Triger zincir mi kayış mı sorunsalı hakkında

Yigit3735

Üye
İsim
Yiğit Öz
Golf 7 1.2 tsi motorlar için triger zincirli deniyor fakat bugün vw doğuş otoyu arayıp öğrendim ki benim aracım triger kayışlı imiş ve 120binde değişim gerekli imiş.
Bilginiz olsun.
Yıldan bağımsız 180binde değişir diye biliyoruz ama kesinlik için arayıp, araç bilgilerinizi verin ve öğrenmenizi tavsiye ederim.
Saygılar 🤗

Golf 7'lerde zincir yok. Zincir sadece ilk nesil EA111 kodlu motorlarda (Golf 6, Passat 7 kasa gibi)

Golf 7 1.2 tsi motorlar için triger zincirli deniyor fakat bugün vw doğuş otoyu arayıp öğrendim ki benim aracım triger kayışlı imiş ve 120binde değişim gerekli imiş.
Bilginiz olsun.
Yıldan bağımsız 180binde değişir diye biliyoruz ama kesinlik için arayıp, araç bilgilerinizi verin ve öğrenmenizi tavsiye ederim.
Saygılar 🤗
Yiğit bey merhaba buradaki ayrımı sizin araç için nasıl yaptılar söylenen yıldan bağımsız 180.000 km idi bende daha önce servisi aramıştım bu şekilde cevap aldım.

Yiğit bey merhaba buradaki ayrımı sizin araç için nasıl yaptılar söylenen yıldan bağımsız 180.000 km idi bende daha önce servisi aramıştım bu şekilde cevap aldım.
Evet ben de böyle bildiğimi söyledim telefonda ama dedikleri bu. 🤷🏻‍♂️
Plaka bilgisi ile sorgulama yapıldı. Kesin konuştu.

Bana da aynı bilgi verildi. 180’i 120’ye çekmişler. Açıkçası tuhaf bir durum. Aracı satarken 180 bin dedikten sonra 6-7 yıl sonra “yok yanlış söylemişiz 120 olacakmış” demek ciddi bir yaklaşım değil.

Bana da aynı bilgi verildi. 180’i 120’ye çekmişler. Açıkçası tuhaf bir durum. Aracı satarken 180 bin dedikten sonra 6-7 yıl sonra “yok yanlış söylemişiz 120 olacakmış” demek ciddi bir yaklaşım değil.
Ülkemizdeki yol durumu ve trafik koşullarını bahane ediyorlar ama biraz haklılık payı ve birazda maddi çıkar tarafı var bu işin maalesef.

Faizmi bu ???

180 den 120 ye düsürdük ne demek?

Ocakta 40k baz km daha düşürler mi ki?

80 binde triger.

Açıkçası bu iş aklıma yatmadı. Madem böyle bir kusur var (bu bir kusurdur) ya ücretsiz değişmeleri ya da kayda değer bir indirim yapmaları lazım. Satarken 180 bin sonra 120bin demek saçmalık.

Golf7 1.2 tsi ların çoğunluğu zincirli kayışlı varmıdır belki bazı kodlarda olabilir emin değilim 120k olayıda sanki geçen yılda vardı bana servis 120k da triğer değişir demişti

Geri
Üst Alt