Golf 7 Cam Tavan Ön Kısmı Soyulmaya Başladı

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaslar herkese selamlar
Cam tavanin On plastik kismi soyulmaya baslamis.buna yapilabilecek bi sey varmi.Mudahale etmesem atmaya devam edermi.asagiya resimde koydum.servis kaplama yaptirmami onerdi.

Ekli dosyalar

• 20220215_174605.jpg
    20220215_174605.jpg
    58.7 KB · Görüntüleme: 119

Bu sorun genelde sicak bölgelerdeki arabalarda oluyor, mugla-antalya-mersin-adana bu sehirlede ikamet edenler önlemini alsin.

Upvote 0

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun hocam @41HU367

@Savatage sanki benim geleceğim gibi 😂
IMG_20220223_004908.jpg
Bundan neredeyse 2 sene önce konuyu açmışım daha önce sormamıştım ama @major24 hocamız sağolsun şimdi ondam gçrdüm benim araçta ful yetkili servis bakımlı önümüzdeki bakımda sorayım bi

Upvote 0
Full/ultra metastaz yapmış bir örnek.

Ekli dosyayı görüntüle 55232
Maalesef ufak ufak başlayan sorunun büyümüş hali işte bu .. satsak ikinci elinde 400 bin fiyat çekiyorlar.. Ama kalite ortada... Şuncacık şeyi düşünemeyen düşünse de göz ardı eden bir marka :( Hayır saç değil bir şey değil dünyanın parasını istiyorlar birde.

Upvote 0
Hocam bence aracın rijitliğiyle alakalı kasa burkulmasıdan dolayı oluyor diye tahmin ediyorum. Ağır çekimde araçların tümseklerden geçişlerinde çukurlara girişlerindeki video izlemiştim kapılar dahil aracın her yeri burkuluyor. İşin tuhaf tarafı bu tüm vag grubunda olan bir sorun. Son çıkan vag grubu araçlarda bunun için özel bir çalışma yürütmüşler. Artık sanruof etrafındaki çerçeve yok. Sunrouf komple bütün halinde tavanda duruyor.

kasa burkulması her araçta var . Leon da vag grubu...üstelik 19" jant spor yay yada coiloverla kullananlarda dahi görmedim. Golf-beetle-passat bunlarda sıkıntı mevcut. Tahminimce sabitleme noktalarıyla alakalı sıkıntı var. Hernedense sunroofu en çok ses yapan grupta yer alan leonda yok.Yada ben denk gelmedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
2015 model aracımda da aynı problem mevcut yarın periyodik yağ bakımında bi danışacağım Antalya Başaranlara bakalım ne diyecekler (Eskişehir aracı Antalyaya yeni taşındım güneşten kaynaklı olduğunu düşünmüyorum)

Ekli dosyalar

• 66C125D1-9385-4D42-9FA8-8D6AD29501A5.jpeg
    66C125D1-9385-4D42-9FA8-8D6AD29501A5.jpeg
    101.7 KB · Görüntüleme: 36
Upvote 0
2015 model aracımda da aynı problem mevcut yarın periyodik yağ bakımında bi danışacağım Antalya Başaranlara bakalım ne diyecekler (Eskişehir aracı Antalyaya yeni taşındım güneşten kaynaklı olduğunu düşünmüyorum)
Bugün Antalya Başaran da konuyu görüştün araç komple servis bakımlı olmadığı için indirimi kısıtlı yapabiliyoruz bize kalırsa film kaplatın dendi 8700 tl değişim maliyeti çıkarıldı.

Upvote 0
Bugün Antalya Başaran da konuyu görüştün araç komple servis bakımlı olmadığı için indirimi kısıtlı yapabiliyoruz bize kalırsa film kaplatın dendi 8700 tl değişim maliyeti çıkarıldı.
Butun bakimlari yetkili serviste yaptirmis olsaydiniz ne kadara dusecekti

Upvote 0
Aynı sorun benim aracımda da olmuştu. Cam değişimi sonrası yapıştırılan bantları kaldırırken kaplamada sökülmüştü. Servisle beraber çözüm aradık tamir vs. ancak tamir yapılamadığı için çerçeve kompe işyeri sigortası kapsamında değişti. Öncesinde üzerine seramik yapıldı fayda etmedi. Dökülen parça katman oluşturduğu için folyo çekilince yine belli oluyor.

Upvote 0

Aynı sorun benim aracımda da olmuştu. Cam değişimi sonrası yapıştırılan bantları kaldırırken kaplamada sökülmüştü. Servisle beraber çözüm aradık tamir vs. ancak tamir yapılamadığı için çerçeve kompe işyeri sigortası kapsamında değişti. Öncesinde üzerine seramik yapıldı fayda etmedi. Dökülen parça katman oluşturduğu için folyo çekilince yine belli oluyor.
Benim aracta herhangi bi mudahele soz konusu degil tamamen kendiliginden olusan bi durum.yikamacidan kaynaklana bilecegini kullandiklari sampuan kimyasallarinda buna sebeb olabilecegini anlattilar fakat benim cam suyunda bile würth kullaniyorum.yikama deseniz mequiarsdan baska yerde yikatmadim hic.suanlik ufak bi yer eger buyurse aracim full yetkiliservis bakimli bi zorlucam bakalim ne diyecekler.bu bakimda danisman arkadas karsilamaz demisti.

Upvote 0

Geri
Üst Alt