Yeniden Golf’e dönüş ve ilk retrofitimiz 😀

İlker34

Katılımcı Üye

İsim
İlker bal
Bir yıl Seat Leon ve peşinden iki yıl Audi A3 kullandıktan sonra tekrar asıl sevdamız olan Golf e 8. nesil ile döndüm. İlk eksik olarak gözüme çarpan kaput amortisörünün yokluğu oldu. Belki çok elzem değildi ama kaput ağır ve alışınca yokluğunu arıyorsun. Parçaları servisten temin ettim ve montajını yaptım. İşlevsel bir retrofit oldu. 😀 Yaklaşık maliyet yedek parça indiriminiz yok ise 700 tl bandında. Ve 10 dakikalık iş gücü ister. Hepinize iyi günler diliyorum.

Ekli dosyalar

• E93C6F3B-DE28-46A8-80D2-8448A73C591A.jpeg
    E93C6F3B-DE28-46A8-80D2-8448A73C591A.jpeg
    169.7 KB · Görüntüleme: 433
  • 58A02978-8E38-4391-85D6-AA840B501F3A.jpeg
    58A02978-8E38-4391-85D6-AA840B501F3A.jpeg
    184.8 KB · Görüntüleme: 430

Yeni aracınız hayırlı olsun hocam.Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Bi insan kaput amortisörünü neden opsiyon listesinden kaldırır ki!!?

İlker abi gerekeni acil olarak yerine getirmişsin 👍güle güle kullan.

@İlker34
Hayırlı olsun tekrar. Kazasız, sorunsuz sürüşler dilerim.
İnceleme gelecek mi?

sayet golf 8im olsaydi, ilk yapacagim eylem olurdu.

kaput amortisorunun fiyati da euro'ya ragmen oyle yuksek degilmis. opsiyon degil default gelseymis keske.

gule gule kullanin

Bir yıl Seat Leon ve peşinden iki yıl Audi A3 kullandıktan sonra tekrar asıl sevdamız olan Golf e 8. nesil ile döndüm. İlk eksik olarak gözüme çarpan kaput amortisörünün yokluğu oldu. Belki çok elzem değildi ama kaput ağır ve alışınca yokluğunu arıyorsun. Parçaları servisten temin ettim ve montajını yaptım. İşlevsel bir retrofit oldu. 😀 Yaklaşık maliyet yedek parça indiriminiz yok ise 700 tl bandında. Ve 10 dakikalık iş gücü ister. Hepinize iyi günler diliyorum.

Güle güle kullan kardeşim ben aliexpresten almıştım servis ozamanlarda böyle bir parça yok demişti 🤗ama güzel oluyor…

Ve aracın rengi çok güzel ve bu güzel renge black edition led stop gider 😊

Son düzenleme:

Artık tam Golf oldu. En önemli aşamayı geçti :)

Bu amortisör Golf 7 yedek parçası diye mi geçiyor yoksa Golf 8 de de tanımlı mı merak ettim?

Öyle mi dersiniz ? Opsiyon derken onu kast etmediğimi anlamanız gerektiğini umardım.
Valla hocam Opsiyon deyince Türkiyede opsyon listesine ekstra para vererek alınabiliyor sipariş esnasında.
Donanımdan neden kaldırdılar ki demiş olsaydınız öyle anlamazdım. (y)

Yeni aracınız hayırlı olsun hocam.Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Parça maalesef golf 8 için yok. Golf 7 ile aynı ama 80 cm boyu. Kaput kısmındaki topuz parçayı golf 7 de direkt kaputa vidalıyorsun bunda arkasında somun kullanmak gerekiyor.
Tüm iyi niyetler için tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah bir ayı tamamlayınca deneyimleri paylaşıcağım.

Geri
Üst Alt