2016 Golf 1.4 TSI DSG Comfortline Sipariş Aşamaları

@Semih hocam şu an için tam olarak 18. hafta bayiide olacağını tahmin ediyorum ben herhangi bir değişiklik olmazsa. Tabi işlemler vs. 19. hafta sonunu bulur gibi

@Semih yok hocam yani olursa 18. hafta sonu gibi bayide olur, araya hafta sonunun girmesiyle 19. hafta teslim alırım zannedersem. İşlemler çok uzun sürmüyor diye biliyorum.

Günaydın herkese :)  geçen hafta ayın 19'unda limana sevk edilen aracım sanırım (umarım) NEPTUNE THALASSA gemisiyle gelecek. Henüz araç limana varmadı fakat Koper limanına bu hafta ve diğer hafta içinde yanaşacak VW taşıyan gemilerden bir tek NEPTUNE THALASSA gözüküyor (Bugün saat 13:30'da yanaşacakmış :)) detayları siz de kendi aracınız için aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:

http://www.marinetraffic.com/en/ais/index/eta/all/page:2/port:126/portname:KOPER

Bu linkte hangi gemiler koper limanına hangi gün yanaşacak bilgileri var. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cihan hocam güzel konu, ben de süreç tarihlerini yazayım izin verirsen:

27/01/2015 Teklif formu onaylandı, sipariş no oluştu

13/02/2016 sipariş üreticiye iletildi

22/02/2016 siparişiniz üretime planlandı (26.gün)

15/03/2016 siparişiniz üretim aşamasında (48.gün)

19/03/2016 limana sevk ediliyor

26/03/2016 gemide (59.gün)

02/04/2016 gemi dil iskelesinde olacak (66.gün)

sonra 2-3 gün gümrük, 1-2 gün bayiye taşıma, 2-3 gün ruhsat vs işlemleri

muhtemel teslim 13-15 nisan (77-79. gün)
emre hocam Nedir Son durum :)  Araç teslim alındı ise bikaç resim alalım  :'(

NEPTUNE THALASSA gemisini es geçtik, gemi Türkiye'ye doğru yola çıktı fakat araç hala limana doğru gelmekte :(  Yeni umudumuz NEPTUNE DYNAMIS bugün Koper limanına yanaşıyor  &:

NEPTUNE DYNAMIS te olmadı sanırım, ben takip etmeyi bırakıyorum, aracı trende unutmuş olabilirler..

Aracım bugün akşam bayiye geliyormuş, yarın görmeye gidip satış işlemlerini gerçekleştireceğiz. ST 1 gün içerisinde araç plaka işlemlerini halledip teslim ederiz sıkıntı olmazsa dedi. Fotoları ve son gelişmeleri burdan paylaşacağım. Darısı tüm bekleyen arkadaşlara inşallah :)

Arkadaşlar dün kazasız belasız teslim aldım aracımı. %4'lük eski fiyat üzerinden bir indirim uygulandı. koltuk koruma hediye ettiler, ekstra olarak orjinal golf kauçuk paspas aldım 180 TL verip. Yedek anahtarının da sustalı olması hoşuma gitti, normal anahtar verirler sanıyordum,bir anahtarı eşime vermiş oldum direkt :). Müsait olduğum zaman araca ait foto atacağım :)

Aracı almaya gittiğimde hiçbir heyecanım yoktu, daha önce sıfır araç almıştım, onda da çok heyecanlanmamıştım fakat aracı kullanmaya başladığım anda zevkten ve şaşkınlıktan sağa çekip 5 dakika soluklandım :)  bu zamana kadar bir çok araç kullandım fakat golf gerçekten premium bir araçmış, her ayrıntısıyla bunu hissettiriyor. 

ilk 50 km aracı sakin kullanmaya özen gösterdim, bir iki gaza yüklenip denedim, ışıklar ve şehir içi şehir dışı ortalama şu an bile 6.1 lt gösterdi. Bu gerçekten çok güzel bir değer benim açımdan.

Bu zamana kadar destek olan tüm Golftutkusu ailesine teşekkür ediyorum. Sayenizde ilk defa bindiğim araçta hiç yabancılık çekmedim. Gerçi daha keşfetmem gereken bir ton özellik var, hala tam kurcalama şansı bulamadım aracı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun... Kazasız belasız inşallah. 

Geri
Üst Alt