90S8 Kodlu Güncelleme

piyuv

Yeni Üye
İsim
Mustafa
Golf Life 1.0 eTSI DSG sahibiyim, Mayıs ayında satın almıştım. Forumda da bahsedilen SOS arızası ve multimedya ekranının çalışmaması sorunlarını 2 defa yaşadım. Dün Volkswagenim uygulamasında araba için bir güncelleme olduğunu fark ettim. Bu sorunlar ile alakalı olabilir mi? Yabancı sitelerde güncellemenin haberi çıkmıştı. Güncellemeyi yaptıran var mı aramızda?

Ekli dosyalar

• 282BFA18-624F-4EFA-A0AA-D9C5230E6F15.jpeg
    282BFA18-624F-4EFA-A0AA-D9C5230E6F15.jpeg
    99.4 KB · Görüntüleme: 165

Golf Life 1.0 eTSI DSG sahibiyim, Mayıs ayında satın almıştım. Forumda da bahsedilen SOS arızası ve multimedya ekranının çalışmaması sorunlarını 2 defa yaşadım. Dün Volkswagenim uygulamasında araba için bir güncelleme olduğunu fark ettim. Bu sorunlar ile alakalı olabilir mi? Yabancı sitelerde güncellemenin haberi çıkmıştı. Güncellemeyi yaptıran var mı aramızda?
90S8 (MHEV)hibrit sistemi ile ilgili olduğu yazıyor.

Yabancı forumlarda bilgi eğlence sistemi ilgili bilgi-eğlence güncellemesi (TPI 2065639/1) kodlu bir güncelleme olduğu yazıyor. Ülkelere göre değişiklik gösterebilir.
Bunu da bir araştırınız.

Son düzenleme:
Eylulde aldim ben de life aracımı bende görünmüyor.
90S8 (MHEV)hibrit sistemi ile ilgili olduğu yazıyor.

Yabancı forumlarda bilgi eğlence sistemi ilgili bilgi-eğlence güncellemesi (TPI 2065639/1) kodlu bir güncelleme olduğu yazıyor. Ülkelere göre değişiklik gösterebilir.
Bunu da bir araştırınız.
Bahsettiğiniz multimedia güncellemesi discovery modeller icin galiba.

Motor kontrol ünitesi ile ilgili bir güncellemeymiş. 2 saat sürdü.

Ekli dosyalar

• 2EB0D34D-A4F8-49EE-A8FD-5F10BB3D0ADA.jpeg
    2EB0D34D-A4F8-49EE-A8FD-5F10BB3D0ADA.jpeg
    96.1 KB · Görüntüleme: 145
Aynı sorun sabah benim de başıma geldi, hem multimedya ekranı çalışmadı hem de sos arızası verdi. Güncellemelere baktığımda 90S8 güncellemesi gözüküyor, siz güncellemeyi yaptırdıktan sonra multimedya sorunu giderildi mi?

Aynı sorun sabah benim de başıma geldi, hem multimedya ekranı çalışmadı hem de sos arızası verdi. Güncellemelere baktığımda 90S8 güncellemesi gözüküyor, siz güncellemeyi yaptırdıktan sonra multimedya sorunu giderildi mi?
Bu onunla ilgili bir güncelleme değilmiş. O konuyla ilgili güncelleme de gelecekmiş.

Bugün ben de güncelleme için servise geldim. Mart ayında da yıllık bakım yaptıracağımı söyledim ve servis 1800 TL (şimdiki kurdan) civarında bir tutar olacağını söyledi. Bir de yıllık bakımda Almanya'dan gelen bilgiye göre Türkiye'de bulunab araçlarda artık hava ve polen filtresinin her 15bin bakımda değiştirilmemesi gerektiğini söylemişler. Yani polen ve hava filtresi 30bin bakımından önce yıllık bakım kapsamından çıkartılmış. Ekstra olarak değiştirilmesini talep edersek de her bir filtre için 400 TL (şimdilik) ödememiz gerektiğini söylediler. Yıllık bakımda yağ, cam suyu ve karter tapası değişecek (1800) + 800 (hava ve polen filtresi) =2600 TL servis ücreti çıkar dediler. Tabi şimdilik

• Beğen
Tepkiler: SCC
Ekstra olarak değiştirilmesini talep edersek de her bir filtre için 400 TL (şimdilik) ödememiz gerektiğini söylediler. Yıllık bakımda yağ, cam suyu ve karter tapası değişecek (1800) + 800 (hava ve polen filtresi) =2600 TL servis ücreti çıkar dediler. Tabi şimdilik
Bu işte bir tuhaflık var
Hava Filtresi 336₺ + 73₺ değişim bedeli Toplam = 409₺
Polen Filtresi 236₺ + 37₺ değişim bedeli Toplam = 273₺

Ancak aracın yaşına göre %15 ile %30 arasında üstteki rakamlardan zubizu indirimi var.

Bu işte bir tuhaflık var
Hava Filtresi 336₺ + 73₺ değişim bedeli Toplam = 409₺
Polen Filtresi 236₺ + 37₺ değişim bedeli Toplam = 273₺

Ancak aracın yaşına göre %15 ile %30 arasında üstteki rakamlardan zubizu indirimi var.

2021 Mart ayında Golf 8 1.0 Life dsg aracı aldım. Zubizu indirimi 2 yaş üzerinde geçerli oluyormuş. Servis danışmanı öyle söyledi.

2021 Mart ayında Golf 8 1.0 Life dsg aracı aldım. Zubizu indirimi 2 yaş üzerinde geçerli oluyormuş. Servis danışmanı öyle söyledi.
Biliyorum 2 yaşını doldurmamış araca da netten yada wolkswagenim uygulamasından randevu alırsanız %5 ile %10 arası online randevu indirimi uyguluyorlar.

Telefonla alınana değil!

Biliyorum 2 yaşını doldurmamış araca da netten yada wolkswagenim uygulamasından randevu alırsanız %5 ile %10 arası online randevu indirimi uyguluyorlar.

Telefonla alınana değil!
Tamamdır. Mart ayında uygulama üzerinden randevu alacağım. Teşekkürler

Selam, aracım 1.0 Life, hafta içi guncelleme için servis aradi, bugüne randevu verdiler. sabah gittim yaptılar 2 saat sürüyor. Acikcasi ne değişiyor bilmiyorum, ama motor ile ilgili bi guncelleme olduğunu söyledi. Bu arada aracında yolcu koltugundaki koltuk ısıtma problemi vardı, onun içinde parça sipariş edildi, sali günü onu değiştirecektir. Bide Bluetooth ile telefonda konuşurken sesim karşıya gitmiyordu, onun içinde yazılım istemişler, sali günü o yazılımda guncelleyecekler.

557ED003-D909-46A0-8E32-145359F9AE74.jpeg

Golf 8 Life aracıma Perşembe günü servise götürüp bu güncellemeyi yüklettim. Bugün şehir dışına çıktığımda Hız Sabitleme Sisteminin çalışmadığını farkettim. Hız sınırlandırıcı seçili, Hız sabitleyici seçilemiyor. Assist tuşuna basınca,
“Fonksiyon şu anda ne yazık ki hizmet dışı” yazıyor.

Güncelleme yaptıran arkadaşlar sizdeki durum nedir? Kontrol edebilir misiniz?

Ekli dosyayı görüntüle 54878

Golf 8 Life aracıma Perşembe günü servise götürüp bu güncellemeyi yüklettim. Bugün şehir dışına çıktığımda Hız Sabitleme Sisteminin çalışmadığını farkettim. Hız sınırlandırıcı seçili, Hız sabitleyici seçilemiyor. Assist tuşuna basınca,
“Fonksiyon şu anda ne yazık ki hizmet dışı” yazıyor.

Güncelleme yaptıran arkadaşlar sizdeki durum nedir? Kontrol edebilir misiniz?
Ben de güncellemeyi yaptırdım. Hız sabitleme sistemi bende çalışıyor. Bir sıkıntı yok.

Geri
Üst Alt