Balata değişimi sonrası ses sorunu

hakanb

Üye
İsim
Hakan
Merhabalar, 1 hafta önce yetkili serviste aracımın ön balatası değişti, eko seri balata takıldı. Önceki balatalardan ıslık sesi geliyordu ve yeni balatada da malesef ses sorunu mevcut, fakat klasik ince tiz ıslık sesinden biraz daha rahatsız edici ve yüksek bir ses çıkıyor. Yarım fren yapınca durmaya yakın düşük hızda çıkıyor ses. Trafikte çok sinir bozucu. Biraz daha böyle devam ederse çıkarıp atacağım balatayı :)  Servisten de eko değil orjinal seri balata alacağım.

Disk ve balatanın biraz daha birbirine alışması mı gerekiyor acaba, fren rodajı yapmadım normal kullanıyorum yaklaşık 70-80 km'dir, sadece birkaç defa sıkı fren yapmışımdır. Disk ve balatanın fotoğrafını paylaşıyorum, diskte bir pas mevcut ve balatanın bir kısmı diske temas etmiyor gibi.

image1.jpeg

image2.jpeg

image3.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@hakanb o pasli kisim parmakla kontrol ettiginizde cok mu cukur olmus? 120-140 arasi yarim 3/4 fren yaptiginizda direksiyonda pedalda anormal bir titreme varmi acaba?

Upvote 0

@Forsss Anahtarla hafif kontrol ettiğimde hiç takılma yoktu aslında, tekrar paslı kısmı kontrol edeyim bugün çukurluk var mı bakayım. 100 km/s hızdan 20'ye birkaç defa fren yaptım sadece, herhangi bir titreme yok.

@yusufacs Faturayı şurada paylaştım, aracım 2013 model olduğu için %30 indirim uygulandı.

Upvote 0
@Forsss Anahtarla hafif kontrol ettiğimde hiç takılma yoktu aslında, tekrar paslı kısmı kontrol edeyim bugün çukurluk var mı bakayım. 100 km/s hızdan 20'ye birkaç defa fren yaptım sadece, herhangi bir titreme yok.

@yusufacs Faturayı şurada paylaştım, aracım 2013 model olduğu için %30 indirim uygulandı.

Hocam peki ses hala devam ediyor mu ve sanırım eco takmışlar sizlere ben kesinlikle sordurtacam orjinal değilse hiç boş yere takmasınlar onu sonuçta her sanayide takar ecoyu 

Upvote 0
geçen hafta arkadaşın aracına hella marka ön arka fren balatası taktık ses sıfır 0

Bu resimdeki aracın disklerini tornaya verin üzerinde 1mm alsa düzelir disklerin değişmesine gerek yok

Upvote 0
@yusufacs Ses devam ediyor ama disk kaynaklı sanırım. Kardeşimin aracında ses yok mesela.

@tuncer_2632 Hocam torna işine sıcak bakmıyorum, birkere değiştireyim uzun süre gitsin düşüncesindeyim.

Upvote 0
@tuncer_2632 torna ile kurtarır bence de hella pagid sessiz balata doğru sadece uzun ömürlü olmuyor @hakanb Textar da tavsiye ederim balata konusunda 

Upvote 0
@hakanb balatanın değişmesini talep et sonuçta sen disk değişimi gerekiyor ise değişmesini istemişsin oradaki usta gerek yok dediği için değiştirmemişsin . Ben olsam talep ederim servisten sonuçta ses sorunu yüzünden balata değiştirmişsin ama ses sorunun devam ediyor 

Upvote 0
Arkadaşlar geçen hafta acil bir işim çıktığı için servise gidemedim, randevum yarın. Dün akşam diske bir baktım pas biraz azalmış, acaba balata diske mi oturuyor ve bu pas gittikten sonra ses kesilebilir mi?

1.JPG

2.JPG

Upvote 0
Upvote 0

Geri
Üst Alt