Golf 7 cam tavan soyulma tamiri

Devran0668

Yeni Üye
İsim
Devran
Merhaba 2 hafta önce aracımın cam değişimi için servise gittim. Bantlar söküldükten sonra cam tavan kaplamasının söküldüğünü farkettim tamiri mümkün müdür? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ekli dosyalar

• tavan 1.jpg
    tavan 1.jpg
    70.5 KB · Görüntüleme: 121
  • tavan2.jpg
    tavan2.jpg
    160.3 KB · Görüntüleme: 120

daha önce facebook ve forumda konuları mevcut. kronik bir sorun garanti varsa serviste değiştirin yoksa parayla değişmeye kalktığınız zaman biraz pahalı ama genelde folyo ile hallediyorlar

Upvote 0

Uzunca süredir iş yoğunluğundan dolayı yazamamıştım. Golfümüzün sunroof çerçevesi yetkili servis işyeri sigortası kapsamında değişti. Yaklaşık 2 ay oldu herhangi bir sorun şikayet ile karşılaşmadım. Artık cam tavana tövbe etmiş biri olarak mümkün mertebe kullanmamaya çalışıyorum. Son halini ek olarak paylaşıyorum. Sormak istediğiniz bir husus olursa yazabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_1059.JPG
    IMG_1059.JPG
    200 KB · Görüntüleme: 48
Upvote 0
Uzunca süredir iş yoğunluğundan dolayı yazamamıştım. Golfümüzün sunroof çerçevesi yetkili servis işyeri sigortası kapsamında değişti. Yaklaşık 2 ay oldu herhangi bir sorun şikayet ile karşılaşmadım. Artık cam tavana tövbe etmiş biri olarak mümkün mertebe kullanmamaya çalışıyorum. Son halini ek olarak paylaşıyorum. Sormak istediğiniz bir husus olursa yazabilirsiniz.
yetkili servis işyeri sigortası kapsamında: bu tam olarak ne oluyor hocam

Upvote 0
Kırılma veya basınçlı suyla yıkamada hasar gördü gibilerinden beyan ile yaptırdınız sanırsam.

Upvote 0
yetkili servis işyeri sigortası kapsamında: bu tam olarak ne oluyor hocam
Hocam konu geçmişine bakarsanız anlayacaksınız. Konuyu açan arkadaşımız @Devran0668 hocamızdı zaten. Serviste ön camı değişmişti ön camı sabitlemek için bantlamışlar bantı sökünce sunroofun kaplaması bantla birlikte gelmişti. Servis mağdur ettiği için iş yeri sigortasından değiştirmişler anladığım kadarı ile

Upvote 0
Sırf böyle kaplaması atması ve kenarlarında çatlaklar oluşması şikayetleri yüzünden cam tavansız araç tercih ediyorum. Sorununuzun çözülmesi güzel bi gelişme işlem sonunda faturayı burda paylaşırsanız ne gibi parçalar değiştiği işlem detayları hakkında ( servis gözünde ) hangi adımlar olduğu bilgilendirici olabilir.

Upvote 0
İş yoğunluğundan dolayı epeydir foruma giremiyordum. @tuncer_2632 dediğiniz gibi gelişmişti olaylar. Bütün mekanizma çerçeve içerisinde yer aldığı için Cam tavanın sabit olan parçası komple değişti, Değişim bedeli için sadece parça ücreti alındı 11. ay 2021 döviz kuruna göre 7103 TL ye işçilik ücreti alınmadan yapıldı. Değişim sürecinde yaptığım araştırmalara göre golflerin hepsinde bu soyulmanın olduğu, passatlarda ayrıca çerçevenin çatladığı bilgisini aldım.

Upvote 0
geçmiş olsun hocam bende 2013 golf vardı cam tavanın önünde plastik parçada soyulmalar vardı o kronik çoğunda oluyor sanırım çok kişi paylaşmıştı sosyal platformlarda . çerçeve çatlaması passatlar da olduğu kadar golfde de var cam tavanlı alınıyorsa bunlar bilinerek alınmasında fayda var aksi takdirde insanın canı çok sıkılıyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt