panoramik cam tavandan gıcırtı problemi

EMRAH ATTS

Katılımcı Üye

degerli forumdaşlarım benim araçta arada bir gelen cıtırtıyı bu aralar daha fazla duyuyorum

servise ilk bakımında belirttim sağolsunlar yağ banyosu oldu tavanda temizledim tozu çok alıyor diye 

kapalıyken çok az gıcık edici az aralayınca çok artıyor tavan camını sökmeyı dusunuyorum fakat garanti beni hep durduruyor başına gelen 

bu arızayı çozen veya çozdurebilen dostlarımız varmıdır ne yapmalıyım :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
degerli forumdaşlarım benim araçta arada bir gelen cıtırtıyı bu aralar daha fazla duyuyorumservise ilk bakımında belirttim sağolsunlar yağ banyosu oldu tavanda temizledim tozu çok alıyor diye 

kapalıyken çok az gıcık edici az aralayınca çok artıyor tavan camını sökmeyı dusunuyorum fakat garanti beni hep durduruyor başına gelen 

bu arızayı çozen veya çozdurebilen dostlarımız varmıdır ne yapmalıyım [emoji20]
Hocam ben bu konuda servise güvendim :) Şuan kasislerden açılı çekilde geçerken gıcırdıyor onu da plastik parçaların hareket etmesi şekilde yorumladılar ve yapacak bişey yok dediler. Kafama fazla takmıyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE@EMRAH ATIŞ Değerli hocalarım ben dediğiniz gibi bir gıcırtı bügüne değin yaşamadım [emoji23] ancak rijiditeden kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum, serviste fitil ve montaj noktalarının gözden geçirtilmesi yardımcı olabilir kanaatindeyim.

iPhone using Tapatalk

@MSE@EMRAH ATIŞ Değerli hocalarım ben dediğiniz gibi bir gıcırtı bügüne değin yaşamadım [emoji23] ancak rijiditeden kaynaklı olduğunu tahmin ediyorum, serviste fitil ve montaj noktalarının gözden geçirtilmesi yardımcı olabilir kanaatindeyim.iPhone using Tapatalk
Erkan hocam saygılar :)

Hocam bizde yok diye fikir beyan etmemizde sakınca yoktur dilerim, saygı bizden Muhammed Hocam [emoji4]

iPhone using Tapatalk

Hocam bizde yok diye fikir beyan etmemizde sakınca yoktur dilerim, saygı bizden Muhammed Hocam [emoji4]iPhone using Tapatalk
Hocam orda bir taş attınız ben onun için şey yaptım [emoji16]

Hocam doğrudur kıskançlık taşı diyebiliriz [emoji4]

iPhone using Tapatalk

Ben tavandan mı nereden geldiğini anlayamadığım bir ses duymaya başladım, kapıyı kaptırken, bir ses geliyor,

bir arkadaşımda güneşlik icinde aynanın kapağı çarpıyor benzer ses çıkıyordu, bu ses benzer ama oradan diil, en başta gözlüğüm ses yapıyor demiştim, geçen gözlük yokken de oldu :) ama yanlış anlaşılmasın can tavan o sese değer :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Paylaşımlar a göre tüm cam tavan da bu ses yok bazılarından geliyor

@MSEbende güvendim ama sonuç tavanda bir parmak margarin gibi yağ buldum temizledim sökücem koydum kafaya degrli hocam arızayı çözersem sizlerlede paylaşıp 

çozümle ilgili sonucu açıklarım :)

Bir önceki aracımda spor yay ve Durban jant sonrası gıcırtı alıyordum. Bunun toz ile alakalı olduğunu düşünsemde sesi soğuk kış aylarında alıyor olmam farklı bir durumdu. 

@EMRAH ATTS Merhaba hocam, cam tavan hangi konumlardayken cıtırtı duyuyorsunuz? benim araçta tilt pozisyonundayken kasisten yada logar kapağından geçerken anlık bir çat sesi çıkıyor ama her ne hikmetse hep sağ taraftan sanki B sutununun üst kısmından geliyor gibi duruyor, tam açıkken herhangi bir sorun yok ama kapalıykende bazen kasis yada otopark girişlerinde araç burkulunca arada çat sesi geliyor, servise belki 5 defa götürdüm ve hiç bir çözüm bulamadılar, son iki seferde komple iç tavanı sökmelerine rağmen çözemediler, belki diğer arkadaşların belirttiği gibi sunroof bu seslere değer diyip geçmek lazım ama mümkün değil, İstanbuldaysanız doğuş oto maslağı kesinlikle tavsiye etmem, havalar biraz düzelsin Erel e götürmeyi düşünüyorum.

saygılarımla

@iamalegenddegerli hocam neredeyse her sekilde ses yapıyor tavanı sörtükleri için işlem yaptırmadım müziği biraz açıp problemi çözüyorum

lastik kısımlarınada vazelin sördüm.

Geri
Üst Alt