2016 megane Turkiye de

Valla megane yada talisman, ben ön farlardaki tasarıma bittim..bugün çarşıdada gördüm arkadaş o ne lan dedim bi an..

Showroom da inceleme şansım oldu (İstanbul yolu üzerindeki bayii de) açıkcası şimdiye kadarkiler arasında en başarılı Fransız işi olmuş, ilk bakışta o tabletimsi şey göze hoş gözükmüyor gibi olsa da epey kullanışlı ve işlevsel, ambiyans iç aydınlatma,masajlı koltuk, far LED'ler v.b bunlar da iyi hani baya kafa karıştırır,

tabii hakkaten birde olmazsa olmazlar cam tavan ve arka diz mesafesi bunlar da karışan bir çok kafayı kendine getirir gibi sanki, yinede çok satar diye düşünüyorum,

birde st normalde 107k ama indirimlerle 104k gibi olabilir dedi, demek gelir gelmez bir indirim söz konusu ki Nisanın 2. haftasından itibaren araçların mevcut olacağını söylüyor, hali hazırdakiler test aracı olmadan önce showroom a alınmış,

Sent from my iPad using Tapatalk

1.6 dizel çift turbolu gt modelinin fiyatı belli olsun bi de canlı görelim bakalım Nasıl bişey olacak :)

Talismanın hakkını yememek lazım renault  bu arabanın üzerine  çok eğilmiş. Süspansiyonları harikaydı. Ancak bir iki çok temel eksiklikte araçta mevcut. Öncelikli olarak aracın iç mekanında dokunmatik ekranın ve sesin açılmasını ve kapanmasını sağlan bir tuş mevcut değil.Bu sebeplede araç çalışınca ekrana  ulaşabiliyorsunuz ve ekranda parmak izi çok aşikar bir şekilde iz bırakıyor. Bizim golften alıştığımız açma kapama tuşunu her ne kadar  kullanmasakda araç çalışmazken ihtiyaç duyuluyor. Aracın dokunmatik ekranının tepkisi fena değil ama  bir golfteki hızlı dokunmatik tepkisini beklememek gerektiğini düşünmekteyim eğer ki böyle olacaksa biraz hayal kırıklılığı oluşturabilir. Talismanın dış  kapıları enteresan bir şekilde toktu şaşırmadım diyemem. Jant tasarımlarına bayıldım bu arada jantlarda 19" inch ti ve hiç sarsılma içinin dışına çıkması gibi bir durum söz konusu olmadı. İç kısımda gözüme çarpan ve beni rahatsız eden direksiyonun hisli deriden yapılmamasıydı. Direksiyonun çevresi ve ortası kalitesi düşük malzemeden yapılmış. Talisman keyifli bir araç ancak keyfe keder alınıp binilecekse alınması lazım aksi takdirde şimdi alıyım 1 yıl sonra satıyım derseniz ölü yatırım olur zira dolu paketi 150 bin tl ye geliyor. Sonuç olarak @ansolak ahmet hocamla arabayı çok beğendik.

Talisman tasarim olarak bence sinifindaki en guzel arac, yalniz hala bir Passat degil :)  Incelemelerde de bu belirtiliyor. Renault un tasarim konusundaki sinif atlamasini kimse inkar edemez, kalitede de ayni sekilde, fakat VW, Opel ve Ford un hala gerisinde kalite ve iscilik olarak.

Bende bugün yeni Megane'ı inceledim, fena olmamış ama icon donanım alırsanız, joy zaten gelmiyormuş, touch olanda ortada bi ekran var, hesap makinesi gibi [emoji23]

c1b2661276dce38bb638a6a84b236fd0.jpg

İcon modeli beğendim ama yarı deri koltukları başarılı göstergeler çok güzel, geniş ekran tablet gibi ama dokunmatik özelliği iyi calisiyor, sürüş modlarına göre ambiyans ışıkları ve gösterge değişiyor.

84bb471d01ffb962b7f36ea0dc1b5d71.jpg

e61d84b065b962f1dc39cbb24766fb03.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

İcon donanım sadece dizel ile alınabiliyor ben 1.2 130 ps aracı denemek isterdim, touch cok boş, icon cok dolu orta yok gibi olmuş. Aracın arkasına geçince kalite hissi birden düşüyor, çunku kapı kartonları cok kalitesiz bir plastik, ön iyiydi ama. Ön tarafta absürt olan yükseklik ayarı olmayan kol dayama, hiç işlevsel degil

1ced9d9e6f59005084a1895a308c904b.jpg

Torpidonun bir kısmı kumas kaplı bu bile güzel, far kumandaları altı göz yok. Dik tablet ekran bence güzeldi, ekran çözünürlüğü ve dokunmatigi beklentimin epey üstünde geldi. Ama sadece icon donanım ile olması ve yalnız dizel ile alınması kotu, manuel vites 90bin.

Hiç bir versiyonda can tavan alamıyorsun, cevabımi aldım ben kalkayım deme sebebi [emoji23][emoji23][emoji18]

1.2 boş olan icin fiyat 66 dedi, otomatik seçeneği yok. Ama oturur oturmaz yuzde 6.5 indirim yaptı, ciddi niyetiniz varsa daha da ineriz dedi.

Genel olarak emek verilmis bir arac diyebilirim. Dış tasarımı da etkileyici, test sürüsü istedim ama beni geçiştirdiler Sanirim. Test elemanları farklıymış, ben teste çıkmam dedi st, kimse de olmayınca yapamadım. Yalıtım ve süspansiyon konforunu merak ediyorum. Ama sonra st dedi ki isterseniz evinize veya is yerinize test aracını getirebiliriz inceleyebilirsiniz. Bu benden arti puan aldı
deba2a6a4540c225453e3803374a6cdd.jpg
dbd310dbaafa7a8d5fda9de6e104d38b.jpg

En cok yine kırmızı olanı beğendim, icon donanımı beğenimi kazandı aslında [emoji106][emoji5]

59d42c61a9bcbab4834ea0d9d122a9c6.jpg

Test ettiğim araç icondu 18 jant vardı yol yalıtımı konforu baya baya başarılı olmuş helal olsun dedim,ama çok pahalı geldi bana..icon 18 jant kör nokta uyarılı 1.2 130ps 70-75 civarı falandı..ama koltuk konforu golften çok çok aşağıda geldi bana..özellikle arka konforu beğenmedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt