Jump to content

1 Ayda 5. Çizik


EsXi
 Paylaş

Recommended Posts

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola moderatör arkadaşlar doğru bölüme taşırsa sevinirim.

Herkese selamlar, son bir aydır aracımın üzerinde kara bulutlar dolanıyor. 20 Temmuz'da aracımın ön sol kapısına bisiklet gidonu sürtmüş boyanın rengi açılmış fakat herhangi bir çizik VB sorun yok çok kafaya takmadım. 1 hafta sonra sol arka çamurluğa aynı şekilde sürtmüşler ve bu sefer çizikler 2 tane yine aynı şekilde herhangi bir çizik yok sadece boyanın rengi açılmış. Bu ayın 15'inde pazar günü aşağı indiğimde aracımın ön tamponun sol far altını taş VB bir şeyle çocuklar çizmiş (umuyorum ki çocuklardır) baktım tırnak giriyor. Pazartesi günü Sonax'a gidip fiyat aldım pasta cila yapmadıklarını bunu yaparlarsa boyanın inceleceğini söylediler. Bu yüzden boya koruma yaparak o çiziği dolduruyoruz dediler yine göze batar fakat bu kadar batmaz denildi. Dün site yöneticisiyle de konuştum bu durumu otoparkta çocukların oynamaması gerektiğini aileleri bilgilendirmesini istedim. Ve gelelim bugüne (17.08.2021) akşam üstü aracımın içini silerken küçük çocuklardan birisi bisikletle geçerken tamponun sağ tarafını da çizdi. İlk bakışta insan tabii ki üzülüyor fakat olan olmuş. Çocuk bu sorun yok fakat bu çocukların oyun alanı varken otoparkta oynamaları ne kadar normal? Ailesiyle konuştum ücreti neyse yaptıralım dediler fakat ben kabul etmedim çok büyük bir şey değil fakat bunun olmadan önce önleminin alınması gerekmez mi? Önemli çiziklerin fotoğraflarını aşağıya yükledim sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Kıymetli önerilerinizi bekliyorum.

1. Çizik 15'inde fark ettim muhtemelen cumartesi günü oldu. Çoğu yere tırnak giriyor. Ek olarak park sensörü de içeri doğru göçmüş fakat herhangi bir iz yok. Park pilot sorunsuz çalışıyor.

IMG_6777.thumb.jpeg.a55bc6469a681802ac270739dc67c8b0.jpeg

2. Tırnak girmiyor sanırım bisikletin boyası tampona geçmiş buna pasta cila yaptırmadan çıkartmam mümkün mü?

IMG_6795.thumb.jpeg.206df4fb8e18bc71e881705573073297.jpeg

Culture33 bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş


Şeffaf kaplama yaptırın. Mahallede çok çocuk varsa araçların etrafında oynamayı, arabalara yaslanmayı çok seviyorlar. Dün bizim burada 520 nin tavanına küçük çocuk çıktı zıplayınca göçük yaptı. Aracın sahibi de çocuğun annesi çıktı :lol:

SCC, Kingslayer, Savatage ve 1 diğer bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, uranusgrey_golf yazdı:

Şeffaf kaplama yaptırın. Mahallede çok çocuk varsa araçların etrafında oynamayı, arabalara yaslanmayı çok seviyorlar. Dün bizim burada 520 nin tavanına küçük çocuk çıktı zıplayınca göçük yaptı. Aracın sahibi de çocuğun annesi çıktı :lol:

Kaputta şeffaf kaplama var zaten tampona da yaptıracağım bu defa kapı çizilecek diye korkuyorum. Açıkçası kışın dört ayaklı dostlarımız motor kaputunda ve tavanda gezmeyi çok seviyor onlara da zaten lafım yok. Fakat çocuklardan birini arabamın tavanında görsem açıkçası ne yapardım hiç bilmiyorum muhtemelen ortalık karışırdı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Culture33 yazdı:

@EsXi Anlaşılan o ki mahallede ısrarla aynı yere park etmek istiyorsunuz. diğer kişide istikrarlı bir şekilde aracın dibinden geçiyor. birinizden birinin inadından vazgeçmesi lazım.

Site otoparkındayım kimseyle de zorum olacağını düşünmüyorum açıkçası. Kaldı ki öyle bir şey olsa bile bir not bırakmak veya kapıma gelip uyarmak çokta zor olmasa gerek. 2. çiziği yapanın çocuk olduğundan kesin eminim çünkü arabanın içindeyken oldu olay fakat 1. fotoğrafta görünen çiziği çocuk mu yaptı yoksa kasten mi yapıldı hiçbir fikrim yok. Kazara olsa yere paralel olur. (2. fotoğraftaki gibi) Fakat bu neredeyse dikey duruyor. Sitede zaten çokta araba yok aldığımdan beri aynı yere çekiyorum arabayı (Yaklaşık 2 yıldır)

Culture33 bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Culture33 yazdı:

@EsXi bir ayda 3 çizik.... yabana atılacak bir durum değil. kasti değildir elbette ki ama araç güzel olunca çocuklar bakmak için yakınından geçiyor olabilir. size geçmiş olsun

 

Çirkin güzel ayırt etmiyorlar bugün arabamı temizlerken yanımda ki arabanın kaputunda kumdan kale yapıyorlardı ailelerine söylemesem çocukların beni dinleyeceği yok.

ogzogz ve Culture33 bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Culture33 yazdı:

@EsXi :lol: çok fena ya hocam, çocuk mu canavar mı belli değil desenize.... 

Çocukların bir suçu yok aslında bana göre suç onları kontrol etmeyen ebeveynlerinde. Araca zarar geldikten sonra para veriyim yaptıralım demesi çok saçma bana kalırsa bunun önlemini olmadan önce almak gerekiyor. Olduktan sonra bir kıymeti yok çünkü.

SCC ve Ozan Karsavuran bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@EsXi işte en büyük hata burada, iş olduktan sonra yapılan özrün bir anlamı, bir kıymeti yok ama olan yine size oluyor,  sadece karşı taraf daha da sorumsuz oluyor. zaten kimse de bir şey demiyor düşüncesinde. sizin çocukta gitsin karşı komşunun camını kırsın, sizde hiç bir sorumluluk almayın. bence olmaz, herkes komşusuna karşı sorumluluğunu yerine getirmeli. bence bedeli neyse alınmalı yaptırırken de aynı kişi ile gidilmeli ki vaktinizin nasıl harcandığını görsün, en azından parasından oluyor diye mecburen çocuğuna gerekli eğitimi vermeyecektir. 

ama dediğiniz gibi, çocuğun bir suçu yok adı üstünde çocuk, candır onlar. Suç ebeveyinlerde ve onlarda veremediği eğitimin ceremesini çekmeli.

KaiZeN ve EsXi bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

f51dce908fe7702ea9c8c0bc5be6d647.jpgNe kadar montaj olsa da durum bundan ibaret..:)

 

@EsXi maalesef bunun adına "sakınılan göze çöp batar" "cana geleceğine mala gelsin" gibi cümleler duyarız.

Bu lafları zarar veren kişilerden duymak da can sıkıntısını ikiye katlar:)

Yahu tamam cana geleceğine mala gelsin de , bırakın da kendi arabamı kendim çizeyim ondan sonra söyleyin.

Düşünün ki onarıma , lastik değişimine , yıkamaya götürdüğünüz aracınıza bile bir çizik dokunduruluveriyor.. 

Elbette ki isteyerek değildir. Ancak isteyerek ya da istemeyerek oluşan bu tarz şeylerin sonucu biraz can sıkıcı olabiliyor. 

Bazen park yeri ararken etrafta bekleyen insanlar var diye boş da olsa park etmem. insanların arabaya yaslanma olayını hala anlamış değilim.  

Benden tavsiye, eğer ki bir çocuğa yapma ya da orada oynama derseniz , o bölge o çocuk için daha cezbedici bir hâl alacaktır :) farklı bir yere park etmeyi deneyin..

Geçmiş olsun.

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@EsXihocam öncelikle geçmiş olsun, bu tür çiziklerin olması maalesef hepimizin ortak sorunu. Ne yaparsak yapalım hep başımıza geliyor. Benim aracımda da buna benzer şeyler oldu ama ne yazık ki elden gelen bir şey olmuyor. Bu türde olan sorunları yaşamamak adına aracımızı işyerinde veya gittiğimiz yerlerde kapalı otoparka bırakmamız gerekiyor ama ne yazık ki böyle bir imkan bulamıyoruz. Bu sebepten dolayı aracımızı Allah'a emanet sokağa bırakmak zorunda kalıyoruz. 

Bir keresinde aracımın motor kaputuna birisi oturmuş (oturma genişliğinde bir göcük oluşmuştu) <_<
Bir diğeri ise park halindeyken biri aracmın sağ tarafına park edip çıkarken kapısını sert ve geniş açtığından dolayı sağ kapıma çarpmış <_<

En çok kağıt toplayıcılardan çekiniyorum... Çiziklerin büyük bir kısmına onlar sebep oluyor. 

 

 

 

 

 

tarihinde Volkan68 tarafından düzenlendi
HONEY bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, MertHaktan yazdı:

@HONEY Abi en büyük örnekle karşındayım konuştuk biliyorsun 1 ayda 4 defa arka tampona vurdular (Duran arabaya) :D 

@MertHaktan  aracınızın arkasında dikkat dağıtıcı , örneğin kamyon yazısı gibi bir şey yok dimi :) 

Şaka bi yana bazen etraftaki olaylar araçlar sağdan solda sıkıştıran vs. oluyor.  Onları kontrol edecekken son anda fark edilemeyebiliyor. Söylenecek klişe söz vardır ya " önüne baksana kardeşim"..

Neyin nereden geleceği belli olmuyor. Ben de bazen bi bakıyorum arkadaki araçları kontrol etmeye başlamışım.. trafik yorucu..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ogzogz Valla hocam artık ben vurduklarında şaşırmıyorum  , Yakında uçakları aprona yanaştırmak için kullanılan raketleri arabanın arkasına bağlıycam@HONEY Bülent abide duymaktan sıkıldı hiç çıkarmıyım arabayı vurmasınlar diyorum sabah telefon otoparkta yanlışlıkla aracınıza vurdular diye uyanıyorum :) Artık o yüzden arabam yokmuş gibi davranıyorum....

tarihinde MertHaktan tarafından düzenlendi
ogzogz ve HONEY bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nasip olur da üçüncü bir sıfır araba alırsam eğer kesinlikle ilk iş ppf kaplama yaptırmak olacak. bütçem x liraysa x+15 olarak bu iş için ayrı kaynak ayıracağım. başka türlü taş iziymiş, çizikmiş vs.. önlem alamıyorsun. seramik falan da hikaye.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kameranın gördüğü yere bırakıyorum aracı dün hal böyle olunca dedim kamera da zaten fayda etmiyor öteki tarafa aldım neredeyse ücra bir köşe şimdi pusuya yattım bekliyorum çocukları gördüğüm gibi arabayı alıp gezmeye çıkacağım :)

Ben olsaydim hepsini toplayip dondurma ismarlardir

Böyle böyle oluyor çiziliyor sizden rica ediyorum derdim

Ailesini terbiye edemeyiz ama agaç yaşken eğilir şansımı denerdim

İsmarlama olayini arada bir tekrar eder unutturmazdim ricami :)
ogzogz, SCC, Srkng5 ve 2 diğer bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, HONEY yazdı:


Ben olsaydim hepsini toplayip dondurma ismarlardir

Böyle böyle oluyor çiziliyor sizden rica ediyorum derdim

Ailesini terbiye edemeyiz ama agaç yaşken eğilir şansımı denerdim

İsmarlama olayini arada bir tekrar eder unutturmazdim ricami :)

Bundan sonraki adım, "dondurma ismarlamazsan arabanı çizerim"e gitmez umarım:) ya da geciken her dondurma bir çizik olarak dönmez:)

 

HONEY ve EsXi bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Paylaş

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.×
×
  • Yeni Oluştur...