Ön cam çizik sorunu

cengiz74

Katılımcı Üye

İsim
cengiz
Merhaba Arkadaşlar,
bir süredir arabamın ön camında ele gelmeyen,derin olmayan ama güneşte fena halde belli olan çizikler var,sürüş kalitemi dahi etkiliyor,acaba benim gibi sorunu olan arkadaşlar va mı? foruma baktım bu konu çıkmadı .Bu çizikler nasıl giderilebilir?_ önerisi bilgisi olan arkadaşlar varsa mesajlarını bekliyorum.Hepinize saygılar..

Aynı sorun benim aracımda da mevcut. Sileceğin sildiği kısımların tamamı o halde. Silecekleri parçalanana dek kullanırdım hep sebebi o yüksek ihtimalle.

Bu çizikleri gideren uygulama merkezleri vardı istanbul tarafında ancak fiyatları neredeyse cam fiyatına yakın oluyor.
Benim tavsiyem kalıcı çözüm olmuyor tekrar aynı izler bir süre sonra geri geliyor çiziklerin durumu hangi aşamada bilmiyorum hocam ancak çok derin izler varsa kaskodan ücretsiz değişime gitmenizi öneririm.

@cengiz74 aynı sorun benim araçtada var seryum oksit uygulaması yaptım fakat matkap ucuna aparat takıp uygulama yaptığım için verim alamadım bu tür uygulamalar için polisaj makinesi şart daha fazla uğraşmak istemiyorum yazın kaskodan cam değişimi düşünüyorum

@cengiz74 Geçtiğimiz Cumartesi yeni cam değiştirmiş biri olarak yazıyorum :) çiziksiz, silecek, taş izsiz cam kullanmak muazzam bi görüş kalitesi sunuyor.En çokta camlarımızı soğuk havalarda buzlanmaları kazırken çiziyoruz sanırım
Eski camda çiziklerden dolayı güneş ışıklarının sabah aydınlığında belli belirsiz kırılıp dağılması çok sinir bozucuydu. Sanki 720p den 4K ya geçmişim gibi. Yeni Camda henüz sileceği çalıştırmadım desem yalan olmaz :D camı dışarıdan nasıl koruma altına alırım arayışı içindeyim bende cam seramikleri gördüm ne kadar etkili bilmiyorum ama bi yöntemini bulmam gerekiyor şuanki durumu çok güzel bunu korumalıyım :) Tavsiyem Yeni Cam'a geçmeniz yönünde camınız gerçekten çok çizik ve görüşte sıkıntı yaratıyor ise

Son düzenleme:
Aynı kaportadaki gibi camda da pasta cila uygulamaları var. Rahatsız edici düzeydeyse polisaj şart. Büyük ölçüde çözülebiliyor fakat işin ustası uygulamayınca, bir de kaliteli ürün kullanılmayınca eskisinden de kötü sonuçlar yaşanabiliyor.

@cengiz74 Geçtiğimiz Cumartesi yeni cam değiştirmiş biri olarak yazıyorum :) çiziksiz, silecek, taş izsiz cam kullanmak muazzam bi görüş kalitesi sunuyor.En çokta camlarımızı soğuk havalarda buzlanmaları kazırken çiziyoruz sanırım
Eski camda çiziklerden dolayı güneş ışıklarının sabah aydınlığında belli belirsiz kırılıp dağılması çok sinir bozucuydu. Sanki 720p den 4K ya geçmişim gibi. Yeni Camda henüz sileceği çalıştırmadım desem yalan olmaz :D camı dışarıdan nasıl koruma altına alırım arayışı içindeyim bende cam seramikleri gördüm ne kadar etkili bilmiyorum ama bi yöntemini bulmam gerekiyor şuanki durumu çok güzel bunu korumalıyım :) Tavsiyem Yeni Cam'a geçmeniz yönünde camınız gerçekten çok çizik ve görüşte sıkıntı yaratıyor ise
Cama seramik uygulaması yapmayın derim. Aracı ilk aldığımda yaptırmıştım ancak sorun şu evet yağmur kaydırıcı özelliği de oluyor fakat silecekleri çalıştırdığınızda tam bir facia atlayarak takılarak katır kutur bir sesle karşılaşacaksınız. Sonrasında o seramiği çıkartmak için az uğraşmadık. Denemeyin bile :)

vintage detailingte yaptırdım geçenlerde, 400tl
memnun kaldım, görüş baya düzeldi.
tek sorun taş izleri gitmiyor

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim,bulunduğum il küçük olduğundan burada iyi oto yıkamacılar yok,bi kaç yere sordum biz çıkaramayız dediler,en son mahallemizde bulunan eskiden de tanıdğım bi çocuk var ona götürdüm polisaj makinesi uygulamasıyla %90 oranında çıkartıtız dedi bugün oraya gidicem sonucu sizinle paylaşırım .ne çok kişi muzdaripmiş bu lkonudan,bunu da öğrenmiş olduk.Herkerse selamlar..

@cengiz74 Hocam aklınızda bulunsun çizik, leke için ince kum zımpara yapıp sonrasında polisaj yapacaksa hiç yapmasın daha çok zararınız olur.

Sevgili arkadaşlar,
cevaplarınız için teşekkür ediyorum,bugün kaportacıma gitiim durumu anlattım,kendinlerini böle bi uygulama yapmadığını ama cam pastası yaptırabileceğimi söyledi ama pahallı bi malzemeymiş,neyse ordan çıktım oto camcıya gitim uygulama yapılursa,buna bişiy yapıalmaz dedi odak kayması olur yol kayar dedi.Ordan çıktım mahallemizdeki daha önce görüştüğüm işyerine gititim durumu anlattım o da sipariş veridği üründen bahsetti ürün linki aşağıda ,firmayı aradı bu üründen yana sıkıntı yaşamazsınız dedi,Ben de ustaya bidaha sordum bak sonra kötü olmasın kavga etmiyelim dedim o da ilkkez bu ürünler bu uygulamayı yapıcam dedi,ozaman ben önce kendi arabamda deneyip sana bilgi vereyim dedi,ben de tamam dedim bakalaım ne sonuç çıkacak.Bu arada kaskodan bu tarz durumlarda cam değiştiriliyor mu?
https://www.wetproof.com.tr/cam-pastasi

Geri
Üst Alt