Golf 7.5 için GTI Body Kit ve Jant Önerisi

Sezginn

Üye
İsim
Sezgin
Araç
Golf 7.5 TDI
Merhabalar,
Sis farlarından vazgeçmek istemidiğimden dolayı GTI body kit almayı düşünüyorum. Yaylara işlem yapmaksızın, GTI body kitte hoş ve güzel bir görüntü yakalayabileceğim inç ve jant önerilerinize açığım.

Teşekkürler iyi forumlar.

Merhaba hemşehrim,

GTI bodykitli bir araçta 18" ten küçük bir jant düşünmeyin öncelikle. Spor yay takmadığınız durumda da bodykit sırıtacaktır.

Sizin reçeteniz spor yay+18" janttır.

Aracın fotoğraflarını paylaşabilirseniz daha güzel fikir yürütebiliriz.

Son düzenleme:
Merhaba hemşehrim,

GTI bodykitli bir araçta 18" ten küçük bir jant düşünmeyin öncelikle. Spor yay takmadığınız durumda da bodykit sırıtacaktır.

Sizin reçeteniz spor yay+18" janttır.

Aracın fotoğraflarını paylaşabilirseniz daha güzel fikir yürütebiliriz.
Fren mesafesini ve güvenliği olumsuz etkilediğini düşünmekteyim. Yay işlerine giresim yok açıkcası. Fotoğrafı ekledim.

Yandna pek düzgün fotoğrafı yok telefonda. İşlemler bitince bi fotoğraf çekeceğim diye çekmemişim.

Farlar osram ile değiştikten sonraki hali.

Fren mesafesini ve güvenliği olumsuz etkilediğini düşünmekteyim. Yay işlerine giresim yok açıkcası. Fotoğrafı ekledim.

Yandna pek düzgün fotoğrafı yok telefonda. İşlemler bitince bi fotoğraf çekeceğim diye çekmemişim.

Spor yayın, fren mesafesi ve sürüş güvenliğini olumsuz etkilediğine dair bilimsel bir çalışma/deney vs. var mı? Benim mantığıma yatmadı.

Samimi bir tavsiyede bulunayım; araç dizel ve farlar krom şeritli olduğu için GTI yerine GTD Body Kit daha şık olacaktır. Zaten görüntü aynı, panjur kırmızı şeritli değil krom şeritli olacak. Panjurdaki krom şerit farlar ile aynı hizada olur mu onu bilmiyorum, muhtemelen olur ama denemek lazım.

Bir de farlarınıza -yaptırmadıysanız- ppf (koruma filmi) yaptırmanızı tavsiye ederim.

Siz soğuk bakıyorsunuz ama yerinizde olsam body kitten önce ilk işim Eibach Pro Kit spor yay ve gun metal renkli şık bir 18" jant takardım, emin olun araç hem görsel olarak hem de sürüş hissiyatı olarak çağ atlayacak.

Fren mesafesini hangi yönden etkileyecek? anlayamadım. yollarınız düzgün ise 18" janta geçin derim.

@frknyldrm cevaplar için teşekkürler. Rica etsem önerdiğiniz bodykit için link paylaşma şansınız varmı inceleyebilmem için. Aynı şekilde yaylar içinde rica edeceğim.

edit : ayrıca GTI body kitte kırmızı çizgiyi kromaj şeklinde değiştirmeyi düşünüyordum kırmızı olarak kullanmayı düşünmüyordum. GTD yi bulmadım malesef.

Aklıma girdin toprağım iyimi 😂😂

Daha önce bir arkadaşımız paylaşmıştı, onu bulamadım ama netten bulup yeni linkini aşağıya ekliyorum. buradan jant modellerine görsel olarak ta bakabilirsiniz.

Resmen katalog gibi olmuş maşallah :)
Teşekkürler :)(y)

18 bi başka tabi :)
Teşekkürler, benim de severek kullandığım bir janttı WRC. :)(y)
Hala duruyor, uzun yola gidecek olursam onları takarım. Temiz dijon bulursam takasa da girebilirim, bakalım.

@frknyldrm cevaplar için teşekkürler. Rica etsem önerdiğiniz bodykit için link paylaşma şansınız varmı inceleyebilmem için. Aynı şekilde yaylar içinde rica edeceğim.

edit : ayrıca GTI body kitte kırmızı çizgiyi kromaj şeklinde değiştirmeyi düşünüyordum kırmızı olarak kullanmayı düşünmüyordum. GTD yi bulmadım malesef.

Aklıma girdin toprağım iyimi 😂😂
Paylaşabileceğim bir link yok hocam fakat bir tavsiyede bulunabilirim; malzeme kalitesi tabii ki önemli ama işçilik de en az onun kadar önemli. Ben yaptırdığım yerin boya işçiliğini beğenmedim mesela.

Body Kit için sponsor ile de iletişime geçebilirsiniz, içinize sinerse alırsınız, GTD panjuru da sorun. @metinkar abiye yazın.

Yayları DP Tuning'ten almıştım ben, sponsorda da olabilir. Bir sorarsınız.

Eibach Pro Kit Golf 1.6 TDI Yay Kodu: E10-15-021-02-22

hocam, birdaha ki 20 mi olucak :D
Olabilir, neden olmasın? :D

Bence sırf sis farından dolayı GTI tampon almaya gerek yok. R tampon daha çok tutuluyor ve ona da sis farını entegre edebilirsiniz. Bununla alakalı forumumuzda konu var.

Her türlü aksesuar tedariği için sponsorumuz SEM Tuning'in konularını inceleyebilirsiniz. İletişim için @metinkar

Araç rengi nedir bilmiyorum ama OZ Ultraleggera yakışır bence GTI body kit tercih edecekseniz.
Uygulama örneği varmı ?

Geri
Üst Alt