Golf'ün bir depoyla kaç km gidiyor

1.2 tsı mauel golfumla bir depoyla şehir içi 600 km yol yapıyorum henüz 2500 km de araç bu değer normal mıdır ?
Sanki normal gibi hocam. gerçi soğuk havaların da etkisini unutmamak lazım.

Uzun yolda,1 depo ile 1000 ile 1100 arası gidiyorum,araç TDI 4000 km de...

Karma şekilde şu ana kadar yaptığım max km. 650.. 1.4 TSİ man.

1.2 / 105ps / manuel aracımla İst. Şehir içinde 500 km yaptım hep ortalama , şu an ki 1.2 dsg aracımla 550 km deyim henüz , daha test edemedim 

1,2 TSI Comfortline 110PS DSG min 650km, max 810 km (genelde 2 kişi, bagaj boş kullanırım aracı) 

Merhaba değerli dostlar;

Aracım 6300 km oldu. 1.2 Tsi Dsg. Bir depo ile 700-750 km arası yapmaktayım. Araçtaki Uzun süreli ortalama ise 6.5 lt göstermekte. Kullanım tarzım genelde sakin ve aşırı trafikte çok kalmamaya özen gösteriyorum.

Keyfili sürüşler dilerim.

Saygılarımla

Yazılanları okuyunca Golf'ümün zemzem suyuyla yıkandığını düşünmeye başladım. 8D :mad: :('

Benim gözlemlerime gelirsek;

İzmir - Didim arası ortalama 90 km. hızda 3.9 lt görmüşlüğüm var.

Genelde full depoyla 900 km.'nin altına inmedim. Hatta bayram zamanı 4 kişi, klima açık 1300 km.'yi zorladığım bile olmuştu. 

Şöyle bir yaşanmışlığım da var: Aydın'da otobana girdiğimde depom, ışığı yakmıştı. Torbalı tarafında shell istasyonuna kadar çok rahat bir şekilde gittim (ortalama hız 80 - 90, klima açık ve arabada 4 kişi vardı).

Tabi benim değerlerim genelde uzun yol temalı. Henüz full bir depoyla şehir içini test edemedim.

Not: Araç 2016 Tsi Dsg (Comfortline)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazılanları okuyunca Golf'ümün zemzem suyuyla yıkandığını düşünmeye başladım. 8D :mad: :('

Genelde full depoyla 900 km.'nin altına inmedim. Hatta bayram zamanı 4 kişi, klima açık 1300 km.'yi zorladığım bile olmuştu. 

Şöyle bir yaşanmışlığım da var: Aydın'da otobana girdiğimde depom, ışığı yakmıştı. Torbalı tarafında shell istasyonuna kadar çok rahat bir şekilde gittim (ortalama hız 80 - 90, klima açık ve arabada 4 kişi vardı).

Tabi benim değerlerim genelde uzun yol temalı. Henüz full bir depoyla şehir içini test edemedim.

TSİ motor ile çok iyi değerler. 

Yazılanları okuyunca Golf'ümün zemzem suyuyla yıkandığını düşünmeye başladım.
:mad:

Hocam rampa aşağı anlık görmüşsünüzdür.
Gidiş geliş ölçün daha reel olur bence, dizelden az yakamaz sonuçta değilmi.

aracım 1800 km de full depo ile 550 km gider diyor çok düşük değil mi şimdiye kadar karma tüketim 9,7 litre gösteriyor tüketim.

Benim aracım 1.4 tsi 125 dsg.Arac 8400 km de . 1 depoyla gidebildiğim max 650 km. Full şehir içi kullanım genelde 600 civarı.  Güzergâhtaki yol 7km . Trafik cok fazla değil.  Normal mi sizce bu değerler?  Yok bilgisayarı uzun süreli 7.6 gösteriyor manüel hesapladım 8.1 yapıyor.

İstanbul şehir için günlük 75 km işe git gel yapıyorum Kartal-Maslak 700 km ortalamam var. şehir dışı 1000 km yi gördüm. araç 32 000 km de.

henüz fullemedim fakat 1.4 tsi 125 ps   3. kezdir ışık yanmadan hemen önce 50 liralik  benzin aldim opetten sırasıyla  175-  102( performanslı ve kumandalı egzost açık )  son olarak 144 km 

50 liralık akaryakıt ile    şehir içi  genelde sakin kullanımda ve  sıkışık trafik e girmeden dur kalk  müsait yerlerde sahil yolu ve e-5 gibi   güzegahlarda  65 km  hiz sabitleyici ile kullanıyorum 

dip not: aracımı 65 km hız a sabitlediğimde   çoğu zaman D6  viteste kalıyor ben  f-1 kulakçıktan bunu D7  ye yükseltiyorum  en az 1 litre  MFA ekranda düşüş gözlemledim  aktif kullanım da

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt