2016 megane Turkiye de

ansolak

Katılımcı Üye

İsim
Ahmet
@kimi-emd Semih hocamla Davet uzerine Ankara da renault plazaya geldik.

Talisman test surusu ve Turkiye de daha lansmani yapilmamis yeni megane i inceledik. Detaylar aksama. Simdilik su resimle baslayalim.

04ecc7cac8094f43151bb889d091dbe4.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bildiğim kadarıyla şikayetçi olunan iki durum var megan ile ilgili..youtube daki yabancı incelemelerdeki duruma göre arka diz mesafesi çok kötüymüş bide göğüsteki ekran baya yavaşmış.

Bildiğim kadarıyla şikayetçi olunan iki durum var megan ile ilgili..youtube daki yabancı incelemelerdeki duruma göre arka diz mesafesi çok kötüymüş bide göğüsteki ekran baya yavaşmış.
Ekran cok renkli değilmiş havasi veriyor fakat gayet hızlı. Bu response rate dedigimiz ozellik icin genelde menuler de tek renk paleti kullanılmış. Talismani denedik 19 inch jantlarla muthis bir konfor vaadediyor tabi opsiyonel elektronik suspansiyon sistemi ile.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

o armayı daha ne kadar büyütecekler merak ediyorum doğrusu ama yine de megane, son kaba kasasına istinaden şuan daha güzel denebilir.

Talisman başka, Talisman çok keyifli ve elegan görünüyor :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dolusunun boşu 107 bin tl. Donanımhaberde inceleme vardı. Sunroof elektrikli ısıtmalı koltuk falan da yoktu sanırım o araçta. 

Dış tasarım güzel ama içi olmamış Talismanda da aynı şekilde ekranın yanındaki tuşlar falan çok kötü olmuş ses tuşu bile dokunmatik en kötüsü de parmak izi kalması berbat görünüyor.

Dış tasarım güzel ama içi olmamış Talismanda da aynı şekilde ekranın yanındaki tuşlar falan çok kötü olmuş ses tuşu bile dokunmatik en kötüsü de parmak izi kalması berbat görünüyor.
Dışı güzel koltuklar güzel ama gerisi tıss:)

Dış tasarım göreceli olmakla beraber bence etkileyici, canlı ama can tavan olmayan araç 107 bin lira ise bilemiyorum bana yetebileceğini :p   Fransız ön yargısını kırmak zor, golf fanatikliği yapmak istemiyorum ama dikey yerleştirilmiş bim-a101 tableti uzaktan hoş durmuyor, acaba kullanışı dokunmatiği filan nasıl?

Ayrıca Kadjar da olan az 1.2 turbo motor tsi gibi sağlam ve güzel tüketimleri var mı? Yeni olduğu için pek geri dönüşü de yok. 

@enpisagor talisman dokunmatiği kesinlikle beğenmedim. Büyük ekrandı incelediğim. Koltuklar ve led aydınlatma müthiş ama :)

Dış tasarım göreceli olmakla beraber bence etkileyici, canlı ama can tavan olmayan araç 107 bin lira ise bilemiyorum bana yetebileceğini :p   Fransız ön yargısını kırmak zor, golf fanatikliği yapmak istemiyorum ama dikey yerleştirilmiş bim-a101 tableti uzaktan hoş durmuyor, acaba kullanışı dokunmatiği filan nasıl?

Ayrıca Kadjar da olan az 1.2 turbo motor tsi gibi sağlam ve güzel tüketimleri var mı? Yeni olduğu için pek geri dönüşü de yok. 
Dikey tablet ekranı bilmiyorum da, Kadjar test etmiştim, onda ki ekran başarılıydı. Hakkını yememek lazım. Ama direksiyonu çevirdikte sanki kağıt etiket plastiğe sürtüyormuş gibi ses yapıyordu, yanımda ki bayana sordum etiket felan mı var diye 'Hayır yok.' dedi.

Talisman'da  bayide vardı ancak inceleyemedim, derse yetişmem lazımdı :D

Ekleme: Kuzenim için Kadjar fiyat teklifi aldım, Icon paket 1.5dci manuel+19'' jant+Ateş kırmızı opsiyonlarıyla 96.000 fiyat verdiler, Amasya bayisi opsiyonsuz bu fiyatı vermiş. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf  Golfteki ambiyans aydınlatma da güzel Yusuf Hocam, bu araçlar 2016 da çıkıyor, golf 2012 den geliyor :D   Bir fırsat bulup bende inceleyim ama Can tavan olmalı :D  

@fcsrn  Kötülemiyorum, kadjarı bende alan birinden görüp incelemiştim, kuzeni qashqai den bile hoşuma gitmişti, megane direkt golf rakibi olduğu için detaya inmek istiyorum.

@enpisagor Yanlış anlaşılmayım :)  Dikey ekran hakkında fikrim yok kullanmadım, Kadjarda ki yataydı, sanırım 5.5-6.0 inç büyüklüğünde ve tepkileri, dokunmatiği felan iyiydi. 

Bu ekran için dedim hakkını yememek lazım diye :D

Tabii Eren incelemeden hakkını yemek olmaz, uygun zamanda bakacam :)  şuana kadar sadece fotolardan, talisman da megane de dış tasarım olarak bence güzel ledler filan göz alıyor yaw.

Geri
Üst Alt