Dsg sorun

emresaatci

Üye
İsim
Emre Saatçı
Arkadaşlar merhaba, Golf 7 2015 model benzinli aracım, 64000 km de. Vitesi d ye alınca araç yürümüyor veya çok az yürüyor, hatta bazen gaza basınca sanki boştaymış gibi devir yükseliyor araba yürümüyor. Sebebi hakkında fikri olan varmı?

Tekrar vaktinizi alıcam ama bişey danışmak istiyorum, geri viteste ayağımı gazdan çektiğimde eğimli yerde olsam dahi araba yürüyor yani eğimi tırmanıyor. Fakat d ye alınca düz yolda bile yürümüyor. Kavrama sorunu olsa geri viteste de yürümemesi gerekmez mi?

Upvote 0

Tekrar vaktinizi alıcam ama bişey danışmak istiyorum, geri viteste ayağımı gazdan çektiğimde eğimli yerde olsam dahi araba yürüyor yani eğimi tırmanıyor. Fakat d ye alınca düz yolda bile yürümüyor. Kavrama sorunu olsa geri viteste de yürümemesi gerekmez mi?
Hocam 1. Vites ile geri vites ayrı debriyaj üzerinde olduğundan farklı tepki veriyor. Bu da sizin 1. Kavramada son demleri yaşıyorsunuzun işareti. Araç yolda kalabilir. Tedbirli olmakta fayda var. 

Upvote 0
Hocam 1. Vites ile geri vites ayrı debriyaj üzerinde olduğundan farklı tepki veriyor. Bu da sizin 1. Kavramada son demleri yaşıyorsunuzun işareti. Araç yolda kalabilir. Tedbirli olmakta fayda var. 
Hocam servis şu anda aynı cevabı verdi
teşekkür ederim.

Upvote 0
@emresaatci hocam, şunu bir denermisiniz.

Aracınızı yarım kontak yapın ( gösterge ışıkları yansın ama marş basmayın!)

Bu durumda iken gaz pedalına sonuna kadar basın ve yaklaşık 15-20 saniye basılı tutun.

Bu süre sonunda Pedala basmaya devam ederken kontağı kapatın ve anahtarı çıkarın.

Gaz pedalından ayağınızı kaldırn.

Şimdi normal bir şekilde aracınızı çalıştırıp kalkışlarda dsg de bir değişiklik oldumu gözlemleyin.
Hocam bu önerdiğiniz şey nedir? bir tür kalibrasyon mu?

Upvote 0
@emresaatci hocam, şunu bir denermisiniz.

Aracınızı yarım kontak yapın ( gösterge ışıkları yansın ama marş basmayın!)

Bu durumda iken gaz pedalına sonuna kadar basın ve yaklaşık 15-20 saniye basılı tutun.

Bu süre sonunda Pedala basmaya devam ederken kontağı kapatın ve anahtarı çıkarın.

Gaz pedalından ayağınızı kaldırn.

Şimdi normal bir şekilde aracınızı çalıştırıp kalkışlarda dsg de bir değişiklik oldumu gözlemleyin.
Zafer hocam, Burada beklenecek süre 15-20sn değil en az 30sn diye bilmekteyim.

Upvote 0
Zafer hocam, Burada beklenecek süre 15-20sn değil en az 30sn diye bilmekteyim.
@Terms hocam, çok önceden yabancı bir form sitesinde 10 saniyeden fazla olması gerektiğini okumuştum, ona istinaden ben ort. 20 saniye yapıyorum ve  işe yarıyor. @Holigan evet bit tür reset diyebiliriz, dsg'de sürüş tarzınız resetleniyor diyebiliriz.

Upvote 0
evet cift kavrama oldugu icin 1-3-5-7 bir kavrada 2-4-6-R diger kavramada diye biliyorum bende, peki 1. Viteste titreterek bi hareketlen me mevcutmu? Genelde 2. Vitesi cok sevdigi icin ozellikle trafikte titremeleri hissetirip uyariyi veriyor.

Upvote 0
1. vites kavraması bitmiş. ben 3 ay önce 5.500,00-TL ye değiştirmiştim.

Upvote 0
Arkadaşlar merhaba, Golf 7 2015 model benzinli aracım, 64000 km de. Vitesi d ye alınca araç yürümüyor veya çok az yürüyor, hatta bazen gaza basınca sanki boştaymış gibi devir yükseliyor araba yürümüyor. Sebebi hakkında fikri olan varmı?
Aynı sorun bende de olmuştu, kırmızı ışıkta durunca gaza basınca araç hiç gitmiyor ve gazda gelmiyordu, sık sık yapmaya başlayınca servise götürdüm, maalesef sorun DSG deymiş, mekatronik değişimi yapıldı düzeldi araç

Upvote 0
Aynı sorun bende de olmuştu, kırmızı ışıkta durunca gaza basınca araç hiç gitmiyor ve gazda gelmiyordu, sık sık yapmaya başlayınca servise götürdüm, maalesef sorun DSG deymiş, mekatronik değişimi yapıldı düzeldi araç
Öncelikle geçmiş olsun Emre bey.
Ne kadar tuttu bu onarım maliyeti?

Upvote 0
Ben serviste yaptırmadım serviste hem kart hem mekatronik birlikte geliyormuş, 1.5 yıl önce 10000 TL gibi bir fiyat vermişlerdi, dışarda sadece mekatronik değişti, 4000 TL+ işçilik ödedim

Upvote 0

Geri
Üst Alt