Elektrikli SUV Skywell ET5 Türkiye'de!

Furkan

Moderatör
İsim
Furkan
Ülkemizdeki elektrikli otomobil pazarı genişlemeye devam ediyor.

13486893-728xauto.jpg

Türkiye'deki elektrikli otomobil sektörü hareket kazanmaya devam ediyor. Yaklaşık 10 yıldır piyasaya elektrikli otomobiller sunan Çinli Skywell'e ait ET5, Ulu Motor işbirliği ile Türkiye'ye adımını attı. Üç farklı donanım seviyesine sahip olacak modelin fiyatları 550.000 TL ile 760.000 TL arasında değişiyor.

ET5, 150 kW güç çıkışına sahip elektrikli motoru sayesinde 0-100 km/sa hızlanmasını 7.9 saniyede tamamlayabiliyor. Tasarım anlamında modern SUV'lerin çizgisinden çıkmayan model, özellikle teknolojisi ile ön plana çıkacak. Bataryası 520 kilometre menzil sunacak olan ET5; 4689 mm uzunluğu, 1908 mm genişliği, 1696 mm yüksekliği ve 2800 mm aks aralığı ile konforlu bir kabin sunacak.

Skywell'in yüksek sürüşlü modelinin kabini ise tepeden tırnağa modern teknoloji ile donatılmış. Skylink bağlantı sistemi sunan model, multimedya ekranı üzerinden sunduğu çeşitli akıllı ev teknolojisi uygulamaları ile aracınızı direkt olarak akıllı ev sisteminize entegre edebiliyor. ET5; özel sinema ve mobil konser salonu, sağlıklı öğle yemeği modu, kapsamlı cep telefonu desteği; 4G ücretsiz veri, devasa Skyworth ses ve video kaynakları, birbirine bağlı kapsamlı sistemler, senkronize iQiyi, Himalaya, QQ müzik ve diğer platform içeriklerine imkan tanıyor. Modelin aynı zamanda ikinci seviye bir otonom sürüş teknolojisi barındırdığını da belirtelim.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan SKYWELL Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş, “Farklı markalarla farklı coğrafyalarda otomotiv alanında yıllara dayanan derin bir tecrübeye sahibiz. Bu doğrultuda Çin’in dünyada yükselen elektrikli otomobil markalarından SKYWELL’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendik. Markanın yüzde yüz elektrikli modeli ET5, yaz aylarında Avrupa’da Almanya ve Romanya gibi ülkelerin yanı sıra, kısa süre önce İsrail’de de pazara sunuldu. Kasım ayı itibarıyla da biz de ilk modelimizi Türkiye’de satışa sunduk. İlk 25 adetlik siparişimizi kısa sürede henüz araçlar Türkiye’ye gelmeden sessiz sedasız bir operasyonla almayı başardık. 2021 yılsonuna kadar hedefimiz ise 100 adetlik bir satışa imza atmak. Önümüzdeki yıl ise toplam 8 bin adet elektrikli aracın satılmasını öngördüğümüz ülkemiz pazarında, ET5 ile 1000 adetlik bir satışı hedefliyoruz. Ulu Motor olarak SKYWELL’in sadece bir distribütörü değil, aynı zamanda Ar-Ge süreçlerinde de birlikte çalışan bir iş ortağıyız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Motor1Türkiye

skywell-et5_590.jpg

Suanda elektrikli otomobil üretiminde en iyi olan ülke cin, nasil akilli telefon piyasasini domine ettilerse önümüzdeki 10 yilda türkiye piyasasinda vag-ford-fiat gibi bilindik markalari silecekler. Geleneksel otomobil üreticilerinin isi zor, büyük ihtimalle apple-google-amazon gibi firmalarda dev bütceleriyle otomobil sektörüne girecekler.
Fatih Altayli'nin bugünkü yazisini okumanizi tavsyie ederim
https://www.haberturk.com/yazarlar/...-mayis-a-bitecek-uretim-agustos-ta-baslayacak

Suanda elektrikli otomobil üretiminde en iyi olan ülke cin, nasil akilli telefon piyasasini domine ettilerse önümüzdeki 10 yilda türkiye piyasasinda vag-ford-fiat gibi bilindik markalari silecekler. Geleneksel otomobil üreticilerinin isi zor, büyük ihtimalle apple-google-amazon gibi firmalarda dev bütceleriyle otomobil sektörüne girecekler.
Fatih Altayli'nin bugünkü yazisini okumanizi tavsyie ederim
https://www.haberturk.com/yazarlar/...-mayis-a-bitecek-uretim-agustos-ta-baslayacak
Güzel bir yazı olmuş, umut aşıladı bana. İnşallah her şey istendiği gibi olur ve tercih edebileceğimiz fiyatlarda piyasaya sürülür.

@Furkan Dikkatimi çekti en sol şeritten en sağ şeride geçerken hiç sağ ayana bakmadın hocam. Allaha emanet gidiyor gibisin :D
En sağ şeritten en sol şeride geçerken baktın ama :) Bizim ülkemizde sizin gibi sağdan sollama yapan çok oluyor sağınızdan araba gelse felakete sebep olabilir. :)

Cok
@Furkan Dikkatimi çekti en sol şeritten en sağ şeride geçerken hiç sağ ayana bakmadın hocam. Allaha emanet gidiyor gibisin :D
En sağ şeritten en sol şeride geçerken baktın ama :) Bizim ülkemizde sizin gibi sağdan sollama yapan çok oluyor sağınızdan araba gelse felakete sebep olabilir. :)

O durumda yani suratliyken , kor noktalari en iyi ic ayna gosterir. dis ayna aldatir. Ic aynaya bakacaksin.

@tuncer_2632 Makas atarken aynaları yeterince kullanıyorum hocam, içiniz rahat olsun. :)
Kısa kısa kesitler halinde bir videodan böyle bir çıkarım yapmak pek mantıklı değil, bizim ülkemizde sizin gibi yorum yapan çok oluyor. :)
Aynalara bazen göz ucuyla, bazen kafamı çevirerek bakıyorum. Yüksek süratli ve yakın geçtiğim için önümdeki arabaların da ne yapacağını görmem/hissetmem gerekiyor. Park yerinden çıkmıyorum neticede, önümdeki arabalar da hareketli. :)
Böyle bir sürüş yapacağımda öncesinde önümü arkamı iyice kontrol ederim, yapacağım hareketi de planlarım bodozlama girip çıkmam. Beklenmedik bir durum olursa da refleksler devreye giriyor.

Allah hepimizi korusun, uygun olmayan yollarda böyle şerit değiştirmeleri tavsiye etmiyorum.

Son düzenleme:
@tuncer_2632 Makas atarken aynaları yeterince kullanıyorum hocam, içiniz rahat olsun. :)
Kısa kısa kesitler halinde bir videodan böyle bir çıkarım yapmak pek mantıklı değil, bizim ülkemizde sizin gibi yorum yapan çok oluyor. :)
Aynalara bazen göz ucuyla, bazen kafamı çevirerek bakıyorum. Yüksek süratli ve yakın geçtiğim için önümdeki arabaların da ne yapacağını görmem/hissetmem gerekiyor. Park yerinden çıkmıyorum neticede, önümdeki arabalar da hareketli. :)
Böyle bir sürüş yapacağımda öncesinde önümü arkamı iyice kontrol ederim, yapacağım hareketi de planlarım bodozlama girip çıkmam. Beklenmedik bir durum olursa da refleksler devreye giriyor.

Allah hepimizi korusun, uygun olmayan yollarda böyle şerit değiştirmeleri tavsiye etmiyorum.
Tmm. Eksik bilgilerimi yorumunuzla tamamladim. Hayirli bol emniyetli makaslar dilerim..

Bakalım elektirik yaygınlaşıyor artık bi deneme yapmak şart oldu

Komşum aldı menzili Kısa diye iade etti Kısa bir süre sonra

bugun gelirken sarıyer maslak yolunda gördüm..konsolosluk aracıydu (cc li ibare vardı) dikkat ettiğim şey farlarının uzun gibi yanması ya açık unuttular yada kısaları böyle yanıyor...aracın dışı güzeldi de içini bilemiyorum

Skywell'i yolda birkaç defa gördüm; onunla ilgili bir şey diyemem fakat geçtiğimiz hafta sonu yeni Nissan Qashqai E-power'ı Istanbul'da 3 saat kadar sürme fırsatım oldu.

Tek kelimeyle etkileyiciydi. Elektrikli araçlara mesafeli olmama rağmen çok hoşuma gitti ve benden geçer puan aldı. Her anlamıyla tatmin ediciydi. Bunda full paket olmasının da etkisi olabilir tabii ama malzeme, işçilik, performans, konfor, teknoloji hepsi şahaneydi.

WhatsApp Image 2023-01-03 at 10.34.17.jpeg

Geri
Üst Alt