Golf 7 Bi-Xenon U Led Far İç Dış Temizliği ve Osram D3s Night Breaker Ampul Değişimi (Bol Fotoğraflı)

@yavuzbattal hocama katılıyorum. Ben de bu gizli yöntemi çok merak ettim. Yakın zamanda ben de temizletme yaptırdım, camı sökerek yaptılar, keşke zamanlamam farklı olsaymış diyorum

Hocam çok güzel olmuş. Kazasız belasız kullanın inşallah. Nerede temizlettiniz farları acaba?

DLA kalibrasyonunu (auto uzun far asistanı) aktifken farların sağlıklı "perdeleme" yapabilmesi için yapılıyor., sağ-sola merceklerin dönüşünde DLA 'nın bir etkisi yok onu farların AFS sensörü yapıyor.
Hocam benim farlarda da afs var. Dikkatimi ceken bir durumu size sormak isterim. Arabayla geziyorum sonra kirmizi isikta ya da bir yerde durdugumda sanki sol far kendisini saga dogru hafifçe topluyor. Acaba bunun sebebi nedir? Anladigim surus esnasinda far  disa dogru hafif açılanıyor.

Hocam benim farlarda da afs var. Dikkatimi ceken bir durumu size sormak isterim. Arabayla geziyorum sonra kirmizi isikta ya da bir yerde durdugumda sanki sol far kendisini saga dogru hafifçe topluyor. Acaba bunun sebebi nedir? Anladigim surus esnasinda far  disa dogru hafif açılanıyor.
Çok normal bir durum farlar hıza duyarlı olduğundan bunu yapıyor., AFS farlar sadece virajlarda sağa-sola dönmez aynı zamanda hıza duyarlı olduğundan bu hareti yapıyor.

Sistemin çalışma şekli aşşağıdaki gibidir;

Ekli dosyayı görüntüle 14398

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ofarukko sağolun hocam 

@yavuzbattal Sağolun hocam , çok ısrar ettim söylemediler hocam sırrı 

@bnyamnclak eyvaallah sağolasın reis 

@mk3GTI Keşke hocam , söylemiyorlar ama 4-5 saat sürdü işlem 

@mardan1978 şuan far ayarı nasıl bilmiyorum ama akşam foto video çekeyim 

@Golfmk7 sağolun hocam , özk far ve stop konumu üst tarafta var hocam 

@ZaGani hocam aynı olayı bende dün farkettim eski ampul ve camdan kaynaklı farkedememiştim hatta 2 3 kez durdum denedim hep aynı sonuç durunca sağa topluyor

@forzaGilles hocamızda sağolsun açıklamış 

@forzaGilles abi 7.5 lar icin de dla far icin parça kodu var mi sende? çift j bulduk dla destekli mi acaba diye soru işareti var bilgin varsa aydınlatabilir misin 

@forzaGilles abi 7.5 lar icin de dla far icin parça kodu var mi sende? çift j bulduk dla destekli mi acaba diye soru işareti var bilgin varsa aydınlatabilir misin 
Mk7 kasanın U Led farları için sormuş olsaydın hemen söylerdim ama Çift J farlarda durum biraz karışık., ama şunu söyleyebilirim;

Aracınızda DLA opsiyonu yoksa ve siz DLA özellikli Çift J far takmak istiyorsanız bu retrofit 'i yapabilmeniz için aracınızın ön camını değiştirmeniz gerekir..!! ve ilaveten DLA 'nın sensörünü almanız lazım. özetle DLA özelliğine kavuşmak masraflı bir iş ön cam değişecek vs..

Ama aracınız da tek J Led far var ise çift J led far takabilirsiniz bunun için ön camın değişmesine gerek yoktur., Çift J led far ile led 'ler çift olarak yanar ama bu farın esas alameti Adaptif farlara sahip olmuş olursunuz, sadece DLA özelliği olmaz., onun haricindeki tüm özelliklere kavuşmuş olursunuz., farlar virajlarda sağa-sola döner, aracın hızına göre değişen 7 farklı aydınlatma seçeneği sunar, aşşağıdaki şemadaki (DLA hariç) tüm özelliklere kavuşmuş olursunuz;

Mk7 kasanın U Led farları için sormuş olsaydın hemen söylerdim ama Çift J farlarda durum biraz karışık., ama şunu söyleyebilirim;

Aracınızda DLA opsiyonu yoksa ve siz DLA özellikli Çift J far takmak istiyorsanız bu retrofit 'i yapabilmeniz için aracınızın ön camını değiştirmeniz gerekir..!! ve ilaveten DLA 'nın sensörünü almanız lazım. özetle DLA özelliğine kavuşmak masraflı bir iş ön cam değişecek vs..

Ama aracınız da tek J Led far var ise çift J led far takabilirsiniz bunun için ön camın değişmesine gerek yoktur., Çift J led far ile led 'ler çift olarak yanar ama bu farın esas alameti Adaptif farlara sahip olmuş olursunuz, sadece DLA özelliği olmaz., onun haricindeki tüm özelliklere kavuşmuş olursunuz., farlar virajlarda sağa-sola döner, aracın hızına göre değişen 7 farklı aydınlatma seçeneği sunar, aşşağıdaki şemadaki (DLA hariç) tüm özelliklere kavuşmuş olursunuz;

Hocam dla olmayan adaptif cift u far var bende. Bunu bi sekilde dla li hale getirebilir miyiz? Serit takip vs de var.

Hocam dla olmayan adaptif cift u far var bende. Bunu bi sekilde dla li hale getirebilir miyiz? Serit takip vs de var.
Şerit takip var ise belki yapılabilir., ön cam da (dikiz aynasının arkasında) kamera var mı..?

DLA 'lı farların parça kodu farklı diye biliyorum bakmak lazım., hatırladığım kadarıyla tek uled 'li adaptif far ile tek uled 'li ve dla olan farın parça kodları farklıydı., muhtemelen çift uled 'li farda da durum aynıdır., tam emin değilim bunu en iyi @forjust1day hocamız bilir, ona sormak lazım.,

Mk7 'de Xenon far 5 farklı tip ve hepsinin parça kodu farklı, DLA olan araçların farlarının parça kodu da farklı diye hatırlıyorum., yani DLA için far değişimi gerekebilir., eski fardan beyinler, led güç modülleri, ampüller vs.. sökülüp yeni fara takılır sadece yeni far kasası lazım sanırım., çünkü parça kodunu araca tanıtmak lazım., BCM değişimi gerekli mi..? vs.. Tuna hocam retrofit konusuna daha hakim.,

Golf Mk7 far tipleri;

Halojen

Bi-Xenon Basic farlar

Adaptif Bi-Xenon Plus farlar + U Led gündüz sürüş farları

Adaptif Bi-Xenon Plus farlar + U Led gündüz sürüş farları + Dynamic Light Assist

Adaptif Bi-Xenon Top R farlar + Çift U Led gündüz sürüş farları (***bu sizin araçtaki far)

Adaptif Bi-Xenon Top R farlar + Çift U Led gündüz sürüş farları + Dynamic Light Assist

@forzaGilles benim araç comfortline fakat şerit takip asistanı ve on cam degisti. beyinler ile beraber far da buldum adaptif çift j fakat dla oluyor mu acaba yoksa dla far kodu farkli mi 7.5 da açıkçası tr de dla lı 7.5 da henüz hic görmedim ama @MeetGarage da yapılmış diye duymuştum yanlış duymadıysam tabiki bu konuda belki yardimci olabilir 

@Omer58baya başarılı olmuş, güle güle kullanın. sıfır ayarına gelmiş resmen farlar :) detaylı anlatım içeren konu için de ayrıca teşekkür edeirm

Geri
Üst Alt