünün aynısına 2.000 TL fiyat istediler. İzmir Başaran eskisini geri almak kaydıyla Povver 72AH marka aküyü 1.250 TL değiştirdi. Star-Stop akü bu arada.
Değişimden sonra start stop devreye girip çıkıyorsa sorunsuz bir şekilde, bayağı hesaplıya halletmişsiniz diyeceğim.

Bu marka aküyü Golf 7 de kullanan ilk defa şahit oluyorum. Zamanla olumlu olumsuz gelişmeleri yazarsanız seviniriz.

Upvote 0
Değişimden sonra start stop devreye girip çıkıyorsa sorunsuz bir şekilde, bayağı hesaplıya halletmişsiniz diyeceğim.

Bu marka aküyü Golf 7 de kullanan ilk defa şahit oluyorum. Zamanla olumlu olumsuz gelişmeleri yazarsanız seviniriz.
Değişimden sonra pek kullanma fırsatı olmadı. Tecrübe ettikten sonra burada paylaşırım. Açıkçası ekonomik şartlar bazı konularda bizi farklı markalara yönlendiriyor. Mutlu akü üretimi olması ve satıcının kurumsal bir yer olması güven verdi. Üzerindeki varta akü 2,5 yılda arıza yaptı bu aküde en az o kadar götürse fiyat performans anlamında işini görür diye düşünüyorum. 2 yıl garanti kapsamında kafam rahat olur

Upvote 0
Akünüz hayırlı olsun., ancak bazı konuları bilmeniz iyi olur diye düşündüm.,

Varta EFB 70 Ah akü için 2.000 lira isteyen satıcı sanırım akıl tutulması yaşıyor yada milleti kazıklamayı ilke edinmiş fırsatçının önde gideni., piyasa fiyatı 1000-1100 tl. olan liralık aküye 2 katı fiyat istemek enteresan olmuş.,

Buyrun Varta EFB 70 Ah akü fiyatı (eski akü iade edildiği taktirde); https://www.sahibinden.com/ilan/yed...rt-stop-efb-blue-dynamic-n70-1014539376/detay

(eski akü sizde kalırsa); https://urun.n11.com/aku/12v70-ah-amper-760a-varta-aku-start-stop-efb-n70-ocak2022-uret-P262451598

1250 tl.ye Povver marka 72 Ah akü..? açıkçası bu akünün piyasa ederi yaklaşık 800-900 tl. arası.., (tabii bu fiyat eğer taktıkları akü EFB ise geçerli).., taktıkları her EFB değil ise o zaman tam fiyasko bir durum olmuş olur ederi 500-600 civarı., minimum buradan 300-400 tl. kaybınız var.,

Ayrıca buna ilaveten 1.2 TSI aracınız için fabrika tarafından koyulan akü 59 Ah 'tır., yani size 60 Ah akü yeterliyken., 72 Ah akü takarak daha fazla para vermenize neden olmaları da x2 zarar yazmış oluyor.,

Muhtemelen her müşteriye dedikleri gibi "60 Ah yerine 72 Ah takalım daha güçlüdür daha iyi olur" demiş olabilirler., tabi bunun geçerli olabilmesi için yeni takılan 72 Ah akünün aracın beynine kodlanması gerektiğinden haberleri yoktur. şuan aracın beyni araçta 59 Ah akü olduğunu zannettiği için aracınızın şarj dinamosu akünüzü tam kapasite şarj edemez.

Upvote 0
Akünüz hayırlı olsun., ancak bazı konuları bilmeniz iyi olur diye düşündüm.,

Varta EFB 70 Ah akü için 2.000 lira isteyen satıcı sanırım akıl tutulması yaşıyor yada milleti kazıklamayı ilke edinmiş fırsatçının önde gideni., piyasa fiyatı 1000-1100 tl. olan liralık aküye 2 katı fiyat istemek enteresan olmuş.,

Buyrun Varta EFB 70 Ah akü fiyatı (eski akü iade edildiği taktirde); https://www.sahibinden.com/ilan/yed...rt-stop-efb-blue-dynamic-n70-1014539376/detay

(eski akü sizde kalırsa); https://urun.n11.com/aku/12v70-ah-amper-760a-varta-aku-start-stop-efb-n70-ocak2022-uret-P262451598

1250 tl.ye Povver marka 72 Ah akü..? açıkçası bu akünün piyasa ederi yaklaşık 800-900 tl. arası.., (tabii bu fiyat eğer taktıkları akü EFB ise geçerli).., taktıkları her EFB değil ise o zaman tam fiyasko bir durum olmuş olur ederi 500-600 civarı., minimum buradan 300-400 tl. kaybınız var.,

Ayrıca buna ilaveten 1.2 TSI aracınız için fabrika tarafından koyulan akü 59 Ah 'tır., yani size 60 Ah akü yeterliyken., 72 Ah akü takarak daha fazla para vermenize neden olmaları da x2 zarar yazmış oluyor.,

Muhtemelen her müşteriye dedikleri gibi "60 Ah yerine 72 Ah takalım daha güçlüdür daha iyi olur" demiş olabilirler., tabi bunun geçerli olabilmesi için yeni takılan 72 Ah akünün aracın beynine kodlanması gerektiğinden haberleri yoktur. şuan aracın beyni araçta 59 Ah akü olduğunu zannettiği için aracınızın şarj dinamosu akünüzü tam kapasite şarj edemez.
Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle, internetten baktığımda sahibindene bakmamıştım. Hepsiburada gibi sitelere baktığımda 1.600-1.700 fiyat görüyordum. İnternete çok güvenmediğim için yerinden almayı tercih edecektim. Takılan akü efb star-stop devreye giriyor o konuda bir sorun yaşamadım. Bu akü içinde internette bulduğum en ucuz rakam 1.300 lira civarıydı. Fabrika verisini bilmiyorum fakat son servise girdiğimde kabul etmediğim işlemlerde akü değişimine 70 Ah akü yazıyordu ona istinaden bunu seçtim. Zaten üzerinden çıkanda 70 Ah lik bir aküydü. Artık almış bulunduk bir sonraki sefere önerilerinizi dikkate alırım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt