Golf 7 1.2 TSI Yağ Eksiltme

Mls

Yeni Üye
İsim
Muhammed
Araç
Golf 7
Merhaba arkadaşlar aracım golf 7 2013 1.2 TSI midline plus 160 bin km de aracı alalı 6 ay oldu ancak neredeyse her ay araca yağ koyuyoruz 1 litre yağ 1 ay gidiyor araç daha önce de aynı sorunla servise girmiş yapılan işlemler fayda etmemiş demekki hala devam ediyor Volkswagen servisine gösterdiğimizde görünür de bir sorun olmadığını ancak net bir çözüm için motorun acilmasini gerektiğini söyledi bu kontrolden sonra da yağ musuru çalışmamaya başladı artık yağ eksiltme uyarısı vermiyor. Aynı şekilde Yağ sorunu yaşayan ve çözüme ulaşan veya çözüm önerisi var mı

Upvote 0
aracım 1.2 tsi 1500kmde 1 litre yağ eksilmeye başladı muhtmelen segmanlar aşındı iyice
ustam 5w40 yağ koy dedi ben 5w50 koymayı düşünüyorum sizce bir zararı olur mu
https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w50-motor-yagi-molygen-new-generation-4-litre-2543
yağ da bu olacak

Bu tür mekanik sorunlar yağ kalınlaştırılarak giderilemez. Motoru telef edersiniz.

Yağ kacak sebepleri gözlemlenecek, motor dışına kaçak varmı, turbodan kaçak var mı vs

eksilen yağın yanma odasına kaçtığına kanaat getirilirse

Motor inecek, segman değişimi ile kurtarıyorsa segman atılacak.

Kurtarmıyorsa rektefe yapılacak.

.

Upvote 0
Petronas 5w40 alıp koymayı düşünüyorum yağ eksiltmesi biraz azalır inş
Haziran ortasında motoru indirecem becerebilirsem

Upvote 0
hocam segman senin aşınmıştır zaten belirtmişin ,
rektefe olması gerek ne kadar fiyat veriyorlar

Upvote 0
hocam segman senin aşınmıştır zaten belirtmişin ,
rektefe olması gerek ne kadar fiyat veriyorlar
kendim yapmayı düşünüyorum tamircilerle işim olmuyor hiç
ustam var takıldığım yerde onu arıyorum temmuz gibi sökecem bakalım inş beceririm
bir de benim usta 1.4 sandık alıp takalım diyor arada pek fark kalmıyormuş rektefe ile
işçilik dahil 65 bin demişti iki ay önce

Upvote 0
kendim yapmayı düşünüyorum tamircilerle işim olmuyor hiç
ustam var takıldığım yerde onu arıyorum temmuz gibi sökecem bakalım inş beceririm
bir de benim usta 1.4 sandık alıp takalım diyor arada pek fark kalmıyormuş rektefe ile
işçilik dahil 65 bin demişti iki ay önce
modifiye edicem gibi bir düşüncen varsa olabilir yok ben binicem az yaksın vergisi sigortası az olsun diyosan 1.2 den şaşma :)

Upvote 0
1.4 daha az yakıyor diyolar
ayrıca ruhsata işletiyorlar mı ki 😀
Muayenede motor numarasını okumaya bile zahmet etmiyorlar,

Ama 1.2 motoru ve 1.4 motoru anında ayırt edebilen birine denk gelince üzerine düşer belki.

Ruhsata işletmeden bir kaza vb durumlarda kasko sigorta vb olaylarda da sıkıntı yaratabilir. En ufak olumsuzluktan faydalanıp kapsam dışı bırakmaya çalışıyor sigorta şirketleri.

Upvote 0

Geri
Üst Alt