Golf 7 Cam Tavan Ön Kısmı Soyulmaya Başladı

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaslar herkese selamlar
Cam tavanin On plastik kismi soyulmaya baslamis.buna yapilabilecek bi sey varmi.Mudahale etmesem atmaya devam edermi.asagiya resimde koydum.servis kaplama yaptirmami onerdi.

Ekli dosyalar

• 20220215_174605.jpg
    20220215_174605.jpg
    58.7 KB · Görüntüleme: 119

Benim aracta herhangi bi mudahele soz konusu degil tamamen kendiliginden olusan bi durum.yikamacidan kaynaklana bilecegini kullandiklari sampuan kimyasallarinda buna sebeb olabilecegini anlattilar fakat benim cam suyunda bile würth kullaniyorum.yikama deseniz mequiarsdan baska yerde yikatmadim hic.suanlik ufak bi yer eger buyurse aracim full yetkiliservis bakimli bi zorlucam bakalim ne diyecekler.bu bakimda danisman arkadas karsilamaz demisti.

Vw deki Bu iyi niyet denen şey şuraya varıyor. (Full servis bakımlı diyorsunuz siz ....., konunun ilk sayfalarında kuruş ödemeden yaptıran da olmuş)

Gençlikte bar/cafe/club mekanlarında yanında DAM yoksa
Kapıdaki 2 fedai senin tipine bakarak iceri almaya yada almamaya karar verir ya ?

İyi niyetli tipin varsa içeri alırlar
Kötü niyetli imaj tespitinde güle güle

Vw - AG / Vw - TR iyi niyet ? Kısmetine ? Bahtına ?

Upvote 0

Vw deki Bu iyi niyet denen şey şuraya varıyor. (Full servis bakımlı diyorsunuz siz ....., konunun ilk sayfalarında kuruş ödemeden yaptıran da olmuş)

Gençlikte bar/cafe/club mekanlarında yanında DAM yoksa
Kapıdaki 2 fedai senin tipine bakarak iceri almaya yada almamaya karar verir ya ?

İyi niyetli tipin varsa içeri alırlar
Kötü niyetli imaj tespitinde güle güle

Vw - AG / Vw - TR iyi niyet ? Kısmetine ? Bahtına ?
Aslinda bir keresinde iyi niyetten faydalanmistim.motor kurum temizligi ve bi kac parca torna yapilmisti.faturasida vardi bu islemlerin.ben daha talep etmedim.sadece fikir almak icin sordum.is ciddiye binince dogusa kadar ararim sonuc verir vermez.ama artik araclarimiz 400bin uzerine cikti.oyuzden yetkili servise devam

Upvote 0
Aslında (şuan için) bu sorunu daha yaşamamış olanlar ve bu sorunu yaşamış ancak çerçeve değişimi yapılmış arkadaşlar için tavsiyem; çerçeveye her 2-3 ay da bir kaliteli bir markanın (wax/cila) sürerek bu sorun ile karşılaşmayı geciktirebilir veya tamamen önleyebilirsiniz.,

(Sunroof/cam tavan)
su tahliye kanallarının tıkanması kaynaklı içeriye su alma problemi, su tahliye hortumunun yerinden çıkması kaynaklı içeriye su alması, mika cam tavan çerçevesinin boya atması (soyulma) problemi,

Aracı alırken bu sorunlarla uğraşıcağımı bildiğim halde cam tavan için 17-18 bin lira bedel vericem öyle mi..?? bana göre bile bile lades olmaktan farkı yok. Benden uzak dursun..

Upvote 0
Aracı alırken bu sorunlarla uğraşıcağımı bildiğim halde cam tavan için 17-18 bin lira bedel vericem öyle mi..?? bana göre bile bile lades olmaktan farkı yok. Benden uzak dursun..
Aynı şeyleri düşünerek bugüne kadar hiç cam tavanlı yada Sunroof lu araç almadım.
Üstelik Adana da Sunroof oldukça kullanışsız klima performansına da olumsuz etki eder.

Upvote 0
Aslinda bir keresinde iyi niyetten faydalanmistim.motor kurum temizligi ve bi kac parca torna yapilmisti.faturasida vardi bu islemlerin.ben daha talep etmedim.sadece fikir almak icin sordum.is ciddiye binince dogusa kadar ararim sonuc verir vermez.ama artik araclarimiz 400bin uzerine cikti.oyuzden yetkili servise devam
Hanya konya açısından
İyi niyetten değistirmelerini talep edin ??

Bakalım sonuç ne olacak ?

Ben şu açıdan merak ediyorum.
Ahmete değiştirirken mehmete osmana aynı muamelemi ? Değilmi?

Yoksa sunrooftaki bu lekeler benim asabımı bozmazdı biner geçerdim.(şahsen)

Upvote 0
Aslında (şuan için) bu sorunu daha yaşamamış olanlar ve bu sorunu yaşamış ancak çerçeve değişimi yapılmış arkadaşlar için tavsiyem; çerçeveye her 2-3 ay da bir kaliteli bir markanın (wax/cila) sürerek bu sorun ile karşılaşmayı geciktirebilir veya tamamen önleyebilirsiniz.,

(Sunroof/cam tavan)
su tahliye kanallarının tıkanması kaynaklı içeriye su alma problemi, su tahliye hortumunun yerinden çıkması kaynaklı içeriye su alması, mika cam tavan çerçevesinin boya atması (soyulma) problemi,

sunroof alır almaz üstüne ppf film çekilse?

Upvote 0
sunroof alır almaz üstüne ppf film çekilse?
Süper olur., hatta pff kaplamadan önce cila atılırsa ultra koruma sağlanmış olur., bu sayede X bir sebebten pff sökülmesi gerekirse mika çerçevenin “vernik tabakası” zarar görmemiş olur, hem de sökülürken kolaylık sağlar.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt