Golf'ün bir depoyla kaç km gidiyor

Ortalama tüketimim 6,7 civarında seyretmektedir. Çoğunlukla şehir içi kullanmama karşın şehir dışı 110-120 süratle 5,5 ortalamayı yakaladım. Aracımı sürekli ikaz ışığı yandığı anda fulleyip kullandığımdan şehir içi verilerine dayanarak 700-720 km bir menzil ile yine aynı değerlere yaklaşık oranda 650 km kat edebiliyorum.    

1.4 tsi manuel aracım bir depo benzinle şehir içi 590- 620 km arası yol yapıyor.

Ankara içi 1.2 tsi manuel 1 depo ile ortalama 750 800 km arası yol yapıyorum.

Merhaba ben dizel ile türkiye turu yaptım 850 rekorum oldu bir depo ile benzinli veya dizel ile 1200 yapması imkansız 2000 devirin üstüne çıkma 80*90 km ile git gine okadar gitmez ki full depo 850 gösteriyor anca 800,750-700 bile gittiğim oluyor 1 depo ile ve 3 yıldır bu araç bende...

Dizeli bilmem ama, benzinli araçlar için Shell V-Power Nitro+ 95 Oktan'ı şiddetle tavsiye ediyorum.

En uzun menzili yani en düşük yakıt tüketimini sağlıyor.

Ayrıca Shell Club Smart kullanıyorsanız, Fuel Save'e göre daha yüksek puan kazanımı sağlıyor.

Diğer yakıtlara oranla ciddi fark oluşmakta.

İstanbul dönüşü klima açık 2 kişi, bagaj arka koltuklar yatılı komple dolu. 670 km yolu 1 depo ile gelemedi. Evden çıktıktan yaklaşık 70 km sonra fullemiştim, Amasyaya vardığımda 20 km menzil vardı. 

Tüketime dikkat etmedim, az yaksın diye çabalamadım. Performanslı kullanım. 

Bayramdan sonra focusu da aynı şekilde deneyeceğim. Çeyrek depo civarı yakıt kalacağını düşünüyorum. 

Geri
Üst Alt