2016 Golf 1.4 TSI DSG Comfortline Sipariş Aşamaları

knocknock

Üye
İsim
Cihan
Merhaba arkadaşlar. Bu ay içerisinde vermiş olduğum sipariş ile ilgili süreç için bu başlığı oluşturmaya karar verdim. Böylece yeni sipariş verecek arkadaşlar için bilgilendirici olacağını tahmin ediyorum :)

-Siparişimi uzun bir karar verme döneminden sonra 12 Mart Cumartesi günü Kocaeli Ark oto'dan gerçekleştirdim. (1000 TL kapora)

-15 Mart Salı günü sipariş numaram ile bilgilendirme yapıldı. volkswagenin sitesinden üyelik alıp siparişimin tedarikçiye iletildiğini gördüm.

-18 Mart Cuma günü siparişim planlamaya alındı.

-25 Mart Cuma günü Üretim Aşamasına geçildi.

-19 Nisan Salı günü Limana Sevk Ediliyor yazısı geldi. (sonunda)

-29 Nisan Cuma Günü Gemi Üzerinde :)

-09 Mayıs Pazartesi Günü Varış Limanında

-10 Mayıs Salı Günü Volkswagen Yetkili Satıcısında

-12 Mayıs Perşembe Teslim Alma :)

Gün gün bilgilendirme yapmaya devam edeceğim. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cihan hocam güzel konu, ben de süreç tarihlerini yazayım izin verirsen:

27/01/2015 Teklif formu onaylandı, sipariş no oluştu

13/02/2016 sipariş üreticiye iletildi

22/02/2016 siparişiniz üretime planlandı (26.gün)

15/03/2016 siparişiniz üretim aşamasında (48.gün)

19/03/2016 limana sevk ediliyor

26/03/2016 gemide (59.gün)

02/04/2016 gemi dil iskelesinde olacak (66.gün)

sonra 2-3 gün gümrük, 1-2 gün bayiye taşıma, 2-3 gün ruhsat vs işlemleri

muhtemel teslim 13-15 nisan (77-79. gün)

Arac gümrükten geçip, aldığınız bayii ye fatura edildikten sonra aracın faturasını gelmeden kesitirirseniz, aracin geldiği gün sadece plaka icin imza atar ve hemen aracınızı teslim alabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@magic hocam gayet güzel olur, çok teşekkürler. :)

Şunu belirtmeyi unutmuşum, ST bana mayıs ilk haftası geleceğini söyledi sipariş esnasında. Herhangi bir erken gelme olursa bilgilendireceğini söyledi. Sizin siparişinizi verdiğinizde hangi tarih söylenmişti? Böylece ilk verilen tarihe ne kadar sadık kalındığını da gözlemlemiş olabiliriz :)

Arac gümrükten geçip, aldığınız bayii ye fatura edildikten sonra aracın faturasını gelmeden kesitirirseniz, aracin geldiği gün sadece plaka icin imza atar ve hemen aracınızı teslim alabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bilgi için çok teşekkürler Can bey, lakin böyle bir durumda aracı görmeden satın almış oluyoruz, araçta çıkabilecek herhangi bir sorun(çizik, darbe v.b.) durumlarda aracı almak zorunda kalmaz mıyız? Biraz riskli bir durum gibi geliyor bana :)

@magic hocam gayet güzel olur, çok teşekkürler. :)

Şunu belirtmeyi unutmuşum, ST bana mayıs ilk haftası geleceğini söyledi sipariş esnasında. Herhangi bir erken gelme olursa bilgilendireceğini söyledi. Sizin siparişinizi verdiğinizde hangi tarih söylenmişti? Böylece ilk verilen tarihe ne kadar sadık kalındığını da gözlemlemiş olabiliriz :)
bana nisanın 3./ 4. haftası gemiden iner demişti, genellikle bekledikleri tarihten 1-2 hafta sonrasını söylüyorlarmış herhangi bir gecikmede sorun olmaması için...

Bilgi için çok teşekkürler Can bey, lakin böyle bir durumda aracı görmeden satın almış oluyoruz, araçta çıkabilecek herhangi bir sorun(çizik, darbe v.b.) durumlarda aracı almak zorunda kalmaz mıyız? Biraz riskli bir durum gibi geliyor bana :)
evet bana da haber verecekler, gidip bakacağım, boya ölçüm aleti vs isteyeceğim, sonra tamamsa orda gerekli vekalet vs imzalarını atıp ödemeyi eft yaparım, varsın 2-3 gün bekleyeyim...

evet bana da haber verecekler, gidip bakacağım, boya ölçüm aleti vs isteyeceğim, sonra tamamsa orda gerekli vekalet vs imzalarını atıp ödemeyi eft yaparım, varsın 2-3 gün bekleyeyim...
Kıymetli Üstadım;

ilk göz göze geldiğinizde arkadan birisi lütfen fotoğraf çeksin...

Merak ediyorum bu enstantaneyi..

Değerli Hocam;

Aracı teslim alarak bayiden ayrılmadığınız sürece aracı almış olmuyorsunuz.

Değerli Hocam;

Şayet bayiye geldiğinde ödeme yapmadan ve plaka-ruhsat ilşlemlerini başlatmadan önce gidip kontrol etme şansınız olmadıysa dert değil.

Tut ki kontrol ettiniz.

sonrasında, size teslim edilene kadar  başına bir şey gelmeyeceği ne malum? 

Dolayısıyla teslim alırken aceleye getirmeden ve mümkünse bu işlerden anlayan bir arkadaşınızla birlikte gitmenizi öneririm teslimata.

Heyecana kapılarak gözden kaçırmak mümkündür kimi detayları. kendi adıma konuşayım ve İtiraf edeyim kendi düğünümde bu kadar heyecan yapmamıştım.

Stepneyi almayıp bir hafta sonra fark edenleri mi? trafik seti almayanları mı? servis yükleme bakım modunda teslim alanları mı arasınız? neler var neler?

Size alelacele evrakları imzalatacaklar.

Acelesi yok önce bir göreyim deyin teslimat aşamasında.

Bu konuda yaşanan olumsuzluklar nadir olsa da dikkatle kontrol ettikten sonra evrakları imzalamakta fayda var. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kıymetli Üstadım;ilk göz göze geldiğinizde arkadan birisi lütfen fotoğraf çeksin...

Merak ediyorum bu enstantaneyi..
Belki sen çekersin fotoğrafları Murat kardeşim 11-14 nisan haftasına kaldı teslimat ;)

@silvershadow hocam arac olur da nisan ayi sonunda gemiden inerse kampanyayi kacirmamak icin gormeden satis islemini gerceklestirmelimiyim sizce? 

Öncelikle araçlarımız hepimize hayırlı olsun.Teslim alıp kullanan arkadaşlarımızada kazasız belasız günler nasip olsun.Bende siparişimi pazartesi günü verdim.Perşembe günü satış temsilcim sipariş numaramı mail attı.Fakat siteye üye olup sipariş takibi yaptığımda direk üretim aşamasında diye çıkıyor.Canlı destek hattını aradım sipariş numaramı verdiğimde siparişiniz üreticiye iletişilmiş gözüküyor şuan üretim aşamasında değil dedi.Sitede neden böyle belirtiyor anlayamadım:(

Geri
Üst Alt