Bolu tünelinde zincirleme kaza

Çok kötü gerçekten, umarım can kaybı olmaz, olmamıştır diye umut ediyorum.

Allah korusun umarım kimsede bir şey yoktur korku filmi gibi...
Polo yolun ortasında kaldığında iyi ki tır hemen frenleyip sola kırmış sanırım vurmamış bile...
yoksa içindekileri öldürmesi olası idi...
Ayrıca o tır adeta polonun bariyeri olmuş sonrasında da verilmiş sadakası varmış...

polo 70km hız sınırı olan bölgede neden ters dönüyor. Buzlanma mı? yoksa farklı bir durum mu var.

Neyseki can kaybı yokmuş fakat 3 ağır yaralı varmış.

polo 70km hız sınırı olan bölgede neden ters dönüyor. Buzlanma mı? yoksa farklı bir durum mu var.
Hocam buzlanma yok gibi diğer araçlara bakılırsa. Yola bakmayıp hakimiyeti kaybedip kaldırıma çarpıp dönmüş olabilir. Bana kalırsa sebep her ne olursa olsun bu tarz kazalara sebebiyet verenler ağır cezalar almalı. Allah kimseye yaşatmasın.

xzFUo7HsQECy2Vxj7nKErQ.jpg
f-Ibfb5hBE2S8nKqjGKAiQ.jpg
FDN2j2NvaU2atSymLAVcCA.jpg

Ntv

Polo'nun yaşadığını yıllar önce ben de Tofaş'la yaşamıştım. Yağmurlu havada kavşağı geçer geçmez bizim Şahin yanlamaya başlamıştı. Bir yere vurmadan iyi kötü topladım arabayı ama Polo gibi yolun ortasında kalmıştık ve kafamı çevirdiğimde bir tırın geldiğini gördüm. O an dedim ki şimdi bittik işte. Ama o günden beri tırcılara ve kamyonculara saygı duyarım. Adam öyle kontrollü bir şekilde vurdu ki bize, tırın sol tekerleri orta refüje çıkmıştı ve tırın sağ ön tarafıyla bizim arabanın önünü aldı gitti. Eğer direksiyonu kırıp sol gitmese ve o hızla bize ortadan vursa şu anda hayatta olmayabilirdik. Buradaki kaza daha kötü tabiki, Allah kimseye göstermesin ve hepsine de geçmiş olsun.
Bir de şu var, tünellerde hız limiti genelde 70 km/s ama hiç o hızla giden yok. Belki hız limitine uyulsa bu kadar büyümezdi bu kaza.

Umarım yaralılar tez zamanda iyileşir.

Sebebiyet veren aracın sigortası mı karşılayacak tüm bu hasarı merak ettim

Tünel gibi kaçısı olmayan yerlerde mutlaka hız ve mesafe denetimi yapılmalı.
Ayrıca mutlaka bir kaza uyarı sistemi ile arkadan gelen trafik yavaşlatılmalı. İlk kaza engellenemese bile sonradan oluşan zincir önlenebilir böylelikle.
Neyse ki alev alan araç olmamış, yoksa kolay unutulmayacak bir facia olurdu.
Kazazedeler geçmiş olsun, can kaybı olmaması sevindirici.
Umarım ilgili merciler gereken dersi çıkarmıştır bundan.

Düzeltme: Maalesef bi can kaybı var.

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt