1.4 TSI DSG 125 PS

Süper yakıt tüketimi diye buna derim, şehirler arası dizelden farkı yok demek ki..

@Jesiben susma hakkımı kullanıp temmuz sonu @yusuf hocamı yakıtta solda sıfır yapmaya adadım tümm düşüncelerim sadece odur  s=aman

@Jesi benzinli icin süper degerler.

Ben daha tam uzun yol yapamadim.

Yapinca paylasirim karsilastiririz.

Bende cok sabırlı degilim monoton suruse gelemiyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Jesi benzinli icin süper degerler.

Ben daha tam uzun yol yapamadim.

Yapinca paylasirim karsilastiririz.

Bende cok sabırlı degilim monoton suruse gelemiyorum.

Yok Hocam öyle bir şey...

Sen sakin sakin kullanan bir sürücüsün..

Seni bana yanlış tanıttıkları gibi kendini de yanlış anlatmışlar.

Ben de çekinmiştim ilk sizin araca binerken Vallahi yok öyle bir şey.. Güzel güzel sakin sakin gittik, ooooh misss.

Yalnız bir sıkıntı var bu açıklamamda sadece benim bildiğim: 

O da TDI da 9 litre ortalamasını nasıl geçtiğiniz? :000073-medium:

Yok Hocam öyle bir şey...Sen sakin sakin kullanan bir sürücüsün..

Seni bana yanlış tanıttıkları gibi kendini de yanlış anlatmışlar.

Ben de çekinmiştim ilk sizin araca binerken Vallahi yok öyle bir şey.. Güzel güzel sakin sakin gittik, ooooh misss.

Yalnız bir sıkıntı var bu açıklamamda sadece benim bildiğim: 

O da TDI da 9 litre ortalamasını nasıl geçtiğiniz? :000073-medium:
Hocam sahanesiniz cok güldüm :)

Ileriki zamanlarda bir video cekip sizlerle paylasmayi umuyorum.

Cunki bahsedilen tuketimi en guzel bir gta videosu anlatir.

Basligi simdiden gorebiliyorum

"Karagöl tırmanma rallisi yakit tuketim değerleri"

@magic Emre hocam Ahmet hocamın yazdığına alternatif olarak, MFA ekranında ortalama tüketim kısmında "başlangıçtan itibaren, yakıt alımından sonra ve uzun süreli" ortalamaları görebilirsiniz. "OK" tuşuna her basışta bu üçlü arasında geçiş yaparsınız. Uzun süreli ya da başlangıçtan itibaren verileri ekrandayken "OK" tuşuna 2-3 saniye basılı tutarsanız o veriler sıfırlanır. 
Peki hocam sıfırlanan veriler nasıl geriye gelir.?

@Jesi

Hocam bende geçen hafta Alanya'ya gittim toplamda 1990 km yaptım aldığım benzinde 462 liraydi. Tabi biraz şehir içi var benim güzergahta ama sonuç olarak gayet memnun kaldım.

Aracımın trafiğe çıkış tarihi 28.06.2016

Şehir Ankara

Model Golf 1.4 TSI BMT 125 Bg DSG Highline

yakıt: BP 95 oktan

Altta resim bugün AnkaRa-Aksaray arası hız sabitleyici kullanarak, yer yer manuel gazlayarak yaptığım yolculuktan bir özet.

Hız sabitleyici : 130 -140 a set edildi

Gerçek tüketim 70 TL

3oMZ45.jpg

Alttaki resim ise aracı aldığımdan beri yaptığım tüketim. Şehir içi orta halli kullanım. Yer yer gazı kökledim.

R3NZ5Z.jpg

Ankara Antalya, yaklaşık 1 saati yol çalışması ve yoğun trafik yüzünden dur kalk ile geçti, o yüzden ortalama 80 km/h, acc ile 110-120 km/h ayarlı idi.

dfe86cdcb876bc40d12ec1df056034aa.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yakıtı beni çok memnun ediyor bu aracın. Kısa mesafede bile güzel. Ortalama kullanım ile bu tüketimi elde ettim.

81oqgn.jpg

1.6 TDI 110hp DSG 18" Durban'lı Highline aracım ile;

Hatay Dörtyol'dan Tokat Turhal'a;

5 kişi: 2 kişi 80kg 2 kişi 70 kg 1 kişi 50kg;

Bagajda boş yer yok valiz sırt çantaları laptop vs yer tasarruflu stepnenin üstündeki boşluk bile dolu;

Klima hiç kapanmadı;

Dörtyol-Kahramanmaraş Narlı otoban çıkışına kadar 120km/h hit sabitleyici ile, ardından Göksun'a doğru dağ yolunun başlangıcına kadar 110km/h hız sabitleyici ile 5.2litre ortalama ile vardım.

Dağ yolunda mecburen agresif kullanım neticesinde (dar yollar ve yoğun trafik, kuyruk sebebiyle rampalarda dip gaz yaparak sık sık sollamalar) ve rakım artışı sebebiyle ortalamam Göksun'a vardığımda 6.2 litre oldu.

Göksun'dan sonra tüm yolu olabildiğince 110-120km/h (%70 110km/h %30 120km/h) hız sabitleyici ile gittim. (Yaklaşık 10km stabilize yolda 2. vites 20km/h hızımı saymazsak)

Sonuç ekran görüntüsü aşağıda:

a84eea1a1cea1b189f5c54b11ebe1455.jpg

İstanbul-izmir-didim-bursa-İstanbul  %80 şehir dışı + %20 şehir içi ilk uzunyol...

5d7d1763e3201077f40c82e1dc4bf4bd[1].jpg

Merhaba arkadaşlar 1.4 tsi dsg highline golf siparişi verdim. Çok fazla km yapmıyorum ama bu motoru kullanan araç sahiplerinden yakıt tüketimi hakkında bilgi alabilirmiyim. Çokmu yakıyor , Teşekkürler.

Geri
Üst Alt