Elektrikli SUV Skywell ET5 Türkiye'de!

Dün sigortacim ile elektrikli araclar ile konuştuk. Bataryalar vs. Sigorta- Kasko kapsamında degerlendirilmediginden problem yaşandığını belirtti. İlerleyen yıllarda batarya vs. Diğer aparatlarida kasko kapsamına alırlarsa daha da yayginlasacaktir .

Elektrikte max alacağım Nissan e power gerisi gözümde 200km gidebilen akülü araba 2 milyon ver işim gücüm yok orda burda priz arıcam

1- kendinize ait hızlı şarj istasyonu olmadığı sürece
2- tek sarjla +1000 km teknolojisi olmadığı sürece

İsterse 2 milyon degil 1 milyona da verseler imrenilecek bir durumu yok halen.

Zes/e-sarj istasyonlarında alacatı/nisantası kw tarifelerinden soyulur durursunuz.

Tamam sabırlı adamım
220 v prizden 21 saat sarj ederim diyene bisey denmez tabi. 3. Kat Balkondan kablo uzat falan zor isler.
Müstakil ev şart

Ben kasko şirketi olsam

2023 tsi tiguanı 10.000 liradan kaskoluyorsam

Elektrikli aracı 25.000 liradan kaskolarım.

trafo / elektrik santrali / batarya
Risk klozları vsvsvsvs

bu arkadşın biraz akılsızlıktan olmuş. dandik bir seyyar makara aldın ve araç şarj ettin.
araç şarj etmek için bi kere kablo iyisi olacak ve 3x2,5mm kablo aldıysan ona göre amper ayarlayacaksın. bu arkadaş hem dandik makara alıyor hem de sigortası kurtarıyor diye yüksek amper şarj ediyor.
asıl en önemli noktası ; bu makaradan eğer yüksek enerji geçecek ise senin o makarayı tamamen açman lazım.kablo 20mt ise 20mtsi de açık olmalı. yoksa bobin etkisinden dolayı daha fazla ısınıyor.en büyük hatası bu. ilk öğrenilmesi gereken şeydir. makara alev alınca sonra aracın sağ önü yanıyor devam ediyor... araçla bir bir ilgisi yok yani durumun ama işte haberlere göre araç yandı :)

bu arada aracı 4000km kadardır kullanıyorum. 1 ay oldu. üst düzey konforlu araç .ilk kez EV alanlar yazılan menzil kadar gidilir sanıyor o yüzden menzil doğru değil vs diyorlar. örneğin yakıt tüketimi hesaplarken nasıl fabrika verisine 1-1,5lt ekliyoruz bu da öyle bir şey. bu araccın menzili 520km fakat şartlar her şey uygun olacakta 520 gidecek. ilk kez EV kullanan biri 350 ancak gider. ama EV sürüşüne alışanlar 400'ü rahat görecektir.benim beklentim 400 idi ve görüyorum...
süspansiyon konforu çok iyi araç.iç hacmi ise saçma büyük hem de çok saçma. öyle büyük demek yetmiyor yani. her gören bu ne ya bunu neden bu kadar büyük yapmışlar diyor. Bülent Bey yakın zamanda görecek test edecek yorumunu yazar artık :) @HONEY

bu arkadşın biraz akılsızlıktan olmuş. dandik bir seyyar makara aldın ve araç şarj ettin.
araç şarj etmek için bi kere kablo iyisi olacak ve 3x2,5mm kablo aldıysan ona göre amper ayarlayacaksın. bu arkadaş hem dandik makara alıyor hem de sigortası kurtarıyor diye yüksek amper şarj ediyor.
asıl en önemli noktası ; bu makaradan eğer yüksek enerji geçecek ise senin o makarayı tamamen açman lazım.kablo 20mt ise 20mtsi de açık olmalı. yoksa bobin etkisinden dolayı daha fazla ısınıyor.en büyük hatası bu. ilk öğrenilmesi gereken şeydir. makara alev alınca sonra aracın sağ önü yanıyor devam ediyor... araçla bir bir ilgisi yok yani durumun ama işte haberlere göre araç yandı :)
Bu kullanıcı hatasından dolayı
Kasko ömrü billah ödemez bu aracın hasarını.

Aynen akılsızlıktan kaynaklı bir durum.

Elektrik üstadı Nicola tesla görse bu durumu müstehakmış der gecerdi

Bu kullanıcı hatasından dolayı
Kasko ömrü billah ödemez bu aracın hasarını.

Aynen akılsızlıktan kaynaklı bir durum.

Elektrik üstadı Nicola tesla görse bu durumu müstehakmış der gecerdi
hahah tamm olarak öyle hocam, ben de görünce dedim yani bu nasıl cahillik diye :)

Geri
Üst Alt