2014 Golf 7 Highline 6.5" Composition Media (MB2) Retrofit

Bir de media seçenekleri arasında usb seçeneği kayboldu. Bluetooth, cd, sd kart ve aux in var. Usb telefon takinca şarj ediyor sıkıntı yok. Ama media seçenekleri arasında yok. Muhtemelen opsiyon kodları ile ilgili. Ben esas sd kart ve Bluetooth vasıtasıyla muzik dinlediğim icin telefon sarj etmek haricinde usb kullanmıyorum. 
VCDS varsa, adaptasyon kısmında "IDE10480-MAS10742-Interface for external media: activation-Connection 2,activated ,4 -> not activated" ve Byte 19, "USB & iPhone Functionality" olarak değiştirmeyi dene. Belki USB sadece şarj da kalmış olabilir.  Bu arada profesyonel arkadaşlar daha verimli cevap verecektir. Aklıma gelenler bunlar. 

image.png

Bu arada yeni keşfettim. yeni ünite sms mesajlarını ekrandan gönderiyor. SMS de yazıp gönderebiliyorsunuz araç ekranından

(y)

merhaba

özelden mesaj gönderip yeni ekran ile torpido resimlerini soran arkadaşlar oldu. o yüzden daha fazla resim ekliyorum. Oto kokusu olan resim 5.8" composition media olan hali. zaten ekranın kenarındaki piano black kaplamadan belli oluyor.

IMG20210808172249.jpg

IMG20210821102827.jpg

IMG20210821102838.jpg

IMG20210821163819.jpg

IMG20210821164228.jpg

IMG20210821164328.jpg

Hayırlı olsun,çok daha güzelleri olsun inşallah

Retrofit virüsünün bana da bulaşması sonucu @zulalyol hocamın tedavisi sonrası app connect uyumlu üniteye geçiş yaptım. Kendisine yardımları ve hoş sohbeti için teşekkür ediyorum. Tedavinin ilerleyen aşamalarında kısmet olursa 8" ekran, kapı aydınlatma, geri görüş vb. uygulamalar olacak.

Bu arada oppo reno 4 telefon kullanıyorum. Android auto kullanırken belli zaman sonra menülerin donduğunu farkettim. 2 günlük yoğun araştırmamın sonunda oppo / realme telefonlarda tuş kilidi devreye girince Android autonun telefonun tuş kilidinin devreye girdiğini anlamadığını öğrendim.

Çözümü ise çok kolay. Ayarlar > Pil > Diğer Pil Ayarları > Uykuda bekleme optimizasyonu (veya adı buna benzeyen seçenekler) kapatın. Bir de AOD (Always on display) yani AMOLED ekranlı telefonlarda kilit ekranı saatini kapatırsanız hiç problem kalmıyor. Bir de orjinal kablo kullanın.

Araçtan çıkan ünite aşağıdaki ilanda satılıktır.

@calik bileşen koruma vardır, @mutlubey17 abinin de dediği gibi tesisat lazım. AliExpress var tesisat 10 günde gelir. Torpido uydurma yapanlar var ben de öyle yaptım kitapçık bırakılan yere takılıyor zaten kapalı duruyor çok göze gelmiyor.

Geri
Üst Alt