Golf 7 bagaj su alma sorunu

Yalman44

Üye
İsim
Hüseyin
Araç
Vw Golf 7
Iyi akşamlar dilerim bütün aileye
Aracım 2013 golf 7 bagajda su alma sorunu var
Stopları söküp cekomastik yapıp tekrar taktık denedik ama sorunu çözemedik.
Youtube den baktım kronik gibi bir şey galiba çok örnek gördüm hava menfezlerinden dolayıymış lakin ben denedim bagajdan yapmayı ama korktum elimde kalacak parçalar diye
Yardımcı olabilecek veya yaptirabilecegim bir yer var mı
Yardımcı olursanız sevinirim

Geçmiş olsun.
Bu sorunla birçok kişi karşılaştı.
Forum içinde ve youtube videolarından bakabilirsiniz.

Menfez kaynaklı ise izlediğim ve okuduğum kadarıyla tampon sökülerek izolasyon ile yapılıyor.
Aşağıdaki videoda tampon sökmeden yapılmışı var.

Bunu uygulamak da uğraştırır ancak başıma gelirse ben bu şekilde yapmayı düşünüyorum.

Upvote 0
Evet hocam bu tarz videolara baktım
Bende denedim bagajdan yapmayı alyan la açılıyordu açtım vidaları ama alamadım parçaları kırılacak diye de zorlamadım
Daha önce yaşamış biri belki yardımcı olur

Upvote 0
Arka tamponu sökmek zor değil, sökülerek yapılması daha kesin sonuç olur.

Ancak şu da var tavandan gelmediğine emin misiniz ? Eski konularda bagaj üstündeki menteşelerin ya da kabloların geçtiği plastik yerden alabileceği de konuşuluyordu. Tabi bu durumda tavanı es geçip bagajın alt kısmına dolar mı emin değilim.

Upvote 0
Arka tamponu sökmek zor değil, sökülerek yapılması daha kesin sonuç olur.

Ancak şu da var tavandan gelmediğine emin misiniz ? Eski konularda bagaj üstündeki menteşelerin ya da kabloların geçtiği plastik yerden alabileceği de konuşuluyordu. Tabi bu durumda tavanı es geçip bagajın alt kısmına dolar mı emin değilim.
Şuan ikileme düştüm
Bahsettiğinizi hiç görmedim
Deneme yanılma yoluyla yapicam o zaman
Sorunum 2 ye çıktı 😀😀

Upvote 0
Upvote 0
Uzay Oto Kaportacı Kemal Usta.

Kendiniz yapacak iseniz de büyük ihtimalle havalandırma menfezleri. Benim aracım da 2013 model, 2 sene önce menfezleri söküp temizleyip silikonladılar.

0 km araçta bile bazen menfezlerden su alabiliyor dedi Kemal usta.

Başarılar.

Upvote 0
Eğer bagaj daha önce sökülüp takıldıysa stoplara giden enerji kablolarının bağlantı yerleri (bagajı açtığınızda tam ortada ve yukarda olan 2 bağlantı var içeriye giren onların soketleri kırılmış olabiliyor. orası gölleniyor ve yavaşça ve sinsice içeriye su alıyor. dikkatle oralara bakın. klipsler kırıksa gemi mastiği ile içlerini izole edin.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    118.1 KB · Görüntüleme: 40
Upvote 0
Havalandırma menfezinin altında balmumu sıvısını temizlediğinizde altında tahliye kapağı göreceksiniz ben o kapağı açtım su alma yapmadı. + Kapılarda bu mumdan dolayı tahliyeyi tıkıyor kapılar açıkken en altta 3/4 çok küçük delik göreceksiniz sivri cisimle tıkanıklığı açın

Ekli dosyalar

• 20200523_191059.jpg
    20200523_191059.jpg
    168.5 KB · Görüntüleme: 78
Upvote 0
Havalandırma menfezinin altında balmumu sıvısını temizlediğinizde altında tahliye kapağı göreceksiniz ben o kapağı açtım su alma yapmadı. + Kapılarda bu mumdan dolayı tahliyeyi tıkıyor kapılar açıkken en altta 3/4 çok küçük delik göreceksiniz sivri cisimle tıkanıklığı açın
Bende bu şekilde çözmüştüm su sorununu. O su dolan bölmedeki tıpayı çamurluk içinden davlumbazı biraz açıp sökebilir yada delebilirsiniz. en azından dolan suyun tahliyesini sağlayabilirsiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt