Thule port bagaj

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Uzun araştırmalar sonucu port bagaj kutusunu thule 420lt olarak aldım. Fakat thulenin ara atkı ve montaj kiti gibi diğer parçalarını bulamıyorum. Forumda yazılanlardan yola çıkarak İstanbul'da sinerjionline firması ile görüştüm golf için olmadığını söylediler. Daha sonra aestuning diye bi firma var o firmada da yokmuş sipariş edin parası ne kadarsa verecem diyorum olmayan ürünü satmıyoz diye garip cevaplar veriyor. Alabileceğim bilinen bir yer var mı arkadaşlar.

@DuzboruDownpipe hocam sizin set içeriğinin kodları neydi hatırlıyor musunuz, piyasada birkaç değişik set var.
Hocam valla hatırladığım kadarıyla ayaklar kit 1710 diye geçiyordu. Bu ayak kiti rapid system 754 e takılıyor. Bar olarak da tercih size kalmış ben en ucuzu square bar tercih etmiştim.

Edit: Caddebostan'daki Thule Sinerji Grup'u arayarak bilgi alabilirsiniz. 2 yerden alışveriş yaptım ancak burdan cok memnun kalmıştım.

Son düzenleme:
Araç üzerindeki barlar, ayaklar ve ayak içi araca uygun braketler ayrı ayrı satılır. Ellerinde olmayan muhtemelen sadece Golf için olan braketlerdir.

Öncelikle siz bar seçiminizi yapın, wingbar, probar ve square(eski tip klasik çelik) bir de sizin ihtiyacınız olmayacak slide(genişletilebilir) barlar var. Ben wing bar tavsiye ederim.

*Wingbar edge olanları ayaklar sonlandırıyor, aracın sağından solundan taşmıyor ama bu sefer kullanım alanı daralıyor. Ben bunu tercih etmem açıkçası.

Ayak olarak clamp evo alacaksınız, 4 adet takım halinde satılır. Ben aldığımda 754 kodlu bir üründü, şimdi yenilenmiş tabi.

Ayakta kullanacağınız montaj kiti de Golf 2013-2019 arası için Kit 145010. Ellerinde olmayacak tek ürün budur , bunu da internet siparişi ile çözersiniz.

*Aşağıda 2017 5 kapı golf için Thule'nin ürün tercihlerini bırakıyorum.

https://www2.thule.com/en-il/buyers-guide?c=roof+racks&q=s96oq3KkL

Eski seri, Golf 7 2012-2020 arası uyumlu ayak ve kit bunlar, sizin için depodan bulup çektim fotoğraflarını. Yeni ayaklar ve barlar Evo olarak geçiyor.

127cm square , pro ya da wing bar ile takım yapabilirsiniz. Diğer mesaj attığınız konuya bar ve rapid 754 için bir link bırakmıştım. Kiti de yurtdışı ya da yine 2. el temin etmeye çalışabilirsiniz.

photo5827986869818865358.jpgphoto5827986869818865359.jpg
photo5827986869818865357.jpg

Eski seri, Golf 7 2012-2020 arası uyumlu ayak ve kit bunlar, sizin için depodan bulup çektim fotoğraflarını. Yeni ayaklar ve barlar Evo olarak geçiyor.

127cm square , pro ya da wing bar ile takım yapabilirsiniz. Diğer mesaj attığınız konuya bar ve rapid 754 için bir link bırakmıştım. Kiti de yurtdışı ya da yine 2. el temin etmeye çalışabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 58627Ekli dosyayı görüntüle 58628
Ekli dosyayı görüntüle 58629
Bende rapid 754 ve kit 1710 var eski tip olmuşuz :D Bisiklet taşıyıcı dahil euro 7 yken dizmiştik hepsini şimdi alınacak gibi değil :(

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bende rapid 754 ve kit 1710 var eski tip olmuşuz :D Bisiklet taşıyıcı dahil euro 7 yken dizmiştik hepsini şimdi alınacak gibi değil :(
:) Ben 2011'de almıştım wingbar 754 ve fluence için braketleri , 2 adet Proride ile birlikte. Sonra Corolla ve Golf için braket değiştirerek kullandım. Şimdi raised rail evo ayaklar ile tavan rayı olan aracımda kullanıyorum.

Artık 754 ün muadili Clamp Evo, Wingbarlar da wingbar evo olmuş :) .Tabi bisiklet taşıyıcılarında da aynı değişim rüzgarı esmiş.

Tüm bu yazdıklarımdan yapılacak çıkarım, ürünler ne kadar değişse de geriye uyumluluk konusunda çok iyi iş çıkarıyorlar. Aynı barlar aynı taşıyıcı, ama farklı ayaklar braketler ile birçok araçta kullanılabiliyor. Eski barları evo ayaklar ile de şu an kullanıyorum.

:) Ben 2011'de almıştım wingbar 754 ve fluence için braketleri , 2 adet Proride ile birlikte. Sonra Corolla ve Golf için braket değiştirerek kullandım. Şimdi raised rail evo ayaklar ile tavan rayı olan aracımda kullanıyorum.

Artık 754 ün muadili Clamp Evo, Wingbarlar da wingbar evo olmuş :) .Tabi bisiklet taşıyıcılarında da aynı değişim rüzgarı esmiş.

Tüm bu yazdıklarımdan yapılacak çıkarım, ürünler ne kadar değişse de geriye uyumluluk konusunda çok iyi iş çıkarıyorlar. Aynı barlar aynı taşıyıcı, ama farklı ayaklar braketler ile birçok araçta kullanılabiliyor. Eski barları evo ayaklar ile de şu an kullanıyorum.
Thule bu işin cidden vakkosu ya ben acayip memnunum. Hem kaliteli hem uzun ömürlü, bi kere aldığın mal uzun süre sana hizmet ediyor. Eger bundan sonraki arabamıza da rapid 754 uyuyosa ben de sadece braket degisip devam edecegim.

Ekli dosyayı görüntüle 58627Ekli dosyayı görüntüle 58628
Ekli dosyayı görüntüle 58629
Zahmet etmişsiniz çok sağolun. Benimde takıldığım eski ve yeni olarak 2tipin olmasıydı. 2.el olarak satılanlar 754 ile birlikte 1710 aparatları. Evo serisinde dediğiniz gibi ayaklar 7205 kodlu ayaklar ile 5010 bağlantı aparatları kullanılıyor sanırım. Benim sorunum şu 127cm wingbar evo ara atkının eski tipi sisteme uyup uymadığı.

Son düzenleme:
  • Beğen
Zahmet etmişsiniz çok sağolun. Benimde takıldığım eski ve yeni olarak 2tipin olmasıydı. 2.el olarak satılanlar 754 ile birlikte 1710 aparatları. Evo serisinde dediğiniz gibi ayaklar 7105 kodlu ayaklar ile 5010 bağlantı aparatları kullanılıyor sanırım. Benim sorunum şu 127cm wingbar evo ara atkının eski tipi sisteme uyup uymadığı.
Ben uyar diye biliyorum

Zahmet etmişsiniz çok sağolun. Benimde takıldığım eski ve yeni olarak 2tipin olmasıydı. 2.el olarak satılanlar 754 ile birlikte 1710 aparatları. Evo serisinde dediğiniz gibi ayaklar 7105 kodlu ayaklar ile 5010 bağlantı aparatları kullanılıyor sanırım. Benim sorunum şu 127cm wingbar evo ara atkının eski tipi sisteme uyup uymadığı.
Uyar. Ben de tam tersi, eski bar, yeni ayak kullanıyorum.

https://www.theroofrackshop.co.nz/product/261447-thule-754-wingbar-evo-black-kit

• Beğen
bana da biraz grup için tuhaf olacak ama passat b8 e de takmak için 1778 kit lazım ben de bulamıyorum

• Beğen
Aracınıza hangi model Thule ürünleri uyar kendi sitelerinde araç bilgilerinizi girerek %100 doğrulukla tek tek şuradan görebilirsiniz: https://www2.thule.com/en-tr/buyers-guide?c=roof+racks&q=AiuBXTHnL

Ayrıca, bu link üzerinden hem barların ve kitlerin hem de portbagaj/bisiklet taşıyıcı vs hepsinin teknik dökümantasyonu, kullanım kılavuzu gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki linkten araştırmamı yapıp,
  • Barları birinden
  • Kitleri birinden
  • Bisiklet taşıyıcıları başka birinden tamamını ikinci el almıştım :)

Barlarla gelen Hyundai Getz kitlerini başkasına hızlıca satmıştım.

Kendileri yeni ürün satmak için "eski ürünümüzü kullanılamaz hâle getirelim" sığlığına kesinlikle yaklaşmadıkları için 20 yıl öncekiyle bugünkü ürünleri birbirleriyle uyumlu.

Thule'nin malzeme kalitesi, tasarımı, mühendisliği, kullanım kılavuzu ve teknik detay erişilebilirliği ve kullanıcı dostluğu her kuruşunu sonuna kadar hak ediyor.
Beni her anlamda o kadar etkileyip tatmin ettiler ki alacağım her ürünün önce Thule markalısı var mı diye bakıyorum (şu sıralar sırt çantalarıyla kafayı bozdum; almamak için kendimi zor tutuyorum). :)

Eğer yetkili satıcıda aradığınız ürün yoksa ikinci ele, orada da yoksa yurtdışı sitelere yönelmenizi tavsiye ederim.
Ayrıca, Sinerji Online ile e-mail üzerinden Cihan Kökler ile iletişime geçmiştim ve çok spesifik bir bisiklet taşıyıcı parçası (teker tutma kayışı) için yazışmıştık: https://www.sinerjionline.com/iletisim

Bu arada, sırada bu var ama ne zaman :) https://www.thule.com/en-tr/cargo-carrier/car-top-carrier/thule-vector-alpine-_-613500

1654760791975.png

Son düzenleme:

Ayrıca, Sinerji Online ile e-mail üzerinden Cihan Kökler ile iletişime geçmiştim ve çok spesifik bir bisiklet taşıyıcı parçası (teker tutma kayışı) için yazışmıştık:
Thule müşteri hizmetleri ile de direkt yazışabilirsiniz eğer çözülemiyorsa. 2016 yılında çocuk koltuğu alt tablası için telefon ile görüştük, yazıştık , hala telefonumda "Thule Cihan" olarak kayıtlı :) Elinden geleni yaptı ama bir türlü çözüm üretememişti. Direkt Thule ile yazıştım UPS ile parçayı (Satışa açık yedek parça olmamasına rağmen) ücretsiz olarak fabrika stoklarından hemen gönderdiler.

Teker tutma kauçukları , teker tablaları gibi parçalar yedek parça olarak yurtdışında satışa açıklar. Taşıyıcıyı barlara sabitlemek için kare tabanlı saplamalara kadar yedek parçaları ben alıp stokladım. Ne kadar sağlam olsalar da elimde kalırsa yaya kalmayayım diye biraz fazla proaktif davranmıştım :)

• Beğen

Geri
Üst Alt