1.4 TSI DSG 125 PS

Hocam değerler biraz yüksek gibi geldi bana. 

Buda Ankara Denizli arası benim değerlerim. Şehir dışı 
evet bence de yüksek şu anda, herhalde daha yeni olduğundan, bir de ortalama hızlarımız arasında 2 kat fark var, o da önemli herhalde...

1.6 TDI 110hp DSG 18" Durban'lı Highline aracım ile;

Hatay Dörtyol'dan Tokat Turhal'a;

5 kişi: 2 kişi 80kg 2 kişi 70 kg 1 kişi 50kg;

Bagajda boş yer yok valiz sırt çantaları laptop vs yer tasarruflu stepnenin üstündeki boşluk bile dolu;

Klima hiç kapanmadı;

Dörtyol-Kahramanmaraş Narlı otoban çıkışına kadar 120km/h hit sabitleyici ile, ardından Göksun'a doğru dağ yolunun başlangıcına kadar 110km/h hız sabitleyici ile 5.2litre ortalama ile vardım.

Dağ yolunda mecburen agresif kullanım neticesinde (dar yollar ve yoğun trafik, kuyruk sebebiyle rampalarda dip gaz yaparak sık sık sollamalar) ve rakım artışı sebebiyle ortalamam Göksun'a vardığımda 6.2 litre oldu.

Göksun'dan sonra tüm yolu olabildiğince 110-120km/h (%70 110km/h %30 120km/h) hız sabitleyici ile gittim. (Yaklaşık 10km stabilize yolda 2. vites 20km/h hızımı saymazsak)

Sonuç ekran görüntüsü aşağıda:

a84eea1a1cea1b189f5c54b11ebe1455.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dönüş yolunu yazmayı unutmuşum hemen detaylara geçeyim:

Dönüş yolu rakım düştüğünden zaten yakıtın düşmesini bekliyordum. Aracımı resmen boş yer bırakmadan doldurdum. Herkesin kucağında ekmekler, asma yaprağı vs vs doldurdum. Yer tasarruflu stepnenin boşluğuna kadar dolu daha ne diyeyim :) pandizot falan söküldü nevaleler tavana değiyor yani :)

Bu şekil klima kapanmadan 110 hız sabitleyiciden sapmadan,

ec98632fe19f232a79b6b80160407c12.jpg

Gidiş dönüş ve Tokatta yaptığımız yol ki bunda yayla yolları mevcut,

88031fe926ce9c36c05305e28e3f8e47.jpg

Netice bu şekilde. Açıkçası ilk zamanlar aracım fazla yakıyor diye sıkıntı yapmadım değil. Şu an 12000 civarında kilometrem ve yakıt toparladı diye düşünüyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@MSE@yarchi hocalarim valla supermis 950 km bi depoyla. Ben sanirim sehirler arasi biraz hizli ve ofkeli kalmisim :)

@MSE@yarchi hocalarim valla supermis 950 km bi depoyla. Ben sanirim sehirler arasi biraz hizli ve ofkeli kalmisim :)
Hocam şu aralar bende baya agresif kullanıyorum ortalama arttı ama araç çok keyifli. O nasıl gidiyor öyle ya :D  

Cumartesi teslim aldım, tungsten gri. Birisi iptal etmiş aldım. 

Gaziemir-Hatay arası klima kapalı, dur kalk neredeyse olmadı. 18" durban jant ne kadar etki eder bilmiyorum ama değerlerim böyle arabam 1030 km de. Gayet güzel bence :)

image.jpeg

Büyükçekmece - Cevizlibağ arası. E5 üzerinde yaptığım yolculuktan. Saat 09:00 gibi yola çıktım. Çok fazla trafiğe yakalanmadığım için çok güzel bir rakam yakaladım. 
Kullanırken ani hızlanmadan kaçındım ve genelde orta şeritte sakin kullandım. Avcılar ve Şirinevler dışarısında çok fazla dur kalk yapmadım. Malum İstanbul trafiğini biliyorsunuz. Genelde yol akıcıydı. 
Bence çok iyi rakam. Tabi bir buçuk saat önce yola çıkmış olsaydım, ve dur kalk yapsaydım, kaç litre yakardım bilmiyorum.

2016-12-01 09.54.08.jpg

Büyükçekmece - Cevizlibağ arası. E5 üzerinde yaptığım yolculuktan. Saat 09:00 gibi yola çıktım. Çok fazla trafiğe yakalanmadığım için çok güzel bir rakam yakaladım. 
Kullanırken ani hızlanmadan kaçındım ve genelde orta şeritte sakin kullandım. Avcılar ve Şirinevler dışarısında çok fazla dur kalk yapmadım. Malum İstanbul trafiğini biliyorsunuz. Genelde yol akıcıydı. 
Bence çok iyi rakam. Tabi bir buçuk saat önce yola çıkmış olsaydım, ve dur kalk yapsaydım, kaç litre yakardım bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 8217
trafik az ise iyi rakam demem zor hocam.

Benim 1.2 ile aynı değeri 7.15 de yola çıkıp güngören ümraniye arasında yapıyorum. Tabi pek dikkat etmeden. Köprü trafiği falan dahil.

@yusuf trafik elbette vardı ama yolun %90'ının dur kalk ile geçirmedim. ara sıra yol durdu. ki gittiğim güzergah üzerinde en iyi değerleri bu arabamla yakaladım.

eski arabam, babamın vs. diğer eş-dost arabalarına nazaran 1.4tsi bence çok iyi bir rakam veriyor.

@yusuf bence çok iyi bir rakam. istanbul şehiriçi bu rakamı yakalamak bence çok güzel. 

siz kaç yakıyorsunuz bilmiyo

Geri
Üst Alt