TAVSİYE!! 2016 GOLF 1.4 TSI Highline-Manuel

@forzaGilles

Değerli HOcam;

Motorlu taşıtlar vergisi zaten alınmıyor.

Sizden Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Hizmet Bedeli olan 280.5 TL ile bu işlem yapılmayınca Trafik - Tescil ve Ruhsat İşlemleri Resmi Bedelleri olan 230 TL de alınmayacak 

*Ergo koltuklarda kapı içi ve kol dayamalarda kullanılan deri zaten Vienna deri koltuklarla tamamen aynıdır. :)

*6.5 " ekranlı ekranlar artık sorunsuz geliyor. İlk gençlik hastalıklarını atlattı yazılım yüklemeyle.  Aynı ekranı kullansa da Tamamen farklı bir işlemci ve ekran kartına sahip olan Discover media için aradaki farka değer mi siz karar verin. Bu arada yüksek hızlı internet bağlantısı mevcut Avrupa versiyonlarında bizde App Connect açık gelecekmiş.

* Bu numaradan öğrenebilirsiniz. 0 212 335 04 44

Sİze muhtemelen donanımları göremiyoruz diyecekler. Siz de yanındaki üç harfli kodları istiyorum deyin. PB4 (ergoActive Koltuklar), PXB(Gündüz Ledli Bi-Xenon farlar) ile KA1 (geri park kamerası) aradığınız donanımlar. Mail olarak atın derseniz iyi olur, size memnuniyet bildireceğim beni aradıklarında diyerek onları motive edin :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dostum şimdi eğer extra donanım isterseniz dedikleri gibi fiyat artar bu normal.. Ayrıca peşinat ne kadar istiyorsunuz diye sorduğumda bana söyledikleri eğer extra opsiyon eklerseniz bu eklettikleriniz donanımları peşinat olarak almamız gerekiyor.. Opsiyonlu araç alıp sonradan vazgeçen müşteriler olabiliyor diyorlar.. Eğer opsiyon ekletmezseniz peşinata gerek yok dediler.. Peşinat olayı firmadan firmaya değişmekte zaten istenilen aracın bulunması durumunda peşinatın önemi ortadan kalkıyor.. Yok zaten opsiyon eklenmiş araç bulunmazsa zaten istediğimiz firmadan sipariş geçmek bize kalıyor.. 1.000 lira peşinat yeterli olduğunu düşünüyorum.. Benzer şeyler banada söylediler önmüzdeki aydan itibaren %1.5 zam ve kredi faiz oranları 1,34 e çıkması.. ben şansım varsa bulmaya çalışacağım olmazsa sipariş geçip bekliyeceğim yapacak bişey yok malesef..

Olur mu ben 10.000 peşinatım var dedim sistem 33 bin kredi çıkarıyor dedi üzerine pşinat vermeniz lazım dedi bana 15 bin peşinat istediği için peşinatı denkleştirmeye çalışıyorum senin dediğin gibi peşinat istemese ben çoktan almıştım başkan :)  sen bidaha sor onu :)

@silvershadow

Murat hocam çok teşekküler yardımcı oluyorsunuz.. bu iyi bi haber 280.5+249.5= 530 lira eder ki azda değil.. 2 depo benzin yada Pre-crash veya arka yan hava yastıkları alınır bunada veya discovery navigasyon-media için motivasyon olacaktır.. :)

Ayrıca m.temsilcisi canlı destekte kurmam gereken tecrübeleriniz için ayrıca teşekkürler.. Peki bana donanımları göremiyoruz dediklerinde ben kendilerinden üç harfli kodları istiyorum mu diyeyim yoksa bu üç harfli kodla gelen araba istediğim donanımlı varmı demem doğru olur? Kusura bakmayın call centerdaki kişi ile onun görebildiği sistem nasıl işliyor pek bilgim yok sizide yoruyoruz..

PB4 (ergoActive Koltuklar), PXB(Gündüz Ledli Bi-Xenon farlar) ile KA1 (geri park kamerası) birde renk kodunu görebiliyorlar mı yok renk kodu olarak K5(tungten gri) bunuda belirtmek gerekiyor mu?

@okanceliks

Değerli dostum öncelikle foruma hoşgeldiniz.. Şimdi peşinat dediğimiz olay aracı kendin istediğin opsiyonlarla beraber fabrikadan özel sipariş verdiğimiz zamanki rakamdan bahsetmiştim.. Sizin bahsettiğiniz peşinat hazır bir araç buldunuz ve araba alınmaya hazır sizi bekliyor ve burda siz belli miktar peşinat verip üzerine kredi çekiceksiniz o aşamada sizden vereceğiniz peşinatın arabanın fiyatının %30 'u gibi bir peşinat isterler ki bunu zaten normal bir prosedür.. Eskiden mecburiyet aracın fiyatının %20'si iken şimdi %30 'u oldu...

Ozaman kendi belirleyeceğimiz opsiyonlarla sadece belirlediğimiz donanımın ücretini bizden peşinat olarak alıyorlar bana her iki durumda da niye peşinat istediler ki ozaman esenyurt doğuş oto ve bahçelivler 

Eğer ki aracı kendinizin istediği opsiyonlarla beraber fabrikadan özel sipariş ile ve belli bir bekleme süre ile 2-3 ay arası bekleyerek almak isterseniz ufak bir miiktar peşinat istenir bu 1.000 lira yeterli olmakla beraber bazı firmalar eklenen opsiyonların ücretini nakit olarak sizden tahsil etmek ister..

diyelim ki siz 1.2 TSI Comfortline ile birlikte standart opsiyonlar gelen ve başka hiç birşeyde ekletmek istemiyorsunuz araç ellerinde mevcut yada 5-10 güne ellerine ulaşacaksa sizden dediğim gibi ufak bir kapora alırlar bu 1.000 lira gibi bir rakam olur.. Araç geldiğinde de sizden verdiğiniz kapora düşülerek vermeniz gereken %30 peşinatı alıp., kalanını da kredi ile tahsil ederler..

Ama eğer araca herhangi bir opsiyon ekletmeniz durumunda ellerinde de o özelikte bir araç yok ise araba almayada ki fabrikaya sipariş geçilmesi gerekmekte olur ve bazı firmalar eklettiğiniz opsiyon fiyatlarının toplamını kadar kapora isterler.. bazıları istemez veya daha az ister bu kendilerinin firma politikası ile alakalıdır.. Daha gelmeyen yada ellerinde olmayan arabanın %30 unu almak demek büyük ihtimal size olayı aktarırken yanlış aksettirdiler..

Bayilerin yaptığı en basit hesaplama şekli liste fiyatını 1.45 e bölmek yani;

1.4 TSİ 125 hp Highline Manuel için  78400/1.45=54.068

ben 300 tl aldım o da cam flime gitti zaten bayi bi cebinden verip öbürüne koydu  8D

@ahmet3976

Ahmet dostum işte o şekilde yapılması büyük bir yanlışlık.. eğer ki öyle yapılırsa bizden ötv'ninde kdv 'sini almış oluyorlar ki buda çok büyük bir yanlış.. kötü niyetli satış temsilcileri belki bu durumdan bilgisiz bir müşteri çıkarsa haksız kazanç elde etmiş olurlar.. Çünkü devlet önce bizden aracın net fiyatı üzerine ötv ekliyor sonra da kdv ekliyor.. Yani devlette aslında bizden bir şekilde önce ötv bindirip sonra kdv ekliyor.. birde bunun üzerine bayilerde ötv nin kdv'sini alamazlar.. Art-niyet aramak istmem fakat bilgisiz müşteri farkında olmadan fazla ödemiş olur bu durumda.. ötv, mtv, trafik ttescil ve ruhsat işlem bedeli ve hizmet bedelleri ödemiyen bir müşteriye bunu yapamazlar..

@Orhan Hoca

Orhan hocam açıkçası bu zamana kadar sahibi olduğum araçların tamamı klasik halogen farlı idi.. ve ötv indirimim olması büyük fırsat.. sonuçta opsiyon eklettiğim zaman opsiyonunda ötv'sini ödemeyeceğim sadece üzerine kdv eklenicek bulunmaz nimet.. En azından ben bu şekilde biliyorum..? DLA'yı ekletmeyi inanın uzun zamandır kafamda çok düşündüm, muhakemesini ettim.. Ön camın ordaki yağmur vs.. sensörlerin olması ve DLA sensörününde eklenecek olması ile Türkiye şartlarında cama gelicek en ufak taş gelmesi durumunda., servislerimizdeki işçiliğin vasatın üzerine çıkaması ve o camın değişmesi gerekmesi durumunda gelişi güzel yapılacak işçilik., arabanın çalışan bir özelliğini verim alamama gibi senaryolar.. beni hep ekletmek istediğim bazı özelliklerden uzak durmama itiyor.. Güzelim opsiyonlara paralar verip vasat servis personeli yüzünden sinir katsayım yükseliceğine varsın şuan olmasın.. Golf 8 çıktığında hem bu yeni oyuncaklara boza boza öğrenmiş olurlar.. Bende öyle alırım demekten başka çare bırakmıyorlar :( Tabi buna fazla titiz bir insan olmamında etkisi büyük :)

Merhaba değerli Golf tutkunları forum açılma arifesinde değerli arkadaşımız Murat hocamın davetiyle forumu takip etmeye başlamıştım.. Daha önceleri malum sitede yine murat dostumun harika paylaşımları ve bilgileriyle takipteydim şimdi artık tutkulu Golf hayranlarıyla birlikte kendi forumumuzda malum sitedeki gibi artık rahatsız edilmeden birlikteyiz..Tekrardan Murat ve Orhan hocama ve tabii kurulmasına katkısı bulunmuş diğer arkadaşlarımada teşekkürü bir borç bilirim.. Teşekkürler!!

Bende kısmet olursa uzun zamandır hayalini kurduğum Golf 'üme kavuşup aranıza katılacağım.. Şuan showroomları aşındırma, karar verme arifesindeyim... ve siz değerli dostlarımdan bana yardım ve değerli tavsiyelerinizi bekliyorum..

Almayı düşündüğüm 1.4 TSI Highline Manuel -Tungsten Gri (aracı ÖTV indiriminden yararlanıp alacağım..)

Olmazsa olmaz opsiyonlarım;

•AFS destekli bi-xenon plus farlar+Uled gündüz farları

•Geri görüş kamerası

Kararsız kaldıklarım;

•Titan siyahı Vienna deri döşeme ve spor ön koltuklar+Elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu (deri koltuk alırsam yine kış paketi mecbur olucak)

•Ergo Active Koltuklar (açıkçası eski fikrime göre şimdilerde beğeniyorum, kullanan herkeste çok memnun gördüğüm kadarıyla.. Önceleri bu opsiyonu herkesin aksine ben nedense new-york kumaş yüzünden pek beğenmemiştim.. Şimdilerde hoşuma gidiyor.. Ahh keşke orta kısımlar alcantara nubuk olsaymış harika ötesi olurmuş diye sürekli aklımda.. Normalde highline ile standart gelen titan siyahı alcantara nubuk/kumaş koltuklar da güzel.. Önceleri kış paketiyle birlikte nubuk koltukları almayı düşünüyordum.. hem hanımın istediği koltuk ısıtma hemde benim nedense kafama taktığım ısıtmalı silecek-far suyu ve su jetleri yüzünden..)

•Pre-crash basic

•Front-Assist

•Arka yan hava yastıkları

hazır araç alırsam yada bulabilme ihtimalim olursa bi-xenon plus+geri görüş+ergo koltuk ve bu üç özellikten 1-2 tanesi extradan var derlerse olursa hayır demem

•Kör nokta asistanı ve şerit takip aistanı (açıkçası biraz pahalı geliyor)

Kafam allak-bullak bi diyorum bi-xenon plus+geri görüş+ergo koltuklu ve hazır araç bulursan al kaçırma.., yada sipariş verip 2-3 ay bekleyip deri koltuk eklet..

Murat hocama ve siz değerli arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum en geç ne zamana kadar sipariş versek makyajlı kasaya takılmadan sipariş kabul ederler.. Temmuzda fabrika tatile girecek ve sizin dediğinize görede Ağustos'ta makyajlı kasa gelicek.. Ben makyajlı kasa istemiyorum., sizce sipariş ile alırsak son tarih en geç ne olmalıdır?
ötv indirimli mi ötv'siz mi alcaksınız hocam ?

@Yunus Emre

Merhabalar., ötv indirimli alıcağım dostum bu konuda senin uzman olduğunu :) ve Murat hocamın dediğine göre de %45 ötv indirimi + "plaka tahsis bedeli ve tescil bedeli ve hizmet bedellerininden de muhaf olduğumu söyledi bana..?  Eğer bu şekilde olucaksa (trafik tescil ve ruhsat işlemleri resmi bedeli) olan 249,50 TL. + (trafik tescil ve ruhsat işlemleri hizmet bedeli) olan 280,50 TL. yi de ödemiyeceğim doğru mudur?

Murat hocamın söylediği "plaka tahsis bedeli ve tescil bedeli" ile bayilerin verdiği fiyat listesindeki "trafik tescil ve ruhsat işlemleri resmi bedeli" aynı şey mi olmakta..?

@forzaGilles

Değerli Hocam, 

Doğuş merkezi aradığınızda Size İstediğiniz donanim seviyesi renk ve motoru bulabiliyorlar. 

İstediğiniz donanımı sorunca alacağınız yanıt size araçların bulunduğu bayileri bildirebiliriz ama donanımları göremiyoruz " diyorlar. Amaç sizin mümkün olduğu kadar bayi ile iletişim kurmanızı sağlamak. Fakat siz ısrarla " siz ekranda yazılı araçların yanındaki üç haneli kodları bana söyler misiniz?" Dediğinizde siz yanında 

PB4 (ergoActive Koltuklar), PXB(Gündüz Ledli Bi-Xenon farlar) ile KA1 (geri park kamerası) 

Varmı diye sorunca size yanıt vereceklerdir.

@silvershadow

Şimdi tamamdır Murat hocam.. Konuya hakim bir şekilde yarın arayalım bakalım :) Teşekkürler..

@forzaGilles   ben ötv'siz aldım emniyete yatırdıgım 280 yada 300 dü masrafımı bayi geri verdi işlemleri hallettikten sonra seninkide böyle olur o 2 si aynı şey kafanı karıştırmasın 

@Yunus Emre

Yunus hocam siz tek bir kalem ödemediğiniz söylediniz.. bende ötv'siz alıcağım peki bu diğerini alıyorlar mı?

güncel fiyat listesinde;

trafik tescil ve ruhsat işlemleri resmi bedeli 249.50 lira

trafik tescil ve ruhsat işlemleri hizmet bedeli 280.50 lira yazıyor..

Geri
Üst Alt