Kaza Hk.

Arkadaşlar araç kamerası ne kullanıyorsunuz hangi marka model önerirsiniz ben de almayı düşünüyorum.
@omurkadir öneri olarak seçenek çok fazla. Ben viofo marka a129 pro Duo kullanıyorum. Memnunum. Hatta yeni bir modelini de aldım. Ancak planlar değişkenlik gösterdi ve kullanmak nasip olmadı. Öyle duruyor. Satma durumum olabilir ilerleyen zamanlarda. 

Adamın hastanedeki ilk adli kaza raporuna göre ? 

3 gün istirahat sonra işbası yapabilir doktor tutanağı var ise ?

3 günlük evde istirahate ericsson 688 (antenli) iyidir. Abartmasın iphone falan ???

Dedigim gibi aylarca hastanede tedavi isten geri kalma durumlarında ,zorunlu  trafik sigortasıdan ödenen maddi / manevi tazminatları tedavi masrafları dısında 100 binlere uzanan elden para istiyor uyanık olanlar.

Ölüm ? Elden 300-500 daha isteyenler var

@Culture33 tutanak jandarma tarafından tutuldu nasıl olduğu çizildi.ve alkole bakıldı sıfır promil.  Kasko şirketini de o yüzden aramıştım bana ehliyet kimlik fotokopisi ve police numaranız yeterli dediler. Jandarmadan istemedim bu yüzden ama jandarmadan isterim komutanın numarası var.

@bf417  sadece oma bakarak değil tabiki hocam expere de goturmek lazim ancak en azindan fikir verir insana. 

@Srkng5  kaza mevzusuna gelirsek hocam eğer şikayetçi oldular ise büyük oranda dosya savcılık tarafından trafik bilirkişisine gönderilir. Bilirkişi hazırladığı raporda size tali de olsa kusur bulur ise taksirle yaralamadan uzlastırmaya gönderilir. Uzlaşma sağlanamaz ise dava açılabilir. Dava sonunda mahkumiyet alınması halinde karşı tarafca hukuk mahkemelerinde de tazminat davası açılabilir.

​

Çok geçmiş olsun Allah korusun hocam. Bence değiştirin orjinal parça fotoları herşeyi de saklayın ne olursa olsun sonrasında temiz temiz binin.

Arkadaşlar araç kamerası ne kullanıyorsunuz hangi marka model önerirsiniz ben de almayı düşünüyorum.
Viofo A129 Duo kullanıyorum Ömür hocam, ön-arka. Tavsiye ederim

@Srkng5 Almanızda fayda vardır, sonuçta bir nüshasının sizde olması gerekecektir. işleyiş prosedürünün silsilesini bilemiyorum ama aracınızı bir an evvel yaptırmak için evrakları sigortaya sizin vermeniz daha yerinde olacaktır. Tahkikat bir şekilde ilerler. arada aracınızla mağdur olmayın.

@ZITIPAŞA  Yayada bir problem yoktu. hastane raporlarını da bekledik, kendisi de ayak da tedavi edildi ve kafasını çarptığı için normalde 1 gün müşahede altında olması gerekirken aynı gün taburcu edildi.  

@Srkng5  bu durum sadece taksirle yaralamanın nitelikli hallerini etkiler hocam maalesef, yaralandı ise ve sizde tali de olsa kusur var ise taksirle yaralama suçu oluşacaktır. Eğer siz kusursuz iseniz (trafik kazası tespit tutanağı bu durumu net belirlemez) anca o zaman takipsizlik kararı çıkabilir. Eğer soruşturma tamamlanana kadar yaralanan taraftan şikayetten vazgeçme olmaz ise ve dediğim gibi bilirkişi sizde tali de olsa kusur bulur ise uzlaştırmaya gider dosya büyük oranda. Allah beterinden korusun hocam bu arada.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Srkng5  bu durum sadece taksirle yaralamanın nitelikli hallerini etkiler hocam maalesef, yaralandı ise ve sizde tali de olsa kusur var ise taksirle yaralama suçu oluşacaktır. Eğer siz kusursuz iseniz (trafik kazası tespit tutanağı bu durumu net belirlemez) anca o zaman takipsizlik kararı çıkabilir. Eğer soruşturma tamamlanana kadar yaralanan taraftan şikayetten vazgeçme olmaz ise ve dediğim gibi bilirkişi sizde tali de olsa kusur bulur ise uzlaştırmaya gider dosya büyük oranda. Allah beterinden korusun hocam bu arada.
Amin. Umarım kimsenin başına böyle bir durum gelmez. Bilgilendirmeleriniz için ayrıca teşekkür ederim. Bu tarz bir durum ilk kez yaşadığım için nasıl olur ne olur hiçbir bilgim yok maalesef.    

@Srkng5 amin hocam. Kotu bir durum, önemli olan yaralanan kişinin sağlık durumunun iyi olması hocam. 

Çok geçmiş olsun. Allah daha beterinden korusun. Umarım sıkıntısız atlatırsınız.

Kamerayı ben de düşünüyordum artık bi an önce taktırmak gerek 

Geri
Üst Alt