Start Stop Arızası

efb de şarj olur.

akü sağlığını sadece o andaki voltaja bakarak anlamak yanlış. akücülerde aküyü yükleme ve deşarj etme durumuna bakan cihazlar var. onunla bakılmalı. o bile ölmek üzere olan aküde her zaman doğru tespit yapamıyor.

Daha önce de konuyla ilgili problemimi belirtmiştim. Start Stop uzun süredir devreye girmiyor aracın enerji ihtiyacı yüksek yazıyor ancak bugün baktırdım akü de bir sıkıntı görünmüyor yani olması gerektiği gibi 12v-14v kadar gördü. Cihaza bağlandı sağ arka kapı kilidi ile depo kapağı kilidi arızaları göründü. Yalnız depo kapağında herhangi bir sıkıntı yok normal bir şekilde kilidi aktif anlayamadım. Birde klima da 3 ayrı arıza göründü klape ile ilgili şuan sadece yönlendirmelerde sorunum var klima aktif çalışyor sıcak soğuk farketmeksizin. Sorum bu arızalar acaba aküye etki edip start stobu devreye sokmuyor olabilir mi acaba?

Benim aracın uzerinde 2015 de takilan hala orijinal aküsü var. Ve hala kontak suresi milisaniye düzeyinde. Arabaya biner bitmez start stopu kapatiyorum. Kontak kapali far ve müzik sistemini açmıyorum. Bunlara dikkat etmek akü ömrünü direk uzatan seyler.
Zaten start stop fabrikalarin sadece CO2 emisyonlarina uyum icim yaptığı bir donanım arabaya hic bir avantaj sağlamıyor aksine zarari daha fazla.

Arkadaslar bir kac gun once buradan paylasmistim aracimin calismadigini ve biraz gaz vererek calistirdigimi.sizden gelen onerilerde akü olcumu yaptirmam gerektigi hususunda bilgilendirmistiniz.yogun kar yagisi ve kar lastigim olmadigindan gidemedim.bugun tekrar calistirdigimda start stop arızası ibaresi cikti ekranimda.ne anlama geliyor bu durumda aracı servise kadar kullanmak sorun olurmu simdiden tesekkur ederim.
Benşm de başıma gelmişti bu şekilde çözdük

https://www.golftutkusu.com/topic/17793-start-stop-hatasi-veriyor-ve-motor-lambasi-turuncu-yaniyor/

Geri
Üst Alt