İlk çalıştırmada autohold sorunu

KB

Üye
İsim
Samil
Merhaba arkadaşlar,

Aracı ilk çalıştırmada autohold aktif olmuyor gözlemlediğim kadarıyla. Bunun sonucunda bayırda aracı çalıştırdığım zaman freni bırakınca aracın kaçmasına neden oluyor.
Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Merhaba arkadaşlar,

Aracı ilk çalıştırmada autohold aktif olmuyor gözlemlediğim kadarıyla. Bunun sonucunda bayırda aracı çalıştırdığım zaman freni bırakınca aracın kaçmasına neden oluyor.
Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Emniyet kemerini direk bağlıyor musunuz araca binince, belli model altında ki araçlarda emniyet kemeri takılı olmadığı sürece auto hold devreye girmiyor.

@fcsrn Eren ben yazana kadar noktayı koydu :)  ,bi de ne olur aracı stop etmeden önce aktif mi? Diye bakın, zira bu küçük hata'da çok yapılıyor.

Durum şöyle, Autohold hep açık

Kontağı çeviriyorum, frene basılı P den D ye alıyorum. El frenini indirince de aracı tutan fren kalıyor geriye, Autohold aktif olmuyor bu durumda. Dolayısıyla frenden ayağımı çekince araç kaçıyor.

Durum şöyle, Autohold hep açık

Kontağı çeviriyorum, frene basılı P den D ye alıyorum. El frenini indirince de aracı tutan fren kalıyor geriye, Autohold aktif olmuyor bu durumda. Dolayısıyla frenden ayağımı çekince araç kaçıyor.
1. Manuel olarak el frenini indiriyor musunuz?

2. Emniyet kemeri takılı mı?

3. Aracı çalıştırınca kırmızı-yeşil el freni logosu ekranda aktif mi?

Bu sorulara cevap verirseniz çok daha net bilgi verebiliriz hocam.

@yusuf 

Hatayı ilk sırada yapıyorum ben galiba.

Vitesi D ye aldıktan sonra ayağım frene basılı iken el frenini de kendim indiriyorum.

El frenini indirmeden ayağımı frenden çekip gaza basınca el freni otomatik iniyor olsa gerek. :)

Gidip deneyesim geldi. Sabaha artık.

@yusuf 

Hatayı ilk sırada yapıyorum ben galiba.

Vitesi D ye aldıktan sonra ayağım frene basılı iken el frenini de kendim indiriyorum.

El frenini indirmeden ayağımı frenden çekip gaza basınca el freni otomatik iniyor olsa gerek. :)

Gidip deneyesim geldi. Sabaha artık.
Hocam kesinlikle çok doğru. Auto hold açıksa sizin hiçbir zaman el frenine dokunmanıza gerek yok. Eğer indirirseniz araç sizin bunu kasıtlı yaptığınızı düşünüyor. Bu adam herhalde geri kaydıracak aracı diyor ve salıyor kendini ;)  

Sorunun çözülmesine sevindim. Yarın deneyince mutlu mesut yola devam edeceksiniz ;)

@Samil Hocam araç 2013-2014 model ise emniyet kemerini takmadan Auto Hold aktif olmaz. Hocalarımın da söylediği gibi elektromekanik park frenini manuel indirmenize gerek yok araca binin kemerinizi takın (önce emniyet) daha sonra arabayı çalıştırın vitesi D'ye alıp gaza basın. Golf geri kalanını sizin için halledecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt