AutoHold Aracı Salmıyor

EsXi

Üye
İsim
Kıvanç
Araç
Golf 7.5 Highline
Herkese selamlar, iyi forumlar. Aracımı 1 hafta önce servise bakıma götürmüştüm bakımda auto hold ile ilgili bir sorunum yoktu. Bakımdan çıktıktan 3 gün sonra aracın auto hold fonksiyonu aracı salmamaya başladı. Bugün eve geldiğimde arka tekerlekleri kontrol ettiğim zaman fark ettim sağ arka tekerleğin fren diskinde bir çizik var. Araç auto hold ile ilgili bir arıza vermiyor. Aracı kaldırırken stop edecekmiş gibi oluyor. Konuya fren diskinin fotoğrafını ekledim daha önce başına böyle bir şey gelen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Ayrıca şunu da eklemek istiyorum frenler arada ses yapıyordu (Her zaman ve her fren pedalına bastığımda bu sesi duymuyordum) Bu olaydan sonra ses hala devam ediyor fakat fren pedalına bastığımda sadece ön diskler frenleme görevi görüyor diye biliyorum. 

IMG_6507.jpg

Sorunu çözdüm ufak bir güncelleme yapmak istiyorum.

Bu sabah servise götürdüm aracı usta aracı aldı bilgisayara bağlanması gerektiğini söyledi. 15 dakika sonra anahtar elimdeydi servis danışmanı sorunun çözümü için fren diskinin ve balatasının değişmesi gerektiğini söyledi. Bunun için de aracın serviste kalması gerektiğini belirttiler kabul etmedim tabii ki. Düz bir yolda 120-130 KM/H gibi bir hıza ulaşınca el frenini çektim ve aracı durdurdum. Bu işlemi 3 defa yaptım. Bir de düz yolda giderken 50 KM/H civarında el frenini çekip bıraktım 3 KM'lik yol sonunda diski kontrol ettiğimde çizikler artmış fakat taş yerinden çıkmıştı. Auto Hold ile ilgili de bir sorunum kalmadı böylece. 

Upvote 0

@EsXi Hocam 130 la giderken el frenini mi çektiniz? Kutluyorum cesaretinizden dolayı. 

Upvote 0
Upvote 0

Geri
Üst Alt