Golf 7 için port bagaj

@insect tamam mübarek bekle illa ki fırsat düşer. ne yapayım şimdi thule alayıp 2.000 TL ye sana mı satayım anlamıyorum ki? Almışken marka birşey al kafan ağrımasın dedik sanki ilanı ben vermişim gibi beni yargılıyorsun. Eski yıpranmış bir thule diyorsun. 

@vomgti 

neden sizi yargılayayım? 

yardımcı olmaya çalıştığınızı düşünüyorsanız teşekkür ederim

port bagaj aldım haftasonu,

trophy ara atkı, "atlas 2 " modeli. siyah aluminyum. gayet sağlam oldu. 500'e alabildim. internet fiyatı 850.

sırf beyaz bagaj alabilmek için çok da beğenmediğim bir kutu aldım. fiyatı 950. 350 litre.  kullanıma göre belki seneye  bunu satıp ithal bir bagaj alırım.

yine de kullanımı kolay ve kötü görünmüyor.

gport.jpg

port bagaj aldım haftasonu,

trophy ara atkı, "atlas 2 " modeli. siyah aluminyum. gayet sağlam oldu. 500'e alabildim. internet fiyatı 850.

sırf beyaz bagaj alabilmek için çok da beğenmediğim bir kutu aldım. fiyatı 950. 350 litre.  kullanıma göre belki seneye  bunu satıp ithal bir bagaj alırım.
yine de kullanımı kolay ve kötü görünmüyor.

/monthly_2021_07/gport.thumb.jpg.b9191d9dc132a39a2db922b39e80f2fa.jpg

Güzel günlerde kullanın. Deneyimlerinizi merakla bekliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Rus malı Lux marka ara atkı ve temiz bir ikinci el thule touring m 200 kutu ile ben de bagajımı 400 litre genişletmiş oldum. Ara atkı thule wing bar serisi ile tıpatıp aynı, hırsız kilidi mevcut ve uçak kanadı tasarımında, gayet kaliteli, araca temas eden yerleri yumuşak kauçuktan ve zarar vermiyor. Hem kutu hem barlar tek başınayken çok kolay takılıp sökülüyor. (Özellikle thule kutunun sabitleme parçaları süperrrr pratik) Alır almaz 1000 km kadar otobanda yüksek hızlarda deneyimledim rüzgar sesi sıfıra yakın gayet konforlu bir yolculuk oldu. 

7E86FEB8-A3C7-4E86-A7C2-C38DE8D3B5FE.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@isok 

merhaba,

sanayide bu tip parçaları satan her yere sordum. daha önceden fiyatlarını bildiğim için 500 lira fiyat veren adama hemen taktırdım.

sizin lux marka ile bendeki trophy dıştan birbirine çok benziyormuş. ama ben lux marka hiç görmedim.

siz thule kutuyu kaça aldınız? 

@YMT-61 

port bagajla eskişehir-datça-izmir-eskişehir-samsun yolunu yaptım.  samsunda söküp eskişehire bagaj olmadan döndüm. yaklaşık 2400km bagaj üstte yol yaptım. sökünce kapı fitilleri eski haline geldi. 

120km hızın üstünde rüzgar sesi rahatsız edici olmaya başlıyor.

kutu montajı çok kolay. tatil boyunca kontrol ettim hiç gevşemedi. kutu kilidi güven vermese de bırakmadı. ayrıca internetten "spanzet" denen örgü kuşaklardan alıp bağladım. kutu hacmi şimdilik bana yeterli geldi. ama önümüzdeki yıllarda ben de thule gibi bir kutu almak istiyorum.

yolun bir yerinde önüme bir inek fırladı. sert fren yaptım ama bagajla ilgili bir sorun olmadı.

@insect @isok Evet Konuyu hortlatayım. Haftaya şehir dışı bir seyahatim olacak Lux marka şu an nette bulamadım ama Trophy marka ara atkı ve barları var. Yerli üretim ve 1.300TL civarı fiyatı var. Thule 5-6.000TL civarı. Gönül Thule istiyor ama bu fiyatlarla mantıksız. Yerli üretime destek ve fiyat mantıklı olduğu için Tropy düşünüyorum, Tropy tavsiye edermisiniz uzun kullanım tecrübeleriniz nedir? Veya başka tavsiye edebileceğiniz ara atkı bar için marka ürün var mıdır?

Birde Turtle diye marka var bu marka hakkında bilgisi olan var mı? Ankara’da Ots ve Yuttel de var ama biraz demode gibiler sanki.

@insect @isok Evet Konuyu hortlatayım. Haftaya şehir dışı bir seyahatim olacak Lux marka şu an nette bulamadım ama Trophy marka ara atkı ve barları var. Yerli üretim ve 1.300TL civarı fiyatı var. Thule 5-6.000TL civarı. Gönül Thule istiyor ama bu fiyatlarla mantıksız. Yerli üretime destek ve fiyat mantıklı olduğu için Tropy düşünüyorum, Tropy tavsiye edermisiniz uzun kullanım tecrübeleriniz nedir? Veya başka tavsiye edebileceğiniz ara atkı bar için marka ürün var mıdır?

Ara atkıyı aldığım link bu idi şuanda tükenmiş görünüyor. satıcısı tavansepeti idi. kendi siteleri de vardı diye hatırlıyorum.
https://www.trendyol.com/paw/volksw...tkisi-tavan-tasima-sistemleri-2013-p-66535064

Ara atkıdan çok memnunum. Thule kutunun yanına 2 adet thule bisiklet taşıyıcılar da edindim. onlarla da uyumlu, aracın kaportasına zarar vermeden güzel bir şekilde işlevini yerine getiriyor.

Thule kutu ve bisiklet.jpeg

Kutu olarak hapro markasını da önerebilirim. Malum fiyatlar dövizle birlikte çok arttığı için bu markanın ikinci el fiyatı daha uygun olabiliyor genelde.

Son düzenleme:
@isok geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Bende bugün netten Trophy marka ayak ve bar siparişi verdim 933TL, aynı zamanda birde Thule FreeRide 532 bisiklet taşıyıcı siparişi verdim. Sizinde taşıyıcı 532 galiba, 532 ile katlanır taşıyabiliyormuyuz resimdekiler katlanır galiba? Bende incelemek isteyen olursa Trophy'nin linkini aşağıya ekliyorum.
https://www.hepsiburada.com/trophy-...-atlas-120-cm-2013-ve-sonrasi-p-HBV00000WF2T4

@isok bağlantıların yakından çekilmiş fotoğrafı var mı?

@CaptainJava mesajınıız geç gördüm,

ben trophy'lerden memnun kaldım. sökmesi takması kolay ve sağlam. 120'den sonra ses yapıyor ama thule olsaydı daha az ses yapar mıydı, emin değilim. araca bir zararı da olmadı. ben 4 defa uzun yolculuk yaptım port bagajla.

bence fiyatı çok uygun. bisiklet taşıyıcının yorumlarını iletirseniz sevinirim. ben de bisiklet taşıyıcı almayı düşünüyorum.

Kargo elime 1 günde ulaştı paketleme kutulama baya profesyonelce olmuş. Bakalım kurması montesi nasıl olacak.

Ekli dosyalar

• 4DC51E85-CA95-4505-8A9C-44C66D538A4E.jpeg
    4DC51E85-CA95-4505-8A9C-44C66D538A4E.jpeg
    134.8 KB · Görüntüleme: 25
  • 8BCE8CFC-1D27-42F3-A7D4-57967E71B063.jpeg
    8BCE8CFC-1D27-42F3-A7D4-57967E71B063.jpeg
    196.4 KB · Görüntüleme: 25
  • A68E6E78-61BF-457F-B312-359B80B09C78.jpeg
    A68E6E78-61BF-457F-B312-359B80B09C78.jpeg
    175.3 KB · Görüntüleme: 25

@CaptainJava Güle güle kullanın. Bisiklet taşıyıcılarım Thule Freeride 532, sorunsuz kullanabilirsiniz.
sıfırını en ucuz ford bayisinde bulmuştum, linkini bırakıyorum
http://fordaksesuar.com/nakliye/tavan-taşıma/tavan-bisiklet-taşıyıcısı/1746077

Bisikletlerimiz decathlon'dan btwin tilt serisi katlanırlar, kalın kadrosu olmasına rağmen 532 lere uydular.
(532 bisiklet taşıyıcı kutusundan ince ve kalın kadrolu bisikletler için ayrı ayrı ekstra parça çıkıyor.)
Şimdiye kadar birçok kez hem şehir içi hem de şehirler arası yolda kullandım problem yaşamadım.

2.jpeg

1.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt