Samsun - Ankara karayolu

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Merhaba arkadaşlar bugün 12.30 da Samsundan çıkarak Çankırı ya dönüşe geçtim. Geçtim fakat çakallıya gelene kadar yolda tırla makaslamıştı. Polislerin devam etmemeleri konusunda ısrarlarına rağmen bir kaç tanesi çıkmaya çalışmış ve ana yolu bencillikleri yüzünden kapatmışlardı.
IMG_20220123_150116.jpg
Bir saat açılması için bekledik, 10dk çıktık yine aynı senaryo yazlık lastikleriyle kayıp yolu tıkayan araçlarla doluydu. 30dk da orada bekledik. Daha sonra havza öncesinde yol tekrar kapandı 1saate yakında orada bekledik. Havza tarafında yol 10cm kalınlığında buz olmuştu etrafta neredeyse 1 metre kar vardı.
Yolda egea, linea ve özellikle doblo(enişte arabaları) sahipleri inanılmaz kötü araç kullanıyorlardı. Önümdeki egeada buna dahil zaten arabası kaydı ilerde çıkamadı. Biz millet olarak gerçekten kışın araba kullanmayı bilmiyoruz.
Benim araçta 2016 tarihli hankook kışlık lastikler vardı seneye atacam büyük ihtimalle fakat çok iyi yol tuttular. Enişte arabalarının neredeyse hepsi yolda kaldı.
An itibariyle İstanbul Ankara yolunda trafiğe kapandı. Normalde 3.5 saatte geldiğim yolda 6 saatte çok şükür eve vardım. Bir çok vatandaş yollarda kaldı tek sorunlarının tecrübesizlik ve sabırsızlık olduğunu düşünüyorum.
Hepinize kazasız sürüşler dilerim mecbur kalmadıkça araç sürmemek gerekli.

Zahmetli olmuş ama çok şükür zarar görmeden evinize varmışsınız.

Bu havalarda aracı ile yola çıkmak zorunda olanlar hem kendilerini hem de trafikteki diğer araçları düşünerek hareket etmeliler.

Neyseki sağ salim varmışsınız hocam. Tedbirsizlik ve umursamazlıklarından dolayı milletin vaktini çalıp hayatını tehlikeye sokanlara cezalar yazılmalı diye düşünüyorum.

Gec olmuş ama temiz olmus

Saglikla kazasiz belasiz sevdiklerine ulastiktan sonra gerisi teferruat

Biz adam olmayiz o yuzden diger konulara girmeyecegim :)

Herkes birsürü şeye bahane buluyor ama hiç dönüp kendine bakmıyor maalesef. Bence en büyük sorun bireylerin kendi bencilliklerini görmezden gelmeleri.
Çok şükür eve vardık.

Hocam çok geçmiş olsun. Ayın 20sinde Ankara İstanbul tem otoyolunda bolu mevki 4 saat kontak kapattık. 4 saatlik yolu toplamda 10 saate gidebildik. İlk kez böyle birşey yaşadım

Çok zor Allah yolda kalanlara sabır versin.

Merhaba arkadaşlar bugün 12.30 da Samsundan çıkarak Çankırı ya dönüşe geçtim. Geçtim fakat çakallıya gelene kadar yolda tırla makaslamıştı. Polislerin devam etmemeleri konusunda ısrarlarına rağmen bir kaç tanesi çıkmaya çalışmış ve ana yolu bencillikleri yüzünden kapatmışlardı.
Ekli dosyayı görüntüle 54307
Bir saat açılması için bekledik, 10dk çıktık yine aynı senaryo yazlık lastikleriyle kayıp yolu tıkayan araçlarla doluydu. 30dk da orada bekledik. Daha sonra havza öncesinde yol tekrar kapandı 1saate yakında orada bekledik. Havza tarafında yol 10cm kalınlığında buz olmuştu etrafta neredeyse 1 metre kar vardı.
Yolda egea, linea ve özellikle doblo(enişte arabaları) sahipleri inanılmaz kötü araç kullanıyorlardı. Önümdeki egeada buna dahil zaten arabası kaydı ilerde çıkamadı. Biz millet olarak gerçekten kışın araba kullanmayı bilmiyoruz.
Benim araçta 2016 tarihli hankook kışlık lastikler vardı seneye atacam büyük ihtimalle fakat çok iyi yol tuttular. Enişte arabalarının neredeyse hepsi yolda kaldı.
An itibariyle İstanbul Ankara yolunda trafiğe kapandı. Normalde 3.5 saatte geldiğim yolda 6 saatte çok şükür eve vardım. Bir çok vatandaş yollarda kaldı tek sorunlarının tecrübesizlik ve sabırsızlık olduğunu düşünüyorum.
Hepinize kazasız sürüşler dilerim mecbur kalmadıkça araç sürmemek gerekli.
Sizin imzanızda yazanlara bakarsak, kış lastiği var ise Golf kendi kendine gidermiş zaten :)) Geçmiş olsun.

Hocam çok geçmiş olsun. Ayın 20sinde Ankara İstanbul tem otoyolunda bolu mevki 4 saat kontak kapattık. 4 saatlik yolu toplamda 10 saate gidebildik. İlk kez böyle birşey yaşadım

Çok zor Allah yolda kalanlara sabır versin.
Kışın yola çıkarken araçta yolda kalma riskine karşı yiyecek içecek ve giyim malzemesi bulundurmak lazım. Ben gelirken samsun kapalı pidesi yaptırdım yolda çayla beraber gömdük😊

Sizin imzanızda yazanlara bakarsak, kış lastiği var ise Golf kendi kendine gidermiş zaten :)) Geçmiş olsun.
Yazın kendi kendine gidiyor ama kışın araç karla kaplanınca sensörler sapıtıyor. İlk Acc giderdi hep bu sefer soğuk ve buzdan kör nokta bile devreden çıktı.

Bu arada gidiş dönüş 670 km sürdü ve 500₺ yakıt harcadım. Km başına 1 ₺ ye az kaldı.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bunlar üzücü haberler ama sevindiğimiz nokta ülkemizde kuraklık var bu kar bereketi kuraklığı bir nebze olsun durduracaktır inşaallah

Kışın Kar lastiği kullanmayanlara basıcaksın en ağır cezayı
Başka çözümü yok...
1643016100301.png
Kar lastiğini nerden bulacaksın? Kış lastiği deseniz neyse.
Bir de Ülkemizin her yerine kar yağmıyor. Mesela Adana.
Ben kışın kış lastiğini ne yapayım Adanada?

Mesela ben bu havada Samsuna gitmem gerekse yine almam kış lastiği tek seyahat için.

Son düzenleme:

Kar lastiğini nerden bulacaksın? Kış lastiği deseniz neyse.
Bir de Ülkemizin her yerine kar yağmıyor. Mesela Adana.
Ben kışın kış lastiğini ne yapayım Adanada?

Mesela ben bu havada Samsuna gitmem gerekse yine almam kış lastiği tek seyahat için.
kafası çalışan da yaz lastiği ile kar olduğunu bildiği halde yola çıkmaz. kendini ve hele golfünü hiç riske etmez...

Geri
Üst Alt