Lastiğim dayanır mı?

mrdavut

Yeni Üye
İsim
davut
Araç
golf 7,5 comfortline 2017
arkadaşlar selamlar.lastik 12 binde.şu şekilde yanda çizik var hafif derin.kullanımda sıkıntı yaratır mı? aldığım lastikçiye ve michellin bayiye sordum sorun olmaz dediler .ama içim rahat etmedi can taşıyoruz .daha lastiği 2-3 yıl kullanabilirim ondan içim rahat etmedi.sizce sorun oluşturur mu?

Ekli dosyalar

• 6401448F-BA10-4F39-9A50-0876FF84F537.jpeg
    6401448F-BA10-4F39-9A50-0876FF84F537.jpeg
    92.6 KB · Görüntüleme: 152

canınız üzerinde gidiyor sonuçta riske atmaya gerek yok o para nelere harcanmıyor ki , her an topatacak korkusu yerine değiştirin kafanız da içinizde rahat etsin bence ..

Upvote 0

bana kozmetik hasar gibi geldi, ben olsam lastikciye güvenirdim.

Upvote 0
Jant ölçünüz ne fabrikasyon mu?
Stepne küçük olacak diye bir kaide yok. O egealara has bir durum. Araca 225/45 R17 lastik takıp stepneye 205/55 R16 koyan egea.
Aracınızdaki lastik yani yaralı lastik 205/55 R16 mı
Golfte ya tam boy aracın altındakinden yada ince stepne olur.
evet hocam 205/55 r16 lastik takılı şu an

Upvote 0
125/70/r16 yazıyor hocam
Mevcut lastiğiniz olmazmış sizde yer tasarruflu stepne var.
Bence siz o yaralı lastiği arka sağ tarafa aldırın öyle kullanın.
Şehir içinde yarılsa da sorun olmaz ancak uzun yolda yüksek süratlere çıkmamanız gerekir.
Uzun yolda arada lastikleri soğutmanız ve tetikte gitmeniz gerekir.

Bütçe yormayacaksa aynı lastikten 2 tane alın önlere taktırın en güvenli ve sağlamı bu.

Upvote 0
Şehir içinde yarılsa da sorun olmaz ancak uzun yolda yüksek süratlere çıkmamanız gerekir.

Bütçe yormayacaksa aynı lastikten 2 tane alın önlere taktırın en güvenli ve sağlamı bu.
söylediğiniz daha mantıklı hocam. daha 40 bin km yol yapıcam o stresle araç kullanmak daha zor ya

Upvote 0

sürekli uzun yol yapıyorum ya

Upvote 0
Lastikler Aracın yerle temasını sağladığı kritik önemi olan ekipmanlar olup Her zaman Sağlıklı bir şekilde işlevini yapması gerekir. Konunuzda paylaştığınız resme baktığımda Yanak kısmı olması biraz insanı rahatsız edecekmiş gibi görünse de Resme detaylı baktığımda çok da derin olmayan bir ezilme çizilme olduğunu fark ettim. Lastik yanak kısmı çok taban sırt vb kadar sağlam olmasa da Kağıttan yapılmadı en nihayetinde, Resimdeki durumuna bakılırsa Değişmesi Elzem görünmüyor.
Lakin; Yüksek Hız Sürekli Kullanım ve Yük altında kullanılacak ise aracınız Değişmesinde fayda görünüyor Aksi halde Bütçenizi zorlamaya gerek olmadığı düşüncesindeyim. Ne lastikler gördüm vallahi izi kalmamış 10 yıllık vs yumuşak , yükü olmayan, şehir içi kullanımında sorunsuz ilerleyen araçlar vardı fakat bu durum yanlış yorumlanmasın lütfen Kullanıcı hassasiyeti ve ekonomi bu durumda ilk plandadır :)
Kısacası ;
1- Kafam rahat olsun dersen Değişmeli ( en az 2 adet alınıp önlere takılabilir kalan diğer sağlam lastik stepne olur
2- Çok da önemli değilmiş, biraz daha idare edeyim ileride gerekirse değişirim denebilir.
Karar sizin keyifli forumlar dilerim.

Son düzenleme:
Upvote 0
Lastikler Aracın yerle temasını sağladığı kritik önemi olan ekipmanlar olup Her zaman Sağlıklı bir şekilde işlevini yapması gerekir. Konunuzda paylaştığınız resme baktığımda Yanak kısmı olması biraz insanı rahatsız edecekmiş gibi görünse de Resme detaylı baktığımda çok da derin olmayan bir ezilme çizilme olduğunu fark ettim. Lastik yanak kısmı çok taban sırt vb kadar sağlam olmasa da Kağıttan yapılmadı en nihayetinde, Resimdeki durumuna bakılırsa Değişmesi Elzem görünmüyor.
Lakin; Yüksek Hız Sürekli Kullanım ve Yük altında kullanılacak ise aracınız Değişmesinde fayda görünüyor Aksi halde Bütçenizi zorlamaya gerek olmadığı düşüncesindeyim. Ne lastikler gördüm vallahi izi kalmamış 10 yıllık vs yumuşak , yükü olmayan, şehir içi kullanımında sorunsuz ilerleyen araçlar vardı fakat bu durum yanlış yorumlanmasın lütfen Kullanıcı hassasiyeti ve ekonomi bu durumda ilk plandadır :)
Kısacası ;
1- Kafam rahat olsun dersen Değişmeli ( en az 2 adet alınıp önlere takılabilir kalan diğer sağlam lastik stepne olur
2- Çok da önemli değilmiş, biraz daha idare edeyim ileride gerekirse değişirim denebilir.
Karar sizin keyifli forumlar dilerim.
hocam yüksek hız dediğiniz nedir mesela? ben uzun yolda 120-130 arası gidiyorum

Upvote 0
hocam yüksek hız dediğiniz nedir mesela? ben uzun yolda 120-130 arası gidiyorum
Giderken yolda herhangi bir lastiğinizin gümlemesi durumunda aracı kontrollü şekilde durdurabileceğiniz hızın üzeri yüksek hızdır.
Bu kimilerine göre 100Km/s kimilerine 180Km/s dir.

Upvote 0
Lastiğin o yaralanmış kısmı zemine gelecek şekilde parketmişken fotoğraf atmanız mümkün mü?

Upvote 0
Çiziğin lastik katmanlarından ilkini bile geçmedğini düşünüyorum. Sadece yaş ilerledikçe sıkıntı yapabilir.Şimdilik hiç bir şey olmaz . Lakin o kısmı sürterseniz kaldırıma falan yada çok derin bir çukurda lastik sizi üzebilir yolds kalır. Bu lastik düz yolda patlamaz . Ama tedirgin bir şekilde de asla sürmeyin kafanızda çözün önce.

Upvote 0
bilgi veren arkadaşlar teşekkürler .ön iki lastiği değiştim kafam rahat olsun diye😊konu kilit

Upvote 0

Geri
Üst Alt