Piano Black Parça Pasta Cila Yapılır Mı?

İsim
İbrahim Başkurt
Selamın aleyküm herkese, geçenlerde farkettim de karaladığım bölge de kılcal çizikler meydana gelmiş bu çizikleri pasta ile giderebilir miyim yoksa özel farklı birşey mi var da onu kullanmam gerekir? 

A02AEE2A-EDBE-4BE3-9C9C-6234C2D7BAF0.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@İbrahim Başkurt  Aleykümselam, bu parçayı işini bilen bir yere polisaj yaptırırsanız güzel sonuç alırsınız el ile polisajda çok fayda sağlamaz ancak piano black parçalar çok hasas olduğundan yıkarken fırça vs değerse kısa süre içinde eski halini alır.

ek olarak hocam konu başlığını anlaşılabilirlik açısından düzenlerseniz bir başkasınada faydası olur

@İbrahim Başkurt Hocam piano black bölümlerin kaçınılmaz kaderi bu kılcal çizikler. Vitesin önündeki eşya gözü kapağı da çizik içindedir muhtemelen ama farketmemişsinizdir. Temiz olduğunda cillop gibi görünen piano black parçalar çizildiğinde can sıkıyor. Bu işin kesin çözümü yukarıda söylendiği gibi, işinin ehli bir detaycıda polisaj yaptırıp üzerine hemen ppf kaplatmak. Kendim denemek istiyorum biraz uğraşayım derseniz “Soft99 Piano Black Restoration Kit” ürününü bir araştırın. 

@frknyldrm araştırdım da baya marifetli bir işmiş kendisi biraz birikim yapıp işi bilene yaptırıcam o zamana kadar kendimce ufak tefek şeylerle oyalanayım ben 😂

@yunusaktas91 yok aslında vites önündeki miss gibi hiç çizik yok ama nasıl oluyorsa ibrenin çevresi acayip çizilmiş aklım ermedi gitti valla 😊 uğraştırıcı bir işmiş bilene yaptırıcam olmadı

bende de b sütunu piano blackleri ppf kaplı.

tavsiye ederim önceden çok göze geliyordu ordaki çizikler.

İç trimler piano black bulsam bende değiştirirdim fırça griden çok daha güzel :(

Selamın aleyküm herkese, geçenlerde farkettim de karaladığım bölge de kılcal çizikler meydana gelmiş bu çizikleri pasta ile giderebilir miyim yoksa özel farklı birşey mi var da onu kullanmam gerekir? 

Ekli dosyayı görüntüle 48069
piano black yüzeylere polisaj yapılıyor., hatta km saatine bilee yapılıyor., polisaj tek başına yeterli değil 2 gün sonra yine çizilir., polisaj sonrası PPF film kaplatmanız lazım

7762A84F-3557-4020-A736-E9ADFDC711DF.jpeg

A26035BC-CF6F-4A94-9F9E-572B79D0DDA7.jpegbir dönem bu şekilde kullanırım, piano black folyo daha iyi çözüm sanki

Çok çabuk çizilebilen bir parça, bende bu konudan faydalandım, bende de çok çizik mevcut, teşekkürler.

İç trimler piano black bulsam bende değiştirirdim fırça griden çok daha güzel :(
Hocam 5 parça artı 2 havalandırma 4 kapı derken. Bayağı tuzlu oluyor sırf görsellik için bu değişiklik.

Daha klimanız manuelse ona uygun olanı almak gerekiyor.

Ben 2 sini de kullanıyorum piano black olanı yıkamacı çizecek diye çok endişe ediyorum, bir de çok kolay tozlanıyor. Bazen güneş yansıması yapıp gözümü de alıyor.

Diğerinde bu dertlerim yok.

IMG20210612193633.jpg

IMG20210612193440.jpg

@Kysr038 Tuzlu olacağını tahmin ediyorum hocam korkuma araştıramadım :)  fakat çok tatlı durduğunu söyleyebilirim.

Geri
Üst Alt